Sleva 5000kč na elektriku snadno a rychle

Sleva 5000kč na elektriku snadno a rychle

Zaujal Vás nadpis článku? Pořádný clickbait co :). Ale, ona je to vlastně pravda. Za 5min telefonování se mi to dnes povedlo a říkal jsem si, že by se to mohlo hodit i někomu dalšímu.

Dnes ráno jsem v poště našel nabídku od EONu, že mají nějaký supr čupr nový tarif a že dostanu 3000kč na řemeslníka nebo co. Nic moc zajímavé, ale říkám si, že se mi zřejmě zas blíží konec smlouvy, když začínají spamovat :). A tak že se podívám, co vlastně teda nabízí, co jsem měl podepsáno do teď a co nabízí konkurence.

Už delší dobu občas sleduju SkautskouEnergii. Mají docela pěkné ceny na webu a už minule jsem je použil jako vyjednávací páku. A zdá se, že tentokrát je už EON monitoruje taky a moc dobře ví, co to znamená, když jim Skautskou energii zmíníte :)).

No, takže mrkl jsem na novou nabídku EONu oproti stávající a nic moc hitparáda. Aktuálně jsem platil 1604 Kč za NT a 2107Kč za VT. Nabídka pak slibovala 1547Kč za NT a 1872 Kč za VT….. Jasně, sleva tam je, ale on to EON bude umět určitě líp. Stačí se trošičku posnažit.

Takže pěkně hotline, haló haló dobrý den, mám od Vás nabídku, jako pěkný, ale mám ji také od Skautské energie a věřím, že tam budete pod pultem mít i nějaké neveřejné nabídky, kdy je dokážete dorovnat, ne? 🙂

Po podobném úvodu většinou přichází kolečko, kdy mi někdo vysvětli že to nejde, že je to “best offer”, ale že mi dá 100kč slevu když něco, já jim vysvětlím, že “když něco” nebude, a že tu slevu chci násobně vyšší. Chvilku se přeme, pak si zavoláme občas i s dalšíma lidmi a nakonec to nějak klapne. Ale tentokrát ne.

Tentokrát to šlo až podezřele dobře. Na zaklínadlo o Skautech už očividně mají připravený “workflow” a než s Vámi ztrácet čas, rovnou přeskočí k bodu “je to otravný zákazník, radši mu tu slevu dejte” a rovnou se vytasí s cenou úplně náhodou o 2kč levnější než mají Skautové :).

Takže po cca 3 minutách hovoru jsem měl už na papíře napsanou nabídku na 1287kč v NT a 1557kč ve VT. Říkám super, ale jestli mi to můžou poslat ještě oficiálně, ať si to zkontroluju. Opět žádný problém, za další dvě minuty už mám smlouvu v mailu, kterou stačí jen odkliknout a je vyřízeno.

Žádný háček jsem ve smlouvě nenašel, fixace opět na dva roky a já mám zas pokoj. Kéž by to takto šlo vždycky. Možná, že kdybych se hádal nebo hledal dál, tak bych to ještě trochu srazil, celé mi to přišlo fakt moc easy. Ale zas tak moc času jsem tomu věnovat nechtěl a odcházet od EONu jsme taky úplně nechtěli, protože máme u nich ještě nějaké to pojištění na spotřebiče. Takže takto jsem spokojen.

Takže pokud jste u EONu také (ale vlastně i kdekoli jinde), tak to zkuste také. Kouzelné abrakadabra slovo zní “Skauti” :).

PS: Tarif máme D57d, aktuální spotřeba cca 10MW (ne, už žádné rigy, jen barák, server a pracovní komp).

PS2: Ne, nemám z toho žádný affiliate, jen mi to přišlo zajímavé i pro ostatní, že jedním telefonátem ušetříte 5000-7000Kč / rok 🙂

PS3: Všechny ceny jsou BEZ DPH. Tzn finálová cena 1287kč v NT a 1557kč ve VT je bez taky bez dph.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest
11 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Doubek
Martin Doubek
7 days ago

Jsou ty ceny které uvádíš bez nebo s DPH? Většinou je uvádí bez DPH. Mě se povedlo vyjednat u čezu někdy v únoru 1319Kč za 1MWh v NT i VT stejná cena, bez DPH. S DPH je to 1595,99Kč. Lepší už uměli jen v Bohemia Energy ale na to ČEZ už neslyšel tak jsem tu nabídku akceptoval. I tak poměrně velký úspora proti ceně předtím, při stejné spotřebě by to vycházelo na úsporu cca 2700Kč/rok. Jenže jestli budou takové zimy jako teď tak ta úspora bude mnohem vyšší :D.

Martin Doubek
Martin Doubek
Reply to  L
7 days ago

Tak to máš dobré, taky mám samozřejmě 20/4h, a v konečném důsledku moje ceny vs. tvoje ceny s mou spotřebou za r. 2020 kdy ty poměry NT/VT asi budou u nás hodně podobné je rozdíl asi 100Kč 😀 – resp. mě to vychází levněji o 100Kč/rok. Jsou to stejně všechno podvodníci. Spotřeba za r. 2020 byla 5282kWh a 1180kWh. U tebe to bude vyšší už v podstatě jen o server a pracovní kompy + pár drobných odlišností.

Milan
Milan
7 days ago

Taky jsem podepsal e-on někdy před čtrnácti dny. Přešel jsem od ČEZ. Mám 1372 NT a 1416 VT bez DPH. Bylo to méně než mám teď ale říkal jsem si přesně to samé. Že jsou to podvodníci ale když koukám na vaše ceny tak to bude všechno plus mínus podobné.
Takže je to na dva roky vyřešené a napíšeme si v 2023 🙂

Jan Chalupa
Jan Chalupa
7 days ago

Zajímavé 🙂

My máme taky d57d a velmi podobnou spotřebu.

Já přešel k Centropolu, protože všichni ostatní byli mnohem dražší.
2018 – VT – 998 Kč, NT – 959 Kč,
2019 – VT – 1093 Kč, NT – 832 Kč,
2020 – VT – 1259 Kč, NT – 1259 Kč
A sjednotili cenu za VT a NT a prý to takto mají skoro všichni.
Ceny bez DPH, za silovku.
Tak uvidíme co se mi podaří zajistit při dalším obnovení smlouvy. 🙂

Last edited 7 days ago by SiebenCZ
david
david
Reply to  Jan Chalupa
13 hours ago

Od centropolu jsme zrovna odesli k CEZu.
Vetsi bandu idiotu jsem dlouho nevidel. Zmena adresy se resila pul roku a stejne neni zmenena, zmena tarifu byl ohromnej problem.

koci
5 days ago

Dívám se na poslední vyúčtování z března a u Europe Easy Energy mám při tarifu D25D produkt Bonus Plus 12 s cenou NT 1190,-/MWh a VT 1450,-/MWh. Pevná cena za měsíc 79,- Kč.
V přehledu plateb  dle vyhlášky č. 70/2016 Sb. se píše:
Průměrná jednotková cena bez DPH
Vysoký tarif 4,13 Kč/kWh
Nízký tarif 2,00 Kč/kWh

Spotřeba cca 3,2 MWh.

Karel
Karel
3 days ago

Tak mi to nedalo a pošťouchli jste mě, abych si vykomunikoval taky nějakou tu podpultovku 🙂
Současný dodavatel Europe easy energy, D57d cca 10MWh/rok – 1462Kč VT i NT bez DPH. Přemýšlel jsem, že bych přešel k Right Power, ale bohužel nemají výkup přebytků z FVE, přestože mají pouze zelenou energii. Nechal jsem si udělat alespoň nabídku – 1239Kč VT i NT bez DPH. S tímhle jsem volal k současnému 3-E jakou mi dají protinabídku a po 5min na telefonu bez žádného dohadování se vytasili s 1150Kč VT i NT.
Snažil jsem se je ještě stáhnout o poplatek 36,3Kč/MWh za zelenou energii, kterou Right Power mají defaultně bez poplatků a dále pak ještě měsíční platby 39,- oproti 3-e 59,- ale to už se nedali a prý jsem dostal to nejvíc co jde.
Za mě ale i tak dobrý 🙂

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x