Plotová odysena, část čtvrtá

Plotová odysena, část čtvrtá

Pokračování plotové ságy na sebe nenechalo dlouho čekat. A dnes je to na malou oslavu :).

Máme prozatím hotovo vše, co udělat šlo. Celý plot kolem domu je hotov, stejně tak brána.

Trochu lahůdka byla uchycení plotu na betonový sloup, ale nakonec i to se vcelku podařilo. Uchytil jsem to nakonec na úplně obyčejné L profily, kterým jsem navrtal trochu větší díry.

Do betonového sloupku jsem to chytil natloukačkama, a nosná prkna plotu jsem prošrouboval šroubem s matkou. Drží to pevně, vizuální hitparáda to sice není, ale funguje to. A stejně to nejde ani moc vidět 🙂

Konkrétně ty L profily na ploty mě dost naštvaly. Obešel jsem několik Hobby marketů i speciálek a nikdo to nedělá. Každý má nějaký vlastní plotový systém, ale nějaé univerzální úchyty jsem prostě nesehnal.

A ještě jsem pak improvizovaně přidělal schránku a zvonek. Na to jsem obzvlášť hrdý :))). Je to samozřejmě jen na chvilku (takže tak rok dva), než dořeším zvonek a interkom k bráně a než seženeme nějakou hezčí schránku. Třeba se jednou dostane i na to :).

Tím s naší plotovou odyseou proteď končíme. Pokračování, až bude vyrobená branka a bude se dát dodělat i to. Teď mě čeká příprava elektroinstalace na pergolu, kterou nám snad cca příští/přespříští týden namontují.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

10 thoughts on “Plotová odysena, část čtvrtá

      1. Tak to jsem zvědav na výsledek. Něco podobného chci taky. Letos jsem na podobný systém narazil v Chorvatsku a vypadá to lépe ve skutečnosti než na fotkách.

  1. Nosné prkno se dává z čistě praktického hlediska vždy směrem dovnitř do zahrady. Je to kvůli tomu aby plot plnil i funkci bezpečnostní nikoli jen vizuální. Pokud to máš takto ven tak to je přímo výzva Vlezte si ke mě do zahrady po tomto žebříku :,-)

    1. Rozumim. No tak pak to mame porad dobre. Tam, kde je plot obracene je pod nim jeden cca 1.5m zed, navic je u sousedu. Takze by dotycny musel nejdriv jit k sousedum, pak si tam udelat nejaky podstavec a pak lezt. To uz by mel snazsi jit az na konec pozemku, kde zustaly dve pole prazdne kvuli pokecu se sousedy a proste to prelezt ;-)))

    1. Je to cele ruční vyroba. Na jekly navarene drzaky a patky, pozinkovane a namontovane. Nahore pak plastove zatky. Ke koupi jsem nic podobneho nesehnal. Cena byla tusim 2000kc za sloupek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting