Úložné prostory +100

Úložné prostory +100

Znáte takové ty počítačové hry, kdy si hlavní hrdina může koupit nový batoh, co přidává prostor +100, a tím zdvojnásobí svou nosnou kapacitu? Tak něco takového jsme si  pořídili v Ikee, jen to zdvojnásobuje kapacitu našich úložných prostor v domě 🙂

Potřebovali jsme zvětšit kapacitu naší bordel místnosti. Postupně tam ukládáme věci po prckovi, co čekají jednou na prcka druhého. A protože se místnost už nedala skoro ani zavřít, bylo na čase udělat nějaké skřínky.

A tak jsme začali shánět. Nakonec jsme vzali dvě skříně ze tří v ikee a jednu na inzerát. Ta z inzerátu (ta skřín….) nás dovedla k těm dalším dvoum v Ikee. Takhle zpětně vlastně i chápu, proč se jí zbavovali (té skříně….).

Kvalita těchto skříní je totiž fakt mizerná (narozdíl třeba od toho jejich Besta, který máme v obýváku). Panty nejdou štelovat, díry na dveře jsou navrtané různě, úchytky jsou jen prošroubovaný plast, materiál je celkově strašně měkký a snadno poškrabatelný. Jako skříň za pár korun do bordel místnosti to svůj učel plní, ale někam do dětského pokoje nebo ložnice bych to fakt nechtěl.

Sestavování klasika. Z miliónu různých částí se postupně více či méně snadnými úkoly stane skříň. I tady švédští designeří předvedli kus špatné práce a v návodu přichystali spoustu zbytečných či přehozených kroků, takže bylo občas lepší řídit se vlastním rozumem než jejich doporučením.

Zajímavější část začla po sestavení skříní. V téhle low-cost edici totiž skříně nemají vnitřní poličky (jen ty krajní v případě tří-skřínky). Takže jsem opět utilizoval výrobu nábytku Kili, co je ve Šlapanících u Brna. Stačí si vybrat lamino desku, rozplánovat jednotlivé poličky a vyplnit objednací formulář.

Za týden má člověk poličky připravené k vyzvednutí včetně pěkného ohranění. A cena velmi příznivá. Defakto jen cena za desku a pak po desetikoruně za jednotlivé řezy. Výhledově plánuju zkusit udělat i složitejší poličko-korpusy, jen se musím dostat k rozměření.

Krom samotného řezání desek mají v Kili i obrovskou zásobu různých nábytkových dílů, včetně takových těch malých kolíčku, co drží poličky ve skříní.

Když jsem je byl koupit, úplně sem netušil, co to stojí. Objednávám cca 60 kusů, paní chvíli kouká do PC a říka 12kč. To mne dost znejistilo. Za jeden kolíček je to fakt ranec a za 60 kusů zase dost málo. Tak se raději ptám, a ono fakt za všechny. Tak to mě překvapilo hodně mile.

Dneska jsem pak kolíčky spolu s poličkama implementoval do skřínek. Opět se fakt osvědčil laser z Aliexpresu. Krásně a jednoduše jsem rozměřil všechny díry a hned napoprvé vše pasovalo. Nechápu, jak jsem bez toho mohl někdy existovat.

Jediné, co by to chtělo, tak lepší stativ. Ten stávající nejde vysunout moc vysoko a používat na to rozpěrnou tyč je zase zbytečně opruz. Asi budu muset ještě něco pohledat.

Takhle pak vypadá výsledek. V zavřené variantě bohužel nejsou dvířka uplně zalícovaná mezi sebou. Důvodem je naprosto ošizený pant, který nema žádné rozumné štelování. Ale jak jsem psal, na to, aby se tam schoval bordel je to dobré :).

Na závěr pak poděkování dvěma asistentům, kteří mi celou montáž velmi zpříjemňovali. Pomoc byla v opravdu velkém rozsahu, od strkání čumáku kamkoli, kde se zrovna něco řeže nebo šroubuje, přes přeskládávání věcí či zvídavé otázky “cotoje” až po úmyslnou sabotáž, kdy mi někdo záměrně schovával potřebné díly nebo kousal do ruky (snad je jasné, který z nich dělal co :)). Ale jen díky takto vytvralé asistenci mi celé dílo mohlo trvat tak cca 3x déle, než kolik by bylo normálně potřeba 🙂

Naštěstí pak sabotér číslo jedna odešel dolů do kuchyně somrovat jídlo a sabotér číslo dva objevil starou autosedačku a historické časopisy Excalibur, takže dali oba na chvíli pokoj :).

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

20 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kobra23
4 years ago

Na Ali jsou funkční stativy ve formě trojnožky a ještě s teleskopickým výsuvem. Parádní věc na přesné najItí požadované výšky. Mám 2 ks. Jeden asi do metru a druhý do metru a půl.

lipus
Guest
lipus
4 years ago

Zdravím chlapi, článek hezký
A nápad s laserem super.. mám z Ali tenhle stativ,vyzkouseny, bytelny za ty prachy..ovšem stavím,takže ho potřebuji. US $57.85
https://s.click.aliexpress.com/e/_s6RCjO

lipus
Guest
lipus
4 years ago

Jde, ale 🙂 zameřoval jsem na fasádu kamenný sokl ve výšce patra… cca 3,2m. Má to tzv.mikroposuv a na té výšce už se to chvílí stabilizuje. Když foukne vítr tak je to na laseru znát..nesmí moc foukat. Jinak ta trojnoha je pořádná…a pokud je pevný podklad a nezaboří se, jde na plnou výšku. Materiálem a zpracováním jsem mile překvapen.

lipus
Guest
lipus
4 years ago

tak to je dobře, to buď rad,to jsi mnohem dál A to je dalsi tema co musim nastudovat. Už jdu hledat téma začlenění rekup. do Lox.systemu. Zatím mi jede autonomne a to mi moc nevyhovuje…tak ať se dílko daří, jdu na studium

lipus
4 years ago

Aha..tak to díky za info,že by jsi mi ušetřil čas?..takhle to mám nastavené doteď..pak ještě má v sobě čidlo vlhkosti a když nasaje nad nastavenou hodnotu, zvedne sama mírně dočasně výkon. Pak booster tlačítka mám v kuch.,koupelně (sama totiž ten výkon zvedne jen cca o 20% A po sprše jsme si zvykli cvaknout na booster.) Takže říkáš zatím není potřeba víc…Co2 jsi řešil? Chtel jsem si vzhledem k ceně udělat přenosný(využít UTP v kazde loznici, na cidlo rj45 a ve skříni pak jen přepojit utp) a postupně na cca týden, 2, a omrknout statistiku…jestli je rekuper.dostatecna..ale zatím k tomu nedošlo, dodělávám ještě stavbu.

lipus
Guest
lipus
4 years ago
Reply to  lipus

Díky za zkušenosti…jake by jsi doporučil co2 dnes? ..po letech praxe už jsem něco progooglil, Ali zlustroval x krát a nic není pouze připojit a měřit. Buď je potřeba převodník, nebo jiné vyfikundace

lipus
Guest
lipus
4 years ago
Reply to  lipus

Děkuji Ti za pracně získané zkušenosti Tak jsem se díval na lox shop a viděl tam už jen systém tree..A to je další nákladné kurvítko do baraku ..jsem to neřešil a tak to soudruzi poresili za mě. Tak jdu lovit nejjednodušší řešení..asi převodník. To mě čeká i s hladinovym senzorem..tak budu laborovat . I tak díky a sportloxu zdar

kobra23
4 years ago
Reply to  L

Cíl je jasný. Z maximálně otevřeného systému udělat uzavřený ekosystém Loxone. Inspirací je firma Apple a její produkty.

Dragot
4 years ago

Dlouho zvažuji koupi nějakého toho laseru z Číny, ale potřeboval bych, aby uměl fungovat i bez samonivelace. Například kdybych chtěl promítnout čáru šikmo na zeď – například zábradlí. Umí ten tvůj?

Díky

kofejn
4 years ago
Reply to  Dragot

Bral jsem tohle: https://www.aliexpress.com/item/32911896334.html?spm=a2g0o.detail.1000060.2.4aec5a42oYTYsw&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=872d94d1-1a9a-427e-bd05-9d97a3de4c9e
Mám jen kříž a zelený laser. Tlačítkem LOCK jde zapnout jeden nebo dva paprsky a pak jsou bez nivelace. Teď na stavbě desky sloužil dobře.

lipus
Guest
lipus
4 years ago

Tenhle to umí…STANLEY CL2XTi FatMax křížový laser. Zaaretujes a pak jak si ho naklopis je na tobě. Bliká taky,ale pokud odaretujes a je moc křivě. Pořídil jsem si ho komplet s výbavou i s dalkovym pipakem a spokojenost. Hlavně ty všelijaké drzaky, magnet,trojnozka..poměr cena výkon dobra..před 4mi lety 5tis.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x