Je to robota

Je to robota

Tak se postupně blížíme k finálové rovince, možná už dokonce i finálové pásce. Za poslední dva dny jsme zase zfoukli hromadu práce a navozili hromadu věcí.

2016-08-24 15.17.28

Ačkoli máme na víkend domluvené pomocníky jak z řad kamarádů, tak profesionální stěhováky, v baráku to zatím vypadá spíš jak po invazi skřítků bordelářů.

Všechny typy věcí jsou kvalitně rozprostřeny naprosto všude, takže přestává být pomalu jasné, co jsou věci řemeslníků, co je zbývající materiál, co jsou navežené věci z domova a z kanclu a co je bordel. Občas mám pocit, že vyhodit všechno bude jediné řešení ;-).

2016-08-24 16.27.32

Aby těch starostí nebylo málo, odešel nám ještě k tomu všemu pracovní server. A protože už konečně dorazil potřebný náhradní díl a protože všechno nářadí je na baráku, holt i server je momentálně operován uprostřed všeho dění. Zatím to vypadá, že pacient přežije. Ačkoli tam nějaká ta lobotomie a amputace budou 😉

2016-08-24 16.32.12

Ale není vše jen negativní. Spoustu věcí se daří postupně dotahovat do konce. Tak třeba ve špajzu už máme nastěhované regály, připravené a natěšené na invazi všehobordelu. Zítra ještě musíme vyřešit mrazák a jakmile i jemu určíme definitivní umístění, mužeme začít likvidovat (rozuměj umisťovat) krabice s věcmi.

2016-08-25 12.01.38

Kromě polic ve špajzu jsem dneska rozběhal i police v technické místnosti, takže i tam to začíná být ready na bordel. Tak snad bude vše kam narvat před stěhováním, ať gauč a další nábytek nemusí čekat před domem.

2016-08-24 16.32.50

Dalším úspěchem je dlažba. Náš obkladač se pomalým tempem blíží k závěru. Ačkoli mu některé práce trvají trochu déle, výsledek je opravdu nádherný. Momentálně mu už zbývá jen dosilikonování soklů a pár drobností a i toto máme komplet.

2016-08-25 18.36.34

K dalším úspěchům patří opravení naší digestoře. Po tom, co jsme digestoř odevzdali stolařům a co dorazila zpět nefunkční, konečně přijel servisák a dal ji zase do pucu. Problém byl, že vyskočil přední panel na čištění filtrů v zavřené poloze a tak ochranný kontakt nedovolil digestoři vyjet nahoru.

Servisák tvrdí, že s tím museli stolaři vyvádět psí kusy, viděl by to tak na obracení vzůru nohama, házení a skákání po ní. Na druhou stranu stolaři s ní údajně jednali v rukavičkách a chyba je způsobena špatnou konstrukcí výrobku. Kde je pravda nevím, jen vím, že za 600kč už dělá hů-nahoru a pak hů-dolů a všichni jsou spokojeni ;-).

2016-08-25 18.39.38

Dalším úspěchem dne je zasypání KG trubek pískem a zaházení všech výkopů připravenou hlínou. S částí mi včera pomáhal brigoš, zbytek jsem se pak realizoval dneska já.

2016-08-25 18.43.13

Když už byl výkop připraven, rovnou jsem i obnažil trubky zemního registru do nezámrzné hloubky a vše jsme spolu s vodákem zaizolovali. Když bylo hotovo, přišla zase hromada písku a pak spousty hlíny. Výsledkem je opět krásně rovný terém kolem celého domu.

Zítra má dorazit obkladač a dodělat všechnu práci. K tomu pak musíme dovyklidit a dorozebrat skříně doma a v kanclu a připravit se na sobotní akci kulový blesk. Jsem na to zvědav. Pokud se vše zadaří, další reporty už budeme psát z postele v novém domě.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

8 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
David
Guest
David
7 years ago

Zdravím,

mohu se zeptat, jakou máte konkrétně dlažbu v té chodbě, vypadá velice pěkně. Stejně tak musím pochválit dekor kuchyňské desky, prozradíte označení? 🙂

Děkuji

David

Radek Šimůnek
Guest
Radek Šimůnek
7 years ago

Dobrý den, jste s výsuvnou digestoří spokojeni?
Děkuji za reakci.

Aneta Soprová
Guest
Aneta Soprová
7 years ago

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak (resp.kudy) máte řešený odvod vzduchu z digestoře pro odsání vzduchotechnikou? A mohu se zeptat na konkrétní typ digestoře?
Děkuji za odpověď.
AS

Aneta Soprová
Guest
Aneta Soprová
7 years ago
Reply to  L

Ano, tomu rozumím, že musí být s recirkulací s uhlíkovými filtry. Také stavíme pasivní dům a líbí se nám tento typ digestoře, jen nevíme, jak ten vzduch, co projde filtrama, dostat k otvoru pro odsávání vzduchu vzduchotechnikou 🙁 Nepřijde nám, že by se ten vzduch vyčistil natolik dobře, aby nebylo nutné ho odvést vzduchotechnikou. Odsávání vzduchu z kuchyně máte tedy někde u stropu?
Děkuji

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x