Plotová odysena, část čtvrtá

Plotová odysena, část čtvrtá

Pokračování plotové ságy na sebe nenechalo dlouho čekat. A dnes je to na malou oslavu :).

Máme prozatím hotovo vše, co udělat šlo. Celý plot kolem domu je hotov, stejně tak brána.

Trochu lahůdka byla uchycení plotu na betonový sloup, ale nakonec i to se vcelku podařilo. Uchytil jsem to nakonec na úplně obyčejné L profily, kterým jsem navrtal trochu větší díry.

Do betonového sloupku jsem to chytil natloukačkama, a nosná prkna plotu jsem prošrouboval šroubem s matkou. Drží to pevně, vizuální hitparáda to sice není, ale funguje to. A stejně to nejde ani moc vidět 🙂

Konkrétně ty L profily na ploty mě dost naštvaly. Obešel jsem několik Hobby marketů i speciálek a nikdo to nedělá. Každý má nějaký vlastní plotový systém, ale nějaé univerzální úchyty jsem prostě nesehnal.

A ještě jsem pak improvizovaně přidělal schránku a zvonek. Na to jsem obzvlášť hrdý :))). Je to samozřejmě jen na chvilku (takže tak rok dva), než dořeším zvonek a interkom k bráně a než seženeme nějakou hezčí schránku. Třeba se jednou dostane i na to :).

Tím s naší plotovou odyseou proteď končíme. Pokračování, až bude vyrobená branka a bude se dát dodělat i to. Teď mě čeká příprava elektroinstalace na pergolu, kterou nám snad cca příští/přespříští týden namontují.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

10 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Honza
Guest
Honza
4 years ago

gratulace 🙂

kobra23
4 years ago

Jakou pergolu jsi nakonec zvolil?

kobra23
4 years ago
Reply to  L

Tak to jsem zvědav na výsledek. Něco podobného chci taky. Letos jsem na podobný systém narazil v Chorvatsku a vypadá to lépe ve skutečnosti než na fotkách.

Miroslav J.
Guest
Miroslav J.
4 years ago

Nosné prkno se dává z čistě praktického hlediska vždy směrem dovnitř do zahrady. Je to kvůli tomu aby plot plnil i funkci bezpečnostní nikoli jen vizuální. Pokud to máš takto ven tak to je přímo výzva Vlezte si ke mě do zahrady po tomto žebříku :,-)

Roman Bílek
Guest
Roman Bílek
4 years ago

Kde jste koupili ty nerezové sloupky na plot? Pamatujete se jaká byla cena za kus? Děkuji

Roman Bílek
Guest
Roman Bílek
4 years ago

tedy spíše pozinkové sloupky 🙂

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x