Teréní úpravy – den první

Teréní úpravy – den první

Tak už zase budujem a zase ve velkém. Ráno na sedmou byl domluvený sraz s firmou, co nám bude dělat dlažbu. Čekal jsem, že dorazí jeden dva lidé, že to nějak celé projdeme a domluvíme se, co a jak.

No ani prd. Ráno v 6:45 dorazila 1x dodávka, 2x osobák, 2x auto s kontejnerem a 1x auto s bagrem. Obrovská invaze techniky i lidí. A vlastně skoro okamžitě se šlo na věc.

Všichni měli prostudovný plánek, co jsem tenkrát domlouval s jejich majitelem (ten dorazil dneska také) a začalo se se srovnáváním pozemku. Nejprve půlka za domem v úzké časti, pak za domem směrem do zahrady.

Celkově byli opravdu dobře sehraní,takže všechno pěkně odsejpalo a byla radost na to koukat. Čehož využívala i I. z poklidu naší pracovny 🙂

Po tom, co stáhli hlínu za domem, jsem jim představil můj plán s chráničkama. Ten jejich pohled už jsem dobře znal od předchozích řemeslníků, ale po vysvětlení, že to je na řízení domu i zahrady se dále nesnažili a už se jen ptali “kde ještě uděláme výkop” 😉

Kromě chrániček musíme ještě prodloužit vodovodní trubku, kterou máme za dům vytaženou jako rezervní. Ještě nevíme, jestli ji jednou použijeme na studnu, nebo naopak na napouštění bazénu, ale byla by škoda ji zabetonovat dlažbou. Takže jsme připravili výkop a ještě dneska k večeru dorazí vodák a vyvede jí mimo bojové pole.

Další úkol dneška bylo sehnat nějakou šachtu, do které se stáhnou kabely, co jsou vytažené ven z domu, a zároveň se tam ukončí všechny chráničky. Nakonec jsem sehnal tuto zelenou, říká se jí “ventilová šachta” a stála 500kč. Ideál ;-).

Po umístění šachty jsme pak dál pokračovali v krtčích závodech a připravili výkop pro trubku do retenční nádrže, výkop pro chráničku do retenční nádrže, výkop pro chráničku do zahrady směrem na západ a pak ještě jednu směrem na jih :).

Zkrátka nic velkého :). Ale upřímně, radši o nějakou tu chráničku víc, než pak řešit, že do daného místa už vživotě nedostanu elektriku nebo nějaké čidlo, protože je to přes cestu zámkovky.

Když chudáci vykopali všechnu tu přípravu na chráničky, vcelku rychle zvládli celou jižní stranu. Tam jsme měli hlíny tak akorát, takže stačilo jen srovnat, sem tam škrábnout třeba 5-10cm. To bylo fajn.

Problém nastal před domem. Ačkoli jsme si tenkrát výšku hlíny správně naplánovali, jaksi jsme zapoměli, že pro pojezdovou vstvu bude potřeba větší hloubka (40cm šterku a betonu – KSC) než pro pochozí (20cm šterku bez betonu).

Takže před domem se těžilo o sto šest. Bohužel, hlínu jsme sice získali zadarmo i s dopravou a rozvozem po pozemku, ale zbavujeme se ji za peníze. Cca 900kč za jedno auto a už tak 7x jelo. Ale co, pořád to vychází cenově dobře, než hlínu shánět za peníze.

Část hlíny jsme použili na srovnání pozemku před plotem. Tam byl takový divný hup (a nějaká stará tráva), takže jsme to hlínou oboje vyřešili :). Vešly se tam 3 kontejnery a zítra tam ještě určitě minimálně jeden nacpou. Pak na to ještě navezeme ornici a můžeme sázet trávu 🙂

A to je pro dnešek vše. Na závěr jen navezli jednu fůru štěrkodrtě jako podkladní vrstvu a všichni zmizeli. Zítra mají zase sraz od sedmi u nás, takže budem pokračovat.

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

3 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
radek
7 years ago

Čau.
No kdyby vás kus hlíny zbyl tak já bych si ji určitě vzal. Budeme muset kolem baráku dorovnávat hlínu ve velkým takže určitě každej kousek ocením. Je to k nám od Vas cca. 15km…
Kdyžtak mi prosím napiš na email dohnalradek dál gmail a domluvíme se.

Díky!

nksh
Guest
nksh
7 years ago

Pekny to mate 🙂 Akorát není trochu skoda všude narvat zamkovku?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x