Jak se má náš brest

Jak se má náš brest

Tak dneska jen krátký článek o našem brestu, protože (soudě dle množství dotazů) je to zřejmě nejzajímavější věc na celé naší stavbě :).

Na fotce nahoře je dnešní stav brestu po zimě. Brest jsme sázeli 17. května 2018, tzn není mu ještě ani rok. Na to myslím vypadá opravdu dobře. Výška cca jeden metr, ale nutno říct, že jsme ho během celého loňského roku několikrát stříhali hlava nehlava :). A jeto na něm opravdu znát. Je krásně rozrostlý a hustý.

A tady je pak po dnešním zákroku. Cca 25cm jsem sestříhal, aby ještě více zhoustl. V této části u zdi roste opravdu pěkně.

Horší je to v části, kde má z jedné strany zeď a z druhé dlažbu. Tam sem u ani zdaleka tak moc nedaří a je cca poloviční (na fotce po zákroku, bohužel nemám fotku před).

V jedno místě je pak vypelichaný úplně. Těžko říct, co se mu tam nelíbí. Každopádně doporučení pro všechny, dopřejte brestu více místa kolem sebe. Poroste pak rozhodně lépe.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Juraj Matěj
Guest
Juraj Matěj
5 years ago

Ahoj, máte jej opravdu pěkně hustý, střihání se vyplatilo. Já jsem stříhal 2x do roka a rozhodně to chtělo na začátku víc. Teď má po 3 letech cca 3,5m a nahoře je hustý až moc, dole by to chtělo… 2 velké “stromky” (kmen 10cm) tak je dobré si pěstovat někde v rohu náhradní kusy…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x