Chytré zásuvky pro chytrý dům

Chytré zásuvky pro chytrý dům

Tak dneska mám opravdu radost. Od firmy Netio jsem dostal k odzkoušení a zrecenzování jejich chytré zásuvky a kabely.

Proč jsem z nich tak nadšený je, že podporují spoustu protokolů, které máme rádi :). To znamená nejen Modbus/TCP, ale i MQTT, REST Api, XML/JSON API a mnoho dalšího :).

K recenzím jsem dostal tři různé varianty jejich chytrých kabelů, které krom dálkového spínaní/vypínaní umí měřit i aktuální proud, napětí i spotřebu. Krom toho pak i další ukazatele, jako je Grid Frequency a True Power Factor, na které jsem fakt zvědavý 🙂

Krom chytrých kabelů jsem pak dostal “chytrou rozdvojku“, která umí to stejné co výše uvedené ale pro více socketů najednou. A poslední produkt je pak chytrý “Power distribution Unit” do serveroven či racků.

 

Samotné zpracování je na první pohled opravdu moc pěkné. Robustní zástrčky, mohutné pogumované kabely a hliníková konstrukce.

 

A ačkoli to díky vyšší ceně není úplně vhodné na spínání a monitorování drobností v domácnosti, na vysokoodběrové zařízení je to naprosto ideální. Například chytrý prodlužovací kabel zvládne oběr až 3.6KW.

Což je něco, co bych opravdu uvítal v době, kdy jsem měl v domě několik těžebních rigů. Tenkrát jsem potřeboval měřit u každého spotřebu a mít nad nimi i dálkový dohled s možností je v případě nějakého problému nadálku vypnout. Stejně tak chytrá napájecí jednotka je super k serveru, kde ji budu i testovat.

No zkrátka, spoustu hraček na testování přes vánoce. Těšte se na recenzi i s postupem napojení na Loxone či NodeRED :).

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

3 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kobra23
4 years ago

Hezký Ježíšek

Dalibor
Guest
Dalibor
4 years ago

vypadá to opravdu dobře jsem zvědav na tu tvoji recenzi. Jen jsem nikde na jejich stránkách nenašel nic i certifikátech a prohlášení o shodě …. asi jsem moc brzy ztratil trpělivost 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x