Vodnická pila s.r.o.

Vodnická pila s.r.o.

Jak jsem psal, chlapi v týdnu zaklopili část boudy.  Takže jsem se mohl přes víkend pustit do regálů. A když už taková velká akce, tak rovnou s novým vybavním :)).

Koupil jsem si na to cirkulu. Stála 3200.- a musím říct, že za ty prachy fakt dobrý. Sice mne trochu zarazil plastový dekl (ten modrý), ale vršek je hliník, nohy železo. Díky tomu plastu je zase o fous lehčí, takže se dobře přenáší. A řeže výborně.

Koupil jsem ji proto, že nám zbylo strašně moc dřeva z celé stavby. Dlouhé trámy ze střechy, nějaké latě, spousta různých prokladových trámků, atd. A protože je dřevo drahé jak prase, rozhodl jsem se to všechno zužitkovat. Takže proto ta cirkula.

A tak jsem během pátku a soboty postupně rozřezal spoustu trámů a trámků, včetně tří pětimetrových 10x10cm potvor. Bohužel, ačkoli jsem bral už lepší cirkulu, tak 10cm neprořízne (ty levnější mají prořez tak 5cm, tato má 8cm). Takže bylo potřeba řezat nadvakrát. Ale dalo se. A za tu spoustu dřeva to tozhodně stálo.

Když jsem vymýšlel, jak police udělat, prošel jsem spoustu DIY (do-it-yourself) návodů. To mi pochopitelně ukázalo strašně moc hipsterských polic, které nejsou vůbec praktické, ale jsou coool. Ale narazil jsem taky na blog páru, co si takhle DIY staví celý dům. A tím celý myslím od základové desky, po dům, po kuchyň, nábytek, prostě všechno.

Mají strašně pěkně udělané návody, takže jsem se inspiroval jejich policema. Sice jsem to trošku vylepšil (podpůrné příčky šroubuju rovnou, namísto až později), ale jinak z jejich plánu vycházím. Je super, že se ušetří nějaké dřevo na zadních nohách.

V pátek jsem tak začal vymýšlet kde a jak police budou. Jak vysoké, kde co cca bude a tak. To je přesně to, co fakt nemám rád. Teď musím vymyslet, co za 5 let tam budu mít tak, aby police nebyly zbytečně vysoké, nebo naopak nízké.

Nakonec jsme to vymysleli tak, že nahoře je 25cm police, do které zastrčíme lyže a jiné dlouhé věci, kanystry a podobně. Horní police nebude mít z boku nohy, takže tam půjdou dlouhé věci dobře. Úplně dole, tam jsem dal 35cm polici tak, aby se tam daly zatrčit zimní/letní gumy na auto, případně pak další težké věci. Jinak se police asi moc používat nebude, protože je to moc nízko a blbě se tam poleze. Mezi horní a dolní polici pak budou 45cm široké police. Vejde se tam banánová krabice na výšku, vejde se tam pokoska i motorovka. Tak snad to bude ok :).

Když bylo naplánováno, pustil jsem se do výroby dřeva. Cirkula dostala fakt zabrat, ale vyrobil jsem obrovské množství příček i latí :). Ty jsem pak pozkracoval na finální rozměr pomocí pokosky (aby jí nebylo líto, že si hraju jen s cirkulou). Police budou široké ~62.5cm, aby to vyšlo na půlku OSB desky (bez pero-drážky).

Z toho jsem pak připravil latě s příčkama. Latě jsou 6x4cm s tím, že na výšku je 6cm kvůli vyšší stabilitě a na šířku 4cm, aby zas nebyla konstrukce úplně těžká. K boudě to pak chytám vrutama (rapitec) 8cm dlouhýma, ať to v tom pořádně drží.

A takto připravené polotovary jsem pak spolu s I. připevnil do boudy. Na připevňování jsem opět použil stavební laser z Aliexpresu a opět jsme si ho nemohli vynachválit. Ještě jsme k němu dokoupili teleskopickou tyč, takže jde laser využít v jakékoli výšce.

A takto to pak vypadalo po přidělání všech připravených konstrukcí. Fakt doufám, že nám pak už ten úložný prostor bude stačit :))).

A tím jsem dneska skončil. Kratší stěna je připravená komplet (zbytek volného místa bude v boudě rozvaděč na arduino a dalši blbosti :))) a na delší stěně mi schází cca půlka. Zítra bych chtěl dochystat zbytek stěny a udělat přední část polic včetně nohou. K tomu nejspíš ještě stěny vymalujem na bílo, aby to nebylo až tak industriální 🙂

V pondělí pak zajedu pro OSB a dodělám police. Tím bude alespoň půlka boudy použitelná a budeme tam moct přesunout stavební nářadí a bordel. A jestli konečně dopadnou dveře (snad příští týden), tak by se zaklopily i zbívající dvě stěny a já bych mohl dodělat polici pod oknem a pracovní stůl na nářadí.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

5 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pavel
Guest
pavel
6 years ago

SCHEPPACH HS 100 ?

c64
c64
6 years ago

Zdravim,
mohu se zeptat, co presne je to za tu teleskopickou tyc k tomu laseru ? Poridil jsem si ho taky, akorat teda bez redukce, dokupovali jste nejakou nebo to pasuje na adapter co je k te tyci ?

Diky

c64
c64
6 years ago
Reply to  L

diky

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x