Teréní úpravy, den pátý

Teréní úpravy, den pátý

Tak máme za sebou další den naší stavitelskobudovatelské akce. Dnešní den skončil docela rychle, protože to dlaždiči zapíchli už kousek po jedné. Jelikož to vypadá, že nastoupí i v sobotu a neděli, tak je naprosto chápu.

Dneska dělali spoustu věcí, ale vlastně nic není extra vidět. Ráno dorazila další mechanizovaná podpora, tentokrát bobek. Ten celý den něco rozvážel.

Nejprve rozvozil zbývající štěrk kolem domu a chlapi pak pustupně dorovnávali zadní terasu a jižní chodník kolem domu.

Pak rozvozil palety s dlažbou kolem domu.

A vzápětí na to pak začal rozvážet ornici ze zásoby za domem do připravených prostor kolem chodníků. Nutno říct, že se s nedostatkem ornice asi potýkat nebudeme 🙂

Mezitím, co bobek stále rozvážel ornici, chlapi se pustili do žehlení štěrku za pracovnou a na terase.

Když měli srovnáno, dorazila dodávka jemného štěrku, do kterého se bude pokládat dlažba.

Takhle nějak vypadala připravená hlína v budoucích prostorech našeho trávníku. Mám pocit, že jí tam mohli navozit trochu víc. Ale co, holt pak nastoupí s kolečkama 🙂

A pak se pustili do obrubníků. Tím pádem se tam už nebude dát zajet bobkem.

A po nějaké hodince usilovné práce to tam vypadalo takto.

Během toho bobek stále vozil hlínu…..

Protože to před pozemkem u silnice teď bylo takový všelijaký, domluvili jsme se se sousedem, že to celé srovnáme tak, aby se to dobře udržovalo a nebyl tam velký hup. Takže bobek vozil i tam.

Mezi tím chlapi dojeli s obrubníkem až před barák, takže bobek mohl hodit trochu hlíny i tam.

A tím pro dnešek skončili. Zbývají jim obrubníky před domem, vylít základ pro bránu a vše uhutnit. Pak KSC beton před domem, jemný štěrk, dlažba a hotovo 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

6 thoughts on “Teréní úpravy, den pátý

 1. Zdravím, nebude dlažba zakrývat zemní kolektor? Zrovna to řeším a prý je potřeba, aby byl min. dva metry od čehokoli nad sebou.

  1. o 2m od sebe nic nevim, urcite by bez dlazby mel asi lepsi regeneraci. Zarovena le je tam porad 2m+ sirky, kde bude jen trava. Navic mi prijde, ze i dlazba se moc pekne od slunce ohreje a teoreticky by neco mohla predat (je otazka kolik, to netusim).

   Pokud by to byl moc problem, ohrival bych kolektor pres leto slunecnim kolektorem.

   1. Dlažba něco asi ano, ale podkladní vrstvy už asi moc ne. Tak hlavně, že to je nějak vymyšlené, když by výkon/účinnost kolektoru poklesla. Osobně jsem na to dost zvědavý, protože mi bylo řečeno, že to tam prostě být nesmí. Bohužel se to projeví nejdříve až za nějakých 9-10 měsíců.

    1. Jasne, urcite to bude predavat hur nez hlina, ale imho neco se to ohreje tak jako tak. Sterk urcite neni izolant, navic je uhutneny, jen to bude trvat dyl.

     Jinak koukal jsem na pozici a vychazi to nejak takto https://dl.dropboxusercontent.com/u/11355235/ShareX/2017/03/2017-03-22_09-10-38.png

     Takze je cca vedle chodniku, takze z leve strany a nad nim se bude ohrivat normalne a v pravo mezi domema registrem to bude pres dlazbu. Pres dlazbu to pak bude i na terase a ten kousek pred domem.

     Uvidime jak bude teplota registru stoupat (mam na tom cidla), takze to uvidim relativne rychle. Uz ted se ohrala solanka z -1 na +0.5 jen jak prestaly mrazy.

     Navic se jeste hlina ohriva nejen zeshora, ale od sousedu kde mame zed ze ZB i z boku, takze tam zas neco malo prihreju navic 😉

     1. Tak snad to bude v pohodě. Nicméně je to proti tomu, co mi teď tvrdí dodavatel čerpadla a kolektoru.

      Jak je pořešen ten senzor teploty? Kde a jak je uložen? To nebude jen tak něco, když to musí odolávat vodě…?

      PS: obrázek mi bohužel píše, že neexistuje nebo je privátní

      1. Senzor je primo v TC od vyrobce, stejne jako dalsi senzory (tepolota sekundarni okruh, otacky kompresoru,..). Hodnoty z toho si vycitam pres modbus do Loxone.

       http://i.imgur.com/fxjvGRB.png

       Pokud Vam Vas dodavatel neco rika, budete to muset nejspis dodrzet. My takovou podminku nemeli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting