Omítky in the progress

Omítky in the progress

Dneska je to třetí den, co nám dělají omítky. První den omítek jsme místo odpočinku honili zbylé kabely a lepili drážky.

2016-05-11 18.58.09

Druhý den, ten byl výborný. Udělali jsme si volno. Pořešili jsme nějaké další objednávky materiálu, vyřídili všemožnou byrokracii, poplatili faktury za dodaný materiál a co víc, dokonce jsme byli i ve městě, dali si v klidu oběd, pak zmrzku, no paráda ;-).

Dneska byl třetí den. S vědomím toho, že se to teď děje “samo”, jsme si naplánovali po dopolední práci u počítače odpolední návštěvu baráku s tím, že v klidu uděláme stříšky nad okny.

Chyba! Nic nemůže jít “samo” a tak jen co jsme dorazili na pozemek, zjistili jsme, že je tam zas průser jak vrata a je ho potřeba akutně řešit.

2016-05-11 18.58.15

Průser je tentokrát další z řady pozdravů našeho ex-zedníka. Očividně byly zdi ještě křivější, než jsme doufali, a tak aby to omítkáři spravili, bylo/je potřeba dát ještě tlustší vrstvu omítky. Díky tomu jim to sem-tam nedrží a sjelo to, takže se vše komplikuje.

2016-05-11 18.58.34

Jejich slovy “to muselo být slušné prase, když z přesných cihel udělal toto”. No, obrázek jsme si už udělali. Bohužel, když tenkrát konstatoval, že je to ok a že to omítky spraví, se zapoměl zmínit, že to sice omítky spraví, ale bude potřeba mraky materiálu navíc, který budeme muset jaksi zaplatit my.

No a jelikož na stěnách je více omítek, budou naše krabičky až příliš utopené ve zdi a tím pádem se pak bude blbě dělat elektrika.

2016-05-11 18.58.55

Naštěstí nám omítkáři poradili, že se dělají nástavce na krabičky, kterými by se to dalo opravit. Takže v 15:00, tzn v době začínající dopravní špičky v Brně a zároveň v čase, kdy většina elektro obchodů zavírá, jsme museli začít řešit, kde prodlužky sehnat.

Aby toho totiž nebylo málo, tak buď se to muselo opravit rovnou, aby to omítkáři zítra rovnou zapravili a přejeli fajnovou tak, že to nepůjde poznat, nebo to necháme “na pak”, jenže to už bude na zdi všechno vidět.

2016-05-11 19.00.28

Takže jsme začali googlit, volat a shánět. Nakonec jsme je sehnali v ELKOVu, takže hrrr tam. No a protože jsme nevěděli kolik přesně jich budem potřebovat a protože nás omítkáři postrašili, že dali všude až 4cm, vzali jsme radši dvě krabice.

A to není jen tak. Taková krabice prodlužovacích kroužku je dost mastná. Protože zatímco celou krabičku seženete za 4kč, tak 1cm kroužek (větší hloubka kroužku se nedělá) stojí 6kč. To je business, co?

Ale domluvili jsme, že co zbyde, tak vrátíme, takže jsme namísto počítání prostě vzali víc a zbytek zítra/pozítří vrátíme.

2016-05-11 18.59.44

Na baráku jsme pak udělali celé horní patro, naštěstí na většině míst stačil kroužek jen jeden, na pár místech dva. Dolní patro uděláme zítra hned ráno, protože dneska to ještě celé “teklo” a chtělo to počkat na zatvrdnutí.

2016-05-11 19.00.37

Takže tolik asi k tomu, že si během omítek trochu odpočinem. Neodpočinem, pořád se něco děje 😉

PS: Ohledně hlasování v soutěži. Děkujeme všem vytrvalcům, co nás stále podporují a dávají hlasy. Je důležité vydržet, druhý soutežící se také stále drží ;-).

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

11 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Guest
Pavel
8 years ago

PS: Myslím, že jsme mu trošku utekli 🙂

petr
Guest
petr
8 years ago

Dobrý den,

jak silné omítky budete mít a jak by měli být (bez ohledu na ex-zedníka) vzhledem k VPC?

Quenty
Guest
Quenty
8 years ago
Reply to  L

Tak Váš zedním mně utvrzuje v tom, že když si “to” udělám sám a jsem jen trošku zručný, tak to budu mít minimálně tak dobré jako on. Stavět z tak přesného zdiva, které by mohlo být takřka pohledové. Když se dobře založí, skládá se na sebe jednoduše jak lego kostky a on řekne, že to skryje omítka. Za 4 cm bych mu omlátil zednickou lžíci o hlavu. Naštěstí omítky tu jeho neschopnost opravdu spraví.

PCA
Guest
PCA
8 years ago

Zdravím, neměly by omítky být zatažené až dolů k desce kvůli vzduchotěsnosti? Na obrázcích jsou ukončeny nad deskou/stropem, ale možná jste tu část už před tím zatáhli lepidlem (nebo obojí, jako já 🙂

Radek
Guest
Radek
8 years ago

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda jste před omítáním penetrovali zdi či nikoliv a pokud ano jakou jste prosím použili penetraci? Děkuji

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x