Omítky a stříšky nad okny

Omítky a stříšky nad okny

Tak jsme dneska hned z rána řešili ještě drobné komplikace v omítkách. Bohužel jsem si včera na baráku nevšiml, že omítky nedělají až k zemi. Nějak v tom shonu nebyl čas to ani zkouknout.

2016-05-12 10.38.32

Očividně jsme si s omítkářema úplně nerozuměli (jsou to slováci) a zatímco oni se mne prý ptali, jestli musí tahat omítky až dolů, že tam je občas sokl, já mám za to, že jsme řešili, že ten sokl na cihle nemusí srovnávat a že to stačí ROVNAT po sokl, nikoli že to nemusí tahat až dolů.

Ale po chvilce brblání se uklidnili, raději jsme ještě zavolali projektantovi a ujasnili si, jak přesně řešit i další detaily a domluvili se na změnách.

2016-05-12 13.05.03

Dál jsme se pak věnovali opět našim krabičkám. Včera jsme prodloužili krabičky v horním patře, dneska pak v dolním patře. Naštěstí nám to s I. šlo docela dobře. Díky tomu jsme lokalizovali všechny naše krabičky včetně těch, které byly komplet schované pod omítkou.

2016-05-12 15.00.15

Když byly krabičky hotové, ještě jsme udělali venkovní stříšky nad oknama. Jelikož budeme dělat zateplení a fasádu až za cca dva měsíce, bylo nám doporučeno  raději zaizolovat horní hranu okna, aby tam nezatékala během dešťů voda.

2016-05-12 15.25.30

Stříšky sme nakonec udělali jen nad okny v dolním patře, protože horní je zaprvé děsně vysoko (nedá se teď dělat zevnitř, protože tam dělali omítky a okna jsou zalepené foliemi), navíc jsou okna chráněné střechou, tak to snad nebude vadit.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Guest
Roman
6 years ago

Čím přesně jste chránili okna než jste dávali fasádní polystyren? To jsou nějaké speciální lepící pásky?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x