Malování, lešení, kotvy a kdo ví co ještě

Malování, lešení, kotvy a kdo ví co ještě

Tak mám za sebou další super-hektický den, kdy člověk ráno přijede na stavbu a večer neví, čí je.

Jako první věc hned z rána jsem musel vyřešit přípravu na uchycení budoucí pergoly a domku na nářadí k domu (kvůli lepší stabilitě). A protože pasivní dům a protože tepelné mosty, tak samozřejmě speciálně ;-).

2016-07-18 08.26.25

Od oknařů jsem si tenkrát vzal několik L-kových kompozitů, k tomu ráno koupil pozinkované děrované profily, šroubky, matičky a vrtáky a hurá do akce. Po chvilce realizace jsem vyrobil pár krásných tepelně-mostně-odolných profilů. Pak už jen přichytit k domu a fasádníci mohli pokračovat se zateplováním.

2016-07-18 08.56.44

Další na řadu přišla příprava na stříšku u vchodových dveří. Protože se musí do něčeho kotvit a protože náš fasádní polysytrén je skoro bezedný, vymysleli jsme to tak, že na fošny z atiky jsme přichytili další fošnu pomocí turb a vrutů a k té se pak přichytí samotná stříška.

2016-07-18 11.57.57

Po uchycení dřeva jsme ho kolem vypěnili a fasádníci pak krásně obložili polystyrenem, takže nejde poznat, že tam někdy něco takového bylo (a proto jsem si to pořádně nafotil 🙂 )

2016-07-18 13.41.55

Někde mezi kotvama k domu a přípravou na stříšku dorazili lešenáři. Parta tří borců, vyběhli z auta a pustili se do práce. Bylo vidět, že to nedělaj prvně. Koordinovaný šrumec a mám pocit, že za necelé dvě hoďky lešení hotovo (to je tak, když se maká od metru a ne od hodiny, že 🙂 ).

2016-07-18 13.41.15

Jen co bylo lešení hotovo, pustili se fasádníci do natahování vyšších míst domu do lepidla (pro lepší utěsnění) a do dalšího řezání/lepení.

2016-07-18 14.41.00

Bohužel zatím nemohou jít s polystyrenem nad okna, protože zatím nemáme dodané purenitové podložky a profily na přípravu na žaluzie. Ty by měly snad dorazit nakonec ve středu (ačkoli původně to byl minulý pátek, pak dnešek). Tak uvidíme. Na obranu dodavatele žaluzií ale musím říct, že jsme ho změnili na poslední chvíli a moc prostoru jsme jim nedali :-).

2016-07-16 15.51.57

A na závěr update z malování. Odpoledne jsem se konečně dostal i k tomu a tak jsem za další cca 3h vymaloval další vrstvu v celém domě. Večer jsme se na to byli s I. podívat, abychom viděli, jak to dopadlo. Po zaschnutí to už vypadá hodně dobře, takže jsme to prohlásili za hotové. Je tam sice pár drobností, ale na to fakt kašlem, míru úspěchu hodnotím tak na 95% a to je supr ;-). Fotky z malování a podrobnější info sepíšu, jakmile najdu chvilku.

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

6 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Guest
Pavel
7 years ago

Ahoj, jedete jak draci 🙂
Chtěl bych se zeptat na kabeláž ohledně Loxone, tahali jste jimi doporučovaný kabel Cat.7?

PCA
Guest
PCA
7 years ago

Zdravím,
nechci být šťoural, ale s takovými profily příliš tepelně-mostně-odolné parády neuděláte. Skrz celou izolaci jde železo, které je od zdi izolováno jen cca 1cm kompozitu…
Asi ne už pro vás, ale pro ostatní stavebníky – kompozitní profily dělá Prefa kompozity v Brně, ochotně vám nařežou jakékoli rozměry z jejich profilů (klidně třeba i jen jeden kousek) a, světe div se, není to ani až tak drahé (ve srovnání se systémovým řešením kotvení Dosteba je to úplně někde jinde).

Mám předsazenou balkonovou k-ci, ke kotvení kolmých trámů ke zdi jsem použil U profily PREFEN výšky 280mm nařezané dle výšek upevněných trámů. Každý trám je pak stažen závitovkami mezi 2 U profily (pro pergolu by určitě stačil jen jeden). Skrz celou izolaci tak jde jen kompozit (tepelná vodivost 0,19 W.m-1.K-1). Pokud např.trámek pergoly máte 10cm vysoký, tak vás takováto kotva přijde cca na 170Kč, což je myslím ok.

Řešil jsem tak i stropní uchycení garážových vrat (mám garáž v domě), tak i kotvení fasádního nerezového komína, kotvení držáků okapových svodů…v podstatě všechno možné kotvení na pasivním domě.

PCA
Guest
PCA
7 years ago
Reply to  L

Asi takhle. Já si to počítal a výsledkem je, že řešit každý malý bodový tepelný most je ekonomický nesmysl. U té vaší kotvy jde o jen to, že na konci železné části v izolaci, tj. 1cm od zdi, je v kotvě venkovní teplota, ale na druhou stranu je ta styčná plocha je tak malá, že to opravdu nemá smysl řešit.

Zkušenost s kompozitními profily jsem uváděl hlavně kvůli tomu, že pokud je třeba kotvit něco těžšího, je to myslím velmi efektivní a ekonomická alternativa k systémovým prvkům (viz výše v příspěvku). Pevnost kompozitního profilu se blíží pevnosti ocelového prvku, ale s úplně jinými tepelně-izolačními parametry.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x