Teréní úpravy, den druhý

Teréní úpravy, den druhý

Tak jsme dneska pokračovali ve včera nastaveném trendu a začínali jsme v sedm, takže v 6:50 se tu už děly velké věci 🙂

Hned z kraje přijely dva náklaďáky plné štěrku, které se musely protáhnout kolem domu a šterk vysypat za domem. Byla to vlastně taková řidičská zkouška. A zatímco první řidič to točil nadvacetkrát, druhý to tam pustil na druhou dobrou :).

Za domem tak postupně vznikla pěkná hromada štěrku, kterou chlapi později použili na srovnání terénu. Ale nepředbíhejme.

Předtím, než bylo totiž možné štěrk rozhrnout, museli jsme dodělat chráničky a zasypat připravenou vodu ze včerejška. S vodákem jsme vše zvládli už večer, takže se dneska na nic nečekalo a začali jsme zahrnovat.

Co mne na fachmanech fakt včera i dnes překvapuje, je jejich pečlivost a rozum, se kterým veci dělají. Zatímco dříve jsem se setkával s přístupem “šup šup, ať to mám z krku”, tak tihle opravdu přemýšlí a dělají práci dobře.

To znamená, že například když zasypávali 1m hlubokou díru na vodu, tak ji zasypávali na 3x a pokaždý znovu hutnili. Nebo že když třeba nakládali hnědou hlínu pro jednoho z místních čtenářu na odvoz, tak si opravdu dali záležet, aby tam nenahrnuli i zbytky betonu. Zkrátka opravdu dělají práci dobře.

Když byly chráničky dotahané, začli roztahovat šterk po celé ploše budoucí terasy. V tu chvíli se začlo rýsovat, jak velké to vlastně bude….. velké, fakt velké. Jenže, druhá varianta bylo “malé” a to když jsme simulovali všechny věci, co by tam jednou mohly být, tak to taky nebylo dobře.

Takhle se tam aspoň vejde zahradní nábytek, stůl, gril, udírna, kytky, možná i výřivka a ještě pořád zbyde dost místa na přistání vrtulníku 🙂

Další na řadě pak bylo vykopat patky pro budoucí pergolu. No a jestli nám tam ty vrtulníky budou moct přistávat, tak pokud ta pergola jednou dopadne, tak se budou mít vrtulníky i kde zazimovat :).

Pergolu jsme plánovali tak, aby byla velká dost na to, aby se tam dal dát jak zahradní nábytek, ve kterém se bude pohodlně dát sedět a třeba i celý den pracovat, tak nějaký stůl pro více lidí, u kterého půjde pohodlně grilovat a dělat oslavy. Myslím, že obojí se povedlo a stále se tam vejde ten vrtulník.

Když byly hotové patky, pustili se do vytěžení zbytku hlíny před domem. Naštěstí se mi ozval jeden ze čtenářů, takže jsme dneska 8 z 10ti náklaďáků odvozili k němu a nemusel jsem platit likvidaci hlíny.

Ono se to nezdá, ale cca 20-30cm hlíny na velké ploše je fakt masakr. Jenže kdyby chyběla a já ji musel shánět, bylo by to ještě horší.

Část hlíny jsme pak ještě přeházeli přes plot, kde jsme pěkně srovnali všechny hupy a pak vše ujezdili. Zbývá jen dosypat hnědou hlínu a srovnat do roviny se sousedovým pozemkem. Pak už jen sekat sekačkou jak v amerických filmech 🙂

Odpoledne pak měla I. rehabilitaci, takže jsem nafasoval krom hlídaní fachnamů i Šimona :). Kupodivu ho práce fakt bavila, takže na ni dokázal zírat dlouhé minuty, aniž by brečel nebo se nudil. To se mu bude jednou hodit, může na tom postavit svoji kariéru.

V praxi to pak vypadalo nějak takto. Šíma spokojeně koukal na bagr a práci, zatímco já jsem je koordinoval, kde je jaká chránička, případně kde jaká chránička bude.

Jediné, co pracovní pohodu rušilo bylo, když mu do výhledu vylezl kus fusaku, to ho dokázalo naštvat. Ale stačilo mu uvolnit výhled a zase spokojeně kontroloval.

A tím jsme pro dnešek skončili. Dneškem je tak odvozená většina hlíny (krom vjezdu na pozemek, tu budou dělat až později) a zítra začnou navážet hromadu štěrku, písku a dalšího materiálu. Během dne by měli vybetonovat patky na pergolu a připravit vše na založení obrubníků.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

18 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mira
7 years ago

tyjo to je mechanizace 🙂 ani nechci vědět, jaký na to máš rozpočet. kecám, chci to vědět, čeká mě to taky 🙂

Jano
Guest
Jano
7 years ago

A môžete dať teda na firmu kontakt? Ďakujem 🙂

Jano
Guest
Jano
7 years ago
Reply to  L

Dobre, potom to prosím doplňte do postu alebo komentu.

Milan
Guest
Milan
7 years ago

To jsou strašný rakety 🙂 ale na druhou stranu, kolik to bude m2? To bude taky pecka, co?
A co základy na té vaší navážce? Nebude to problém? Budu mít na baráku bagr tak bych rád udělal první hrubou etapů zemních prací a přemýšlím jestli udělat základy na pergolu už teď s tím že budou na rostlém terénu a hlubší nebo se na to vyprdnu a počkám až to trochu sedne a udělám je tak za rok nebo dva. Základové patky předpokládám jen ze ZB.

Milan
Guest
Milan
7 years ago

Mám dům do “L” takže nepředpokládám že by se tam mělo něco měnit ale máš pravdu že se říká nikdy neříkej nikdy 🙂 a teď je spousta jiné práce.
310m2 to je pořádné hřiště. Ty srazy příznivců vašeho blogu budeš chtít dělat u vás na zahradě? 🙂

Milan
Guest
Milan
7 years ago

máš pravdu že podle toho obrázku to nevypadá zase až tak velké. Tam bude hodně dělat ten chodníček okolo baráku široký 1,6m (to je celkem dost) ale alespoň ti děti nebudou kolama likvidovat trávník. Tak už se těším na další report. Do kdy by to mělo být hotové?

Mira
Guest
Mira
7 years ago

Máte nějak řešené odvodnění těch ploch, nebo je to prostě jen vyspádované od domu do trávníku?

JK
Guest
JK
7 years ago

Trochu off-topic a jestli to není tajné, jak široký máš pozemek za tím trojúhelníkem ? Jen tak mě to zajímá, na jak úzkém pozemku je vhodné ještě stavět..

Radek
Guest
Radek
7 years ago

Čau.

Ještě jednou díky za hlínu! Už mi spokojeně odpočívá spolu s dalšími hromádkami v rohu pozemku – https://goo.gl/photos/fRjmNR7VueWUkEsw9.
Doufám, že přes léto se s tím nějak poperu a trochu to srovnám 🙂

Já teda plánuju dlažbu ve skromnějším gardu (cca. 50m2). Zbytek si ušlapeme cestičky na zahradě 🙂

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x