Rozmohl se nám tu takový nešvar…

Rozmohl se nám tu takový nešvar…

Úvodem článku bych chtěl říct, že si opravdu vážíme všech Vašich komentářů, pochval i emailů. Když jsme před rokem začínali psát náš blog, četlo ho tak 10 lidí celkem a to jen díky tomu, že jsme ho vnutili našim rodinám a kamarádům :).

Za ten rok, co píšeme (a nutno říct, že nás to fakt baví – většinou 🙂 ) náš blog vyrostl z těch 10lidí celkem na 400-500 lidí denně a nějakých 25.000 unikátních lidí za poslední dva měsíce.

Je to opravdu úctyhodné číslo a jsme za něj rádi. Taky jsme si velmi dobře vědomi, že nedávno jste nám pomohli vyhrát soutěž na svépomocí, takže část materiálu na zateplení dostaneme zdarma. Za to vše Vám všem moc děkujeme! 🙂

Bohužel, s tak velkou audiencí se začínají projevovat i určité negativní efekty, a proto také vznikl tento článek.

Blog píšeme proto, abychom se podělili o naše zkušenosti. Proto také vítáme commenty pod články, klidně i s upřesňujícími dotazy, na které rádi odpovíme, pokud víme a pokud máme čas.

Sem tam nám někdo také napsal na email. Dříve to bylo občas, snažili jsme se odpovědět, ačkoli čas věnovaný takovému emailu není úplně zanedbatelný a navíc z něj pak těží jen jeden člověk. Ale co, snažili jsme se.

Jenže postupem času nám začalo chodit více a více emailů s Vašimi dotazy (někdy docela dlouhým seznamem dotazů), navíc většinou s otázkami, které jsme již zodpověděli někde na blogu. A toto všechno začalo být dost časově náročné.

Já chápu, že některé čtenáře nemusí bavit pročítat celý blog jen proto, aby se dozvěděli odpověd na jejich otázku. Zkuste se ale na to ale podívat také z našeho úhlu pohledu.

Stavíme dům stejně jako vy (nebo jako se chystáte) a stejně jako vy nemáme času nazbyt. K tomu všemu denně investujeme minimálně hodinu do psaní blogu a když odpovídáme na dotazy (ať pod články nebo v emailech), tak i více.  Bohužel není opravdu v našich silách individuálně odpovídat na každý email, navíc na dotazy, které jsou již někde zodpovězeny.

Tenhle nešvar se s naším blogem táhnul téměř od samého počátku. Jenže jak jsem psal, bylo toho pár, dalo se to. Bohužel, když už je dotazů několik týdně, musíme říct razantní DOST.

Od teď proto zavádíme jednoduché pravidlo, že na dotazy na emailech nedpovídáme. Budeme vždy posílat automatickou odpověd s linkem na tento článek, kde si prosím přečtěte naše důvody a doufám, že nás pochopíte.

Pokud Vás něco zajímá, projděte si celý blog a přečtěte si článek, kde jsme danou oblast popisovali, prohlédněte fotky a mrkněte do diskuze pod článkem. Pokud Vás zajímá konkrétní oblast, zkuste k hledání použít štítky v levém sloupci.

Pokud nenajdete článek, který oblast Vašeho zájmu popisuje, pravděpodobně jsme ji ještě neřešili a tudíž Vám nedokážeme poradit. Pokud jste nenašli odpověď v článku, zkuste se zeptat pod ním. Kromě nás Vám může odpovědět i nějaký jiný čtenář. Víc hlav víc ví 🙂

A bohužel tu máme ještě jeden nešvar. Tak jak začíná být náš blog i dům známý, začíná v reálu poznávat víc a víc lidí. A tak když jede kolem a najednou ho vidí, ten dům z toho blogu, zastaví, chce si vše prohlídnout a chce si o našem domě povídat 🙂

Na začátku jsme z toho měli radost. Ukážeme, zodpovíme. Jenže v okamžiku, kdy kdykoli děláte na domě, Vám tam někdo zastaví a pokaždé se chce “jen na něco zeptat”, začíná to být špatné. Na domě jsme proto, abychom tam něco udělali, ale to při povídání dost dobře nejde. A pokud taková návštěva trvá vždy kolem hodiny, najednou nic neuděláme.  Kdyby k nám dorazili všichni, co čtou náš blog, je to 25.000 lidí. A to se fakt nedá 🙂

Proto bychom Vás všechny chtěli poprosit, respektujte prosím naše soukromí a náš čas.

To, že píšeme blog, neznamená, že se můžeme všichni kdykoli navštěvovat a že Vám všem jsme schopni odpovídat na individuální emaily. Ptejte se pod články, diskutujte s námi i s ostatními na blogu, sdílejte i Vaše zkušenosti veřejně, ať to má přidanou hodnotu i pro ostatní.

Pokud byste chtěli profesionální individuální radu, protože nechcete sdílet Váš problém veřejně, zkuste se obrátit raději na zkušeného projektanta. Taková rada pravděpodobně nebude úplně zdarma, ale zase bude fundovaná a se zárukou.

Děkujeme všem za Vaši přízeň i za pochopení.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hvězdic
Guest
7 years ago

Palec nahoru za upřímnost! Je to tak. Každá hodina drahá a při takovéto popularitě by to fakt nebylo snesitelné 😉

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x