Jarní úklid

Jarní úklid

Tak tu máme zřejmě jaro. Zima je za náma a já jsem přes zimu pěkně zvládl udělat všechny práce uvnitř domu, které jsem si před zimou naplnánoval…. nebo ne? Bohužel, vůbec ne.

Uteklo to nějak strašně rychle a já nestihl dodělat ani ty DMX triaky, které jsem kdysi narychlo propojil, když jsem prodával Loxone Dimmer. Jako by to bylo včera, když jsem si plánoval, co všechno stihnu. Jenže plán je jedna věc a realita druhá. Nějak se mi do toho připletl nový pracovní projekt, do toho jsem si pohrával s těžbou, od té jsme se dostali k dalším kryptověcem a najednou je tu jaro. No, tak třeba další zimu.

Ale jinak jsem za jaro rád. Blíží se zase doba grilování, sezení venku na terase a popíjení vína. Moje oblíbená činnost na domě. Už se nemůžu dočkat :).

A protože dneska bylo odpoledne opravdu pěkně (Loxone na jihu ukazoval až 19C), rozhodl jsem se odzimovat grily a venkovní nábytek a rovnou trochu poklidit kolem domu.

On byl totiž fakt blbej nápad stavět sněhuláka uprostřed dlažby ze sněhu, který jsem nabral kolem domu včetně bláta a trávy. A k tomu se nám před domem ještě všude rozlezla část písku, co nám zbyla z dlažby. Takže wapka byla jasná volba.

Naštěstí to šlo docela dobře, takže za necelé dvě hoďky byla celá dlažba čistá. A k tomu opláchlé i auto, očištěný zahradní nábytek, umytá fasáda a HS portály. Tím jsem pak pro dnešek skončil a jsem připraven na zítřejší hezké počasí, kdy zřejmě udělám testovací zátop v grilu :).

A jen co bude trochu čas, čeká nás likvidace prořezu z  naší jabloně (větší kusy nechat na gril, menší spálit) a časem pak likvidace naší hromady ornice. Jelikož se nám to kolem domu přes zimu moc nepropadlo, budeme většinu hromadu postupně prodávat. Jenže, bude se to muset navozit v kolečkách ručně před dům. Takže o kondiční garden-fitness ani letos nouze nebude.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

6 thoughts on “Jarní úklid

  1. Nad tim jsem taky premyslel, jenze kdyz vozik vic naplnim, tak ho imho rucne neuvezu a autem na tu pochozi dlazbu radsi moc autem jezdit nechci.

   Premyslel jsem i o nejakym malym dumperovi, ale i tak se bojim, abych nevyjezdil do dlazby koleje.

  1. nejdriv musime dotahnout lepidlo a dodelat zidku, na tu snad bude mit zednik cas pristi tyden.

   a pak vypln, asi drevo+impregnace, ale je to tak 60-80 tisic ;-(.

   1. Pokud si dobře pamatuji tak jste měli puvodne sloupky vyzdene ze ZB – proč ta změna za zelezne? O plastových plotovkach jste neuvazoval?

    1. sloupky jsem bohuzel vyzdil blbe, takze jsem je musel sundat (je to popsane v nejakem predchozim clanku).

     Chyba byla,ze se betonovaly zvlast a nespojilo se to. Chce to vylit cele najednou a nebo aspon pod sloupkem nechat cast co se dolije pak.

     Plastovky jsou bohuzel jeste o dost drazsi nez drevo. Dost jsem to resil a drevo je nejlevnejsi co se da dat (nebo jsem aspon nic levnejsiho nenasel)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting