Hanging gardens of Babylon

Hanging gardens of Babylon

Včera a dneska jsme si dali kondiční dny. Po ranních chvilkách programování a povinností jsme ze sebe udělali zahradníky/horníky/kopáče a až do večera kutali naši hromadu.

Když jsme včera začínali, vypadalo to jako na této fotce nahoře. Hromada hlíny na jednom místě a spoustu místa kolem domu, kam bylo potřeba hlínu dosypat.

Dneska, když jsme s rozvážením pokračovali, smrskla se nám kolem poledne hlína na něco takového. Jelikož vespod je hlína mokrá a tuhá, postupně jsme urýpávali z celé hromady tak, aby hlína průběžně schla (jde to vidět hlavně na výšce vykukujícího domu za hromadou).

A někdy po poledni se mi zrodil nápad kutat poněkud organizovaněji :). A tak jsem po zbytek dne krom rozvážení a kutání ještě vyráběl terasovité schody, ze kterých budeme mít dočasnou zahrádku do doby, než se hromady zbavíme nadobro (počítám jednu až dvě sezóny).

Po těchto dvou dnech totiž už vím, že hlíny opravdu nemáme nějaký extra přebytek a hlavně, že je dobré ji nechat i na další rok na dorovnávání. Na to, že jsme teď kolem domu dosypávali jen cca 5cm, tak jsme ukutali ohromné množství hlíny (a mraky koleček). Krom okolí domu jsme navezli jen pár koleček za dům, kde jsme začli už také rovnat terén.

Předpokládám, že minimálně o 5cm si všude terén během roku ještě sedne. K tomu dorovnání terénu za domem tak, aby tam bylo mírné stoupání až po výšku jabloně (cca 34cm na vzdálenosti 14m) a najednou zjistíme, že máme hlíny vlastně málo.

Takže dobrá rada na závěr, kvalitní ornice není nikdy dost. Určitě udělejte skrývku a klidně i hlubší a širší než co je zvykem. Pak nedopadnete jako náš soused, co základovku nechal udělat přímo na ornici a teď má za domem jen hnusnou jílovici a řeší, co s tím.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

9 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan
Guest
Milan
7 years ago

Celkem jste si mákli jak koukám 🙂 když to vidím tak si říkám jestli jste nepřemýšleli nad nějakým pomocníkem. Když jsem před čtrnácti dny dělal sypaný gabion měl jsem pujčené toto: https://www.mascus.com/construction/used-site-dumpers/wacker-neuson-dt08-p/dhhkhfck.html
Nějakou kačku to stálo ale myslim že mě to ušetřilo za dva dny tak měsíc kolečkování. A ještě se na tom parádně vyblbneš 🙂

Milan
Guest
Milan
7 years ago

Mě by to asi taky nenapadlo ale upozornili mě na to v půjčovně a celkem mě to přišlo vhod. Udělali jsme za dva dny 19m3 gabionu v sestavě minidumper+minibagr+1ks strojník+já. A to včetně odkopávání základové spáry která se vlivem padání svahu za půl roku dostala tak půl metru pod zem.

Kossakowski
Guest
Kossakowski
7 years ago
Reply to  Milan

Ahoj Milane,
můžeš mi prosím taky poslat fotky gabionu na email [email protected]

Děkuji

koldavideo
7 years ago

Milane nemáš nějaké foto těch gabionů ? Čeká mě to taky, tak sbírám různé informace ([email protected]). Nechce se mi platit strašné peníze za stavbu gabionů, když si myslím že bychom to zvládli svépomocí 🙂
@ L – Slušná práce 🙂 ale člověk si od počítače alespoň trošku aktivně odpočine 🙂

Milan
Guest
Milan
7 years ago

– máš to tam. Abych použil slova jedno našeho diskuzního klasika “žádný koncert řemeslné zručnosti se nekonal” ale dělal jsem to sám a jsem s tím pro teď spokojen.

Koldavideo
Guest
Koldavideo
7 years ago

Milane můžeš mi to poslat ještě jednou. Nic mi nepřišlo bo jsem napsal špatný e-mail : [email protected]
Diky

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x