Zahradní mining za 0.001747 BTC/hod

Zahradní mining za 0.001747 BTC/hod

To zas byl blbej nápad. Že prý si natěžíme trochu víc hlíny, aby nám pak nechyběla. No, tak nechybí. Ale kurňa přebývá :).

Na základě minulého článku s inzerátem se mi povedlo sehnat zatím tři zájemce o hlínu. A protože “není čas, není čas”, chtěl jsem se do odvozu pustit co nejdříve. A ta dnešní krásná sobota k tomu přímo vybízela.

Takže jsem domluvil s místním dopravcem, přistavil mi kontejner a já se mohl pustit do díla. Jasně, čekal jsem, že to nepůjde samo. Měl jsem i nahrubo spočítaný počet koleček. Prý 45x-50x, podle nějakého přepočtu objemu kolečka na objem a váhu hlíny.  No to víš že jo, to zas někdy budu něčemu takovému věřit.

Prvních deset koleček. Moc důvodu k radosti jsem neviděl.

No, tak jsem ráno od cca devíti začal vozit. Po navozených deseti kolečkách jsem zvažoval sebevraždu zavalením. Prý když těžíte, může se to stát. A hlínu jsem rozhodně těžil, tak proč ne.

Dvacet koleček s hlínou. O dost lepší co…

Ale nepovedlo se. Takže jsem pokračoval dál. Třeba to pak půjde líp. Jasně, po dvaceti kolečkách byl výsledek o dost lepší. Obsazeno bylo z měho pohledu tak 5% kontejneru a zbývalo asi tak miliarda a půl dalších koleček. Zajímalo by mne, jestli kdybych psal blog na Facebooku, tak by mne lidé taky litovali, jak ty zavalené horníky Bitcoinů.

No, ale kdyby to bylo hned hotové, nebylo by to ono, žejo. A dělám to přeci pro radost, pro protažení, pro dobrý pocit z dobře odvedené práce. Tak můžu být rád, že si to užiju. A taky že jo, užíval jsem si naplno. Situace po dalších deseti kolečkách začala být uplně jiné kafe. Najednou to začalo vypadat, že jsem snad dokonce zdolal i první třetinu kontejneru. Důvod pro oslavu.

Co bylo ale horší, hromada neubývala. Tak nějak jsem si myslel, že je to hromada tak na tři kontejnery. No tak to ale ani prd. Když to vidím, tak to bude chtít tak tisíc kontejnerů, takže asi tak bambilión koleček. Nemůžu se dočkat, tolik zábavy a fitness, že se z toho asi štěstím zblázním.

A tak jsem pokračoval. Narýt-naložit-odvézt-vyložit. A furt dokola. Trochu mi to splývá, víte co, tolik radosti a extáze, to se jeden ztratí.

Pozitvní bylo, že jsem se blížil k polovině. Čtyřicáte kolečko byl další zlom. Byl jsem za polovinou. Najednou jsem cítil, jak to jde vlastně skoro samo!

Čtyřicet koleček hotovo….

Mám pocit, že někde kolem padesátého kolečka byl oběd. Nemělo smysl chodit dom;, už bych nevstal. Takže oběd na terase a rychle pokračovat, než si tělo uvědomí, že může stávkovat. Dneska to prostě odvozím.

U cca šedesátého kolečka mi přišla na pomoc I. Pomáhala nakládat, takže já mohl ještě v kratších intervalech vozit a užívat si tu fyzickou bolest. Pardon, radost. Chvílema jsem měl pocit, že z té radosti zkolabuju.

I. nastoupila plná energie a vypadalo to, že tu hromado přeháže celou sama. Po pár kolečkách ji ale humor i energie přešla, takže zvolnila na normálni rychlost a já už tolik nekolaboval.

Vcelku rychle jsme se dostali k sedmdesátému kolečku. To už situace vypadala opravdu nadějně. Ten pekelně obrovský kontejner začínal být plný. Neuvěřitelné se stává zkutečností. Hlavně nepolevit. Nabrat-odvézt-vysypat a znovu. Jak ten chudák v Edge of tommorow, co se mu resetoval dokola stále jeden den. Jak on jsem měl už propracovanou trajektorii cesty, jak nejefektivněji vyložit kolečko, jak se vytočit. Není času na zmar.

Utrpení se zastavilo u čísla 78. Hotovo. Navozeno. Ještě uklidit a pak jít v klidu zemřít domů.

Trvalo to 5 hodin, kontejner prodám za 1500kč, takže moje efektivita jakožto minera je cca 300kč/hod. To není špatné. To je celých 0.001747 Bitcoinu za hodinu. Když budu těžit nonstop, budu milionář. Ale asi mrtvý milionář.

PS: Na závěr ještě video z té radosti 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

11 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Doubek
Guest
6 years ago

Upřímnou soustrast. Nechci provokovat ale ta hromada vypadá pořád skoro stejně. To bude tak ještě 3-5konťáků. Fakt není lepší způsob jak se toho zbavit? Třeba zadupat, nechat zmizet, povolat bagr? 😉

KaZaN
6 years ago

Tak tu je slušnej hornickej zacyklenec, ja bych na sebe v rámci spasení votočil to plný kolečko už v půlce a raději tiše pošel 😀 Dik za další tip co si na sebe v rámci stavby nenachystat 😉

Helena Huňová
Guest
6 years ago

Ještěže máme příjezd na zahradu i pro bagr, tohle bych absolvovat nechtěla :-). Ale nějaký tvůrčí tvar bych zahrádce nechala, než si z toho udělat vodorovný kurt s betonovými stěnami, nedejbože ještě s tůjkami. Udělejte z nouze ctnost, z hromady přes vegetační část roku skalku a přes zimu svah pro děcka. Vneste do toho hravý element 🙂 A sousedi ze šedého baráku nemají zájem? To bys házel rovnou přes zídku 🙂

Helena Huňová
Guest
6 years ago
Reply to  L

Přesně tuto odpověď jsem čekala 🙂 Však skalka nemusí být jen na nejedlé věci. A plno kytek se jíst dá, třeba lichořeřišnice do salátu 🙂 Já mám 2000 m2, takže my se taky vyřádíme dost. Rovinka je pohodlná a úhledná, přeju hodně štěstí s odvozem té hromady 🙂

Radek
Guest
Radek
6 years ago

mno, kdyz se na to tak divam, odpociva mi tu jedna takova hracka, ktera by tohle drinu pomohla minimalizovat. Dojelo by to po vlastni ose. Nebydlim daleko pro vice info piste mail 🙂

doonio
Guest
doonio
6 years ago

Já být v tvé kůži, tak po prvním kontyšu asi povolám brigádníky, myslím si že i za půlku tvé hodinové sazby by jsi našel vcelku rychle nějaký statný študenty. 😀
Asi jsem hrozně zhýčkanej z dnešní doby, naposledy jsem vozil kolečka u rodičů na zahradě, tak před 10 lety.
Jo, jedny,dvě,tři kolečka s hnojem je paráda, Ale sakra 78x. To se ti i kolečku i snad zdálo.

doonio
Guest
doonio
6 years ago
Reply to  L

Jj, jako fitko pro ajťáky je to super. By jsi mohl uspořádat nějaký teamBuilding pro programátory a jako odměnu si každej odvozé 10 koleček 😀

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x