X
Další sraz v hospodě bude 22.10. v Líšeňském pivovaru. Kdo máte zájem, přihlašte se prosím na fóru, ať vím kolik míst rezervovat. Díky
Chytré zásuvky pro chytrý dům

Chytré zásuvky pro chytrý dům

Tak dneska mám opravdu radost. Od firmy Netio jsem dostal k odzkoušení a zrecenzování jejich chytré zásuvky a kabely.

Proč jsem z nich tak nadšený je, že podporují spoustu protokolů, které máme rádi :). To znamená nejen Modbus/TCP, ale i MQTT, REST Api, XML/JSON API a mnoho dalšího :).

K recenzím jsem dostal tři různé varianty jejich chytrých kabelů, které krom dálkového spínaní/vypínaní umí měřit i aktuální proud, napětí i spotřebu. Krom toho pak i další ukazatele, jako je Grid Frequency a True Power Factor, na které jsem fakt zvědavý 🙂

Krom chytrých kabelů jsem pak dostal “chytrou rozdvojku“, která umí to stejné co výše uvedené ale pro více socketů najednou. A poslední produkt je pak chytrý “Power distribution Unit” do serveroven či racků.

 

Samotné zpracování je na první pohled opravdu moc pěkné. Robustní zástrčky, mohutné pogumované kabely a hliníková konstrukce.

 

A ačkoli to díky vyšší ceně není úplně vhodné na spínání a monitorování drobností v domácnosti, na vysokoodběrové zařízení je to naprosto ideální. Například chytrý prodlužovací kabel zvládne oběr až 3.6KW.

Což je něco, co bych opravdu uvítal v době, kdy jsem měl v domě několik těžebních rigů. Tenkrát jsem potřeboval měřit u každého spotřebu a mít nad nimi i dálkový dohled s možností je v případě nějakého problému nadálku vypnout. Stejně tak chytrá napájecí jednotka je super k serveru, kde ji budu i testovat.

No zkrátka, spoustu hraček na testování přes vánoce. Těšte se na recenzi i s postupem napojení na Loxone či NodeRED :).

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest
3 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kobra23
1 year ago

Hezký Ježíšek

Dalibor
Dalibor
1 year ago

vypadá to opravdu dobře jsem zvědav na tu tvoji recenzi. Jen jsem nikde na jejich stránkách nenašel nic i certifikátech a prohlášení o shodě …. asi jsem moc brzy ztratil trpělivost 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x