X
Dobré ráno, máme problém

Dobré ráno, máme problém

Začínám se děsit každého kontaktu s některým z našich řemeslníků. Kdykoli je člověk chvíli nevidí a ukáže se u nich, začínají slovy “dobré rano, máme problém”, “jaký byl oběd? potřebuju tu něco pořešit”, “máte chvílku? je tu taková věc”, “můžete za mnou sem nahoru, něco bych Vám potřeboval ukázat”.

2016-07-19 09.05.13

A pak už následuje odborný výklad, v lepším případě s nabídnutým řešením, v horším případě s tázavým pohledem, co jako s tím JÁ budu dělat. Ale člověk se nesmí nechat, musí to vyřešit metodou SAAP a proaktivně se poptat “co navrhujete”, “a co s tím dokážete udělat”, “jak to vyřešíte”. (pro ty co nevědí co to SAAP je, je to zkratka “Solved-as-anotherone-problem”, tzn udělat z toho problém někoho jiného :)).

Já už vlastně ani nevím, co to ráno za problém bylo. Během dne se jich vždycky vystřídá tolik, že se to nedá :). Důležité je těm lidem dát prostředky k jeho vyřešení a dál to nechat být. Ono se to v těch 10ti lidech na stavbě už jinak ani nedá :).

2016-07-19 15.02.05

Co si z dneška tak pamatuju, tak jsme řešili ukončení nopky na perimetru, jak uchytit lištu, jak vysoko, …, pak problém s vypínačema na elektriku, které jsem tak nějak zapoměl objednat, na to problém že došla pěna na polystyreny, pak zase dlaždičkář něco kvůli výškám podlah, pak zpátky kolem baráku zase něco s nopkou a zakončil to problém s přečnívajícíma trámama střechy, protože střechaři udělali krokve 28cm od věnce, nikoli od zdiva a protože věnec je schválne uskočený o 2.5cm, tak to nevychází.

A tak jsem ráno nastoupil do expresu Brno-problémov a od té doby řešil a řešil. V mezipauze jsem stihl otočku do svých oblíbených stavebnin pro mirelon pod podlahu a oběd, kde jsem se dozvěděl řadu zajímavych věcí o PokémonGO (což zřejmě hrajou ti největší zoufalci co nevědí co s volným časem, jinak si to nedokážu vysvětlit :).

2016-07-19 09.40.30

Jediné co mi fakt udělalo radost byla dneska krabice plná Loxone komponent, čidel a spoustu dalšího :). Dneska dorazil p. Hruban z Loxonu a začal připravovat rozvaděč na finální akci :).

A najedou byl zas večer, na seznamu věcí na zítřek mám tunu věcí k nákupu, k tomu převoz další části podlahy a dlaždiček na barák. Jo, a taky jsme si domluvili v místních obchodech, že každý večer vyzvedávám krabice na stěhování, postupně se nám to už blíží 🙂

2016-07-19 18.06.36

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

12 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hvězdic
Guest
7 years ago

Jde Vám to dobře 🙂 Zatím jsem nenašel článek o finančních nákladech Loxone 🙂 Myslete na mě prosím. Ve čtvrtek jedu do Budějic se podívat do showroomu a začnu plánovat.

Díky!!! Jinak děkujeme za přízeň na našem blogu, už se pouštíme do hrubé stavby pomalu 🙂 Články nějak váznou, není moc o čem psát a je toho moc. Obdivuju že si vždy najdete čas!

Ruda
Guest
Ruda
7 years ago

Zdravim,
co bylo presne obsahem projektu Loxone za 9000 Kc?
Ono totiz mi prijde, ze byste ho ani nepotrebovali,
Ruda

Tazi
Guest
Tazi
7 years ago

Zdravím,
nenašla by se, pro inspiraci, nějaká fotka zvoleného řešení pro ukončení nopovky na perimetru?

Tazi
Guest
Tazi
7 years ago
Reply to  L

Takže ty lišty budete do perimetru připevňovat s pomocí hmoždinek do polystyrenu a finálku pak dotáhnete k té liště? Mně se na tomto řešení moc nelíbí, že ty šrouby jsou vidět, ale k ničemu jinému jsem se zatím nedopátral. A lišty už máte vytipované? Co vím, tak jsou plechové, zřejmě hliníkový profil s omezeným výběrem barevnosti.

Lubo
Guest
Lubo
7 years ago

Prosím jakou velikost má technická místnost ve Vašem domě? A co v ní vše plánujete mít? Jde mi o to, zda vůbec může být v jedné místnosti domovní rozvaděč (klidně ve vodotěsné skříni), rekuperace a hlavně pračka, která se moc nehodí do koupelny.

Lubo
Guest
Lubo
7 years ago
Reply to  L

Díky moc i za to 🙂 Určitě už jste to někde psali, kde tedy počítáte s pračkou, v koupelně? A jak je prosím vlastně velký ten megarozvaděč? Četl jsem něco o dvou metrech 🙂 Nemáte pls. link na konkrétní typ rozvaděče? Opět díky moc.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x