Omítky in the progress

Omítky in the progress

Dneska je to třetí den, co nám dělají omítky. První den omítek jsme místo odpočinku honili zbylé kabely a lepili drážky.

2016-05-11 18.58.09

Druhý den, ten byl výborný. Udělali jsme si volno. Pořešili jsme nějaké další objednávky materiálu, vyřídili všemožnou byrokracii, poplatili faktury za dodaný materiál a co víc, dokonce jsme byli i ve městě, dali si v klidu oběd, pak zmrzku, no paráda ;-).

Dneska byl třetí den. S vědomím toho, že se to teď děje “samo”, jsme si naplánovali po dopolední práci u počítače odpolední návštěvu baráku s tím, že v klidu uděláme stříšky nad okny.

Chyba! Nic nemůže jít “samo” a tak jen co jsme dorazili na pozemek, zjistili jsme, že je tam zas průser jak vrata a je ho potřeba akutně řešit.

2016-05-11 18.58.15

Průser je tentokrát další z řady pozdravů našeho ex-zedníka. Očividně byly zdi ještě křivější, než jsme doufali, a tak aby to omítkáři spravili, bylo/je potřeba dát ještě tlustší vrstvu omítky. Díky tomu jim to sem-tam nedrží a sjelo to, takže se vše komplikuje.

2016-05-11 18.58.34

Jejich slovy “to muselo být slušné prase, když z přesných cihel udělal toto”. No, obrázek jsme si už udělali. Bohužel, když tenkrát konstatoval, že je to ok a že to omítky spraví, se zapoměl zmínit, že to sice omítky spraví, ale bude potřeba mraky materiálu navíc, který budeme muset jaksi zaplatit my.

No a jelikož na stěnách je více omítek, budou naše krabičky až příliš utopené ve zdi a tím pádem se pak bude blbě dělat elektrika.

2016-05-11 18.58.55

Naštěstí nám omítkáři poradili, že se dělají nástavce na krabičky, kterými by se to dalo opravit. Takže v 15:00, tzn v době začínající dopravní špičky v Brně a zároveň v čase, kdy většina elektro obchodů zavírá, jsme museli začít řešit, kde prodlužky sehnat.

Aby toho totiž nebylo málo, tak buď se to muselo opravit rovnou, aby to omítkáři zítra rovnou zapravili a přejeli fajnovou tak, že to nepůjde poznat, nebo to necháme “na pak”, jenže to už bude na zdi všechno vidět.

2016-05-11 19.00.28

Takže jsme začali googlit, volat a shánět. Nakonec jsme je sehnali v ELKOVu, takže hrrr tam. No a protože jsme nevěděli kolik přesně jich budem potřebovat a protože nás omítkáři postrašili, že dali všude až 4cm, vzali jsme radši dvě krabice.

A to není jen tak. Taková krabice prodlužovacích kroužku je dost mastná. Protože zatímco celou krabičku seženete za 4kč, tak 1cm kroužek (větší hloubka kroužku se nedělá) stojí 6kč. To je business, co?

Ale domluvili jsme, že co zbyde, tak vrátíme, takže jsme namísto počítání prostě vzali víc a zbytek zítra/pozítří vrátíme.

2016-05-11 18.59.44

Na baráku jsme pak udělali celé horní patro, naštěstí na většině míst stačil kroužek jen jeden, na pár místech dva. Dolní patro uděláme zítra hned ráno, protože dneska to ještě celé “teklo” a chtělo to počkat na zatvrdnutí.

2016-05-11 19.00.37

Takže tolik asi k tomu, že si během omítek trochu odpočinem. Neodpočinem, pořád se něco děje 😉

PS: Ohledně hlasování v soutěži. Děkujeme všem vytrvalcům, co nás stále podporují a dávají hlasy. Je důležité vydržet, druhý soutežící se také stále drží ;-).

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

11 thoughts on “Omítky in the progress

  1. Koukám, že teď už zase jo ;-). (momentálně 325 ku 215). Ale chvilku jsme měli náskok jen cca 10 bodů.

   Rozhodně je to statný soupeř, nesmíme ho podceňovat 😉

  1. Pokud by VPC cihly byly úplně absolutně rovně, tak prý stačí méně něž centimetr, dokonce nám někdo říkal, že se pak nemusí dělat omíty jako takové, ale nějaká alternativa (už bohužel nevím co to bylo).

   U nás to po včerejším shlédnutí domu vypadá tak, že na většině míst bude 1-1.5cm a v na některých extrémně křivých zdech až 3-4cm (viz třeba fotka, kde jim kus omítky úplně sjel, tak byly ty 4cm).

   1. Tak Váš zedním mně utvrzuje v tom, že když si “to” udělám sám a jsem jen trošku zručný, tak to budu mít minimálně tak dobré jako on. Stavět z tak přesného zdiva, které by mohlo být takřka pohledové. Když se dobře založí, skládá se na sebe jednoduše jak lego kostky a on řekne, že to skryje omítka. Za 4 cm bych mu omlátil zednickou lžíci o hlavu. Naštěstí omítky tu jeho neschopnost opravdu spraví.

    1. Ano, mate pravdu. Kdyz clovek aspon trosku vi jak funguje tenkovrstve lepidlo, nanaseni pomoci sani a nekdy videl jak se zdi, tak je opravdu lepsi si to udelat sam.

     My byli tenkrat bohuzel uplne stavenim nepolibeni a meli jsme pocit, ze to bez zednika nezvladneme a bohuzel jsme verili tomu co rikal.

     Takhle zpetne bych to vyresil tak, ze bych si vzal k ruce par brigadniku, oni by cihly zvedali a michali lepidlo a ja bych rovnal. A bylo by to mnohem kvalitnejsi

 1. Zdravím, neměly by omítky být zatažené až dolů k desce kvůli vzduchotěsnosti? Na obrázcích jsou ukončeny nad deskou/stropem, ale možná jste tu část už před tím zatáhli lepidlem (nebo obojí, jako já 🙂

  1. No, to je dobra otazka, toho jsem si v tom fofru nevsiml.

   Duvod proc to nestahli az dolu bude, ze Ytong je sirsi nez zed a je do nej jen vyriznuty “zub” do vysky kam se bude lit podlaha.

   Uz jsem to resil s projektantem i s nima a budou to muset zastrikat az dolu. Sice u toho meli spoustu reci, ale snad to udelaji. Za chvili tam musim vyrazit se ujistit, ze to pochopili 😉

  2. Tak omitky vyreseny, sice omitkari trosku prskali, ale nakonec to vlastne neni vubec problem. Tam kde to pujde, tak to natahnou do omitky, tam kde ne tak to natahnou do lepidla.

 2. Zdravím, chtěl bych se zeptat zda jste před omítáním penetrovali zdi či nikoliv a pokud ano jakou jste prosím použili penetraci? Děkuji

  1. Tohle si resili sami omitkari, ale nejakou takovou zlutou vec na zdi davali ;-). Podle faktury je tam polozka

   Haftmortel nebo betokontakt 35 Kč/m2 545 m2 celkem: 19075,00 Kč bez DPH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting