Máme vylito ;-)

Máme vylito ;-)

Tak se vše podařilo a úspěšně jsme dneska vylili podlahy. Ráno dorazili technici a začali přemeřovat rovnost polystyrénů. Zkonstatovali, že nahoře máme lehce propadlý střed stropu (o tom jsme ale věděli), ale že to ničemu nevadí.

Pak jsme si stanovili cílovou výšku podlahy. Nahoře to je 6cm, dole pak 6.5cm. Nahoře bude podlaha zarovnaná se schodem, zatímco dole je zarovnaná 1.5cm pod hranu HS portálu, aby tam po položení podlahy zbyla nějaká rezerva (0.7-0.3mm) a podlaha “nepřetýkala” přes HS portál.

2016-05-24 07.50.03

Rovinu podlaháři měřili takovou šlaufkou na steroidech ;-). Jedna strana vypadala jak infuzní kapačka, zatímco druhá strana jako něco mězi vodováhou, metrem a teploměrem :-).

2016-05-24 07.52.35

Pak po celé podlaze rozmístili trojnožky, pomocí kterých si určili výšku podlahy. Trojnožky pak zkalibrovali opět pomocí šlaufky.

2016-05-24 07.47.55

Anhydrid se lil z pojízdné betonárky. To bylo něco, co jsem fakt netušil, že vůbec existuje ;-). Přijel obrovský kamion, co si s sebou vozí potřebný materiál, připojí se na přívod vody a za pomoci pásových dopravníků a míchačky směs kontinuelně vyrábí a čerpá do domu.

2016-05-24 08.10.50

Hustá věc ;-). Bohužel jsem ji neviděl v akci, stejně tak jsem už bohužel nebyl přítomný samotnému lití. Povinnosti volali a tak jsem se musel s podlahářema rozloučit a vyrazit pryč.

2016-05-24 11.27.49

Když jsem se pak kolem jedenácté dostal zpět na barák, bylo už hotovo a podlaháři nikde ;-). Do domu jsme tim pádem mohli nakouknout jen dveřma, ale pohled stál za to. Všude tekutá směs anhydridu a všechno se brutálně lesklo.

2016-05-24 11.28.22

Tentokrát nám i přeje počasí a díky mrakům a dešťům bude první den zrát anhydrid pomalu tak, jak má. Údajně prvních 24h je těch nejdůležitějších. Teď do domu dalších 48h nesmíme, pak máme projít celou podlahu a pomocí špachtle seškrábnout případné “pupky”. A pak už máme větrat a větrat 😉

PS: Dneska je poslední den hlasování o izolaci ISOVER. Díky Vaší podpoře vyhráváme náskokem 660 hlasů ku 230 ku 2. ;-). Opravdu si Vaší pomoci moc Vážíme. O dalším průběhu i samotném předání výhry budeme samozřejmě průběžně informovat 😉

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

6 thoughts on “Máme vylito ;-)

 1. Uau, tiše závidím 🙂 kolik místností se dělalo “vkuse” ? dávaly se nějaké přerušení podlahy? Klikám na soutěž jako blázen – za tu snahu, co máte (skoro denní články)… my teprve budeme řešit povolení -dnes poslanci schválili novelu na vynětí ze ZPF čímž nám ušetří 160 tisíc tak mám radost že můžu investovat jinde. Ještě mám dotaz ke kabeláži- možná sem to přehlédl – zkoušeli jste jednotlivé větve? jestli není blbý/přerušený kabel?
  Ať se daří a díky za články

  1. V kuse je vlastně vždy celé patro. Přerušení se dělá jen v případě, že chcete mít jinou výšku v dané místnosti (kvůli jiné krytině). Také jsem myslel, že budou dávat dilatační pásky i mezi místnostmi, ale to se prý muselo dělat jen u betonu, nikoli u anhydridu.

   Ohledně kabeláže, je to něco, co jsme hodně zvažovali, ale nebyl na to vůbec čas, takže prostě věříme. Jediná šance jak to zkontrolovat by bylo oholit všech cca 250ks kabelů na obou stranách, vše propojit (tzn v každé CAT pak oholit ještě 8 vodičů, u elektriky 3) a postupně vše protestovat. Takže zábava tak na dva dny nejméně.

   Ohledne ZPF, super, že se konečeně něco změnilo. My platili “jen” 20.000 a dost nás to štvalo, ale 160.000, to je masakr.

   Za kliky díky!

  1. Zatím je to spíš takový zabalený vánoční dárek pod stromečkem ;-). Zatím do baráku nesmíme, takže de vidět jen ze dveří a to zatím není ono :-). Ale zítra se tam už jdeme mrknout, tak uvidíme.

 2. Dobrý den,

  zajímalo by mě, jakým způsobem je kotveno podlahové topení do kročejové izolace v podkroví. Nedělaly sponky při montáži hadů problémy a nevytahovaly se? Nyní stojím před stejným problémem a uvažuji, že na kročejovou izolaci položím ještě systémovou polystyrenovou desku. Pod anhyrdidem mám ve skladbě 60 mm kamenné vlny.

  Děkuji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting