X
Neuvěřitelné se stalo skutečným, začíná montáž oken

Neuvěřitelné se stalo skutečným, začíná montáž oken

Jak říká nadpis, dočkali jsme se. Po sedmi měsících od vybrání si dodavatele (stolařství Vašíček), po pěti měsících od poslání zálohy půl miliónu, po dvou měsících od prvního možného termínu dodání a po čtyřech odložených termínech se dnes země zatřásla a k nám po dvou hodinách zpoždění dorazili dva montážníci s první várkou našich dřevohliníkových oken.

2016-04-19 15.49.39

Byla to cesta trnitá, ale stále věříme, že volba byla správná. Problém je, že okna jsou stále vyráběna v malé soukromé firmě ručně bez větší automatizace, což považujeme za výhodu z pohledu kvality/ceny, ovšem nevýhodu z pohledu náporu zakázek a dodržování termínů.

2016-04-19 14.53.03

Na stavbu nám dneska dorazili dva montéři, s sebou měli prvních šest rámů oken a jedněch francouzských dveří. Úplně si nejsem jist, jak chtějí dodržet slíbený páteční termín dokončení, ale i úterý bude dobré. Hlavně, že se to už hýbe a my se budeme moct pustit do dalších věcí v domě (elektrika-omítky-zateplení podlahy-voda-odpady-podlaha-….-nastěhování 😉 ).

2016-04-19 13.57.09

Okna jsou montována na kompozitové kotvy a v předsazené montáži kvůli tepelným mostům, takže teď, než se udělá zateplení, na baráku vypadají dost srandovně. Zase bude spousta lidí chodit kolem a ťukat si na čelo, že to děláme úplně blbě, ale na to už jsme zvykli 🙂

Běhěm toho, co oknaři instalovali okna jsem musel upravit drážky na čidla otevření oken, protože jsme si úplně nerozuměli s p. Vašíčkem a já připravil vývody trochu jinde.

2016-04-19 13.56.12

Druhou část dne jsem pak spolu s brigádníkem začisťovali pasy kolem domu, abychom ve čtvrtek mohli naměřit a spočítat zateplení perimetrem a pustit se i do toho.

2016-04-19 14.58.22

Poslední věc, co jsme ještě dnes vyřešili, bylo zaměření rozdílů podlahy kvůli zateplení polystyrenem. Opět se nám výtečně osvědčil laser, co máme z Aliexpressu.

2016-04-18 17.08.45

Pomocí latě s nakreslenou stupnicí jsme postupně po metru udělali síť rozdílů. Naštěstí jsou rozdíly max 3cm v rámci patra, takže snad nebude potřeba dělat žádné speciální opatření a podlaha se srovná několika vrstvami polystyrenu sama.

2016-04-18 17.08.18

Zítra máme v plánu navštívit brněnský stavební veletrh a pokusit se vyšmelit za lepší ceny věci, které ještě nemáme finálně objednané, především betonovou retenční nádrž a předokenní žaluzie. Uvidíme, nakolik budeme úspěšní.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

14 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kaderka
Guest
Jan Kaderka
7 years ago

Zdravím,

velmi se mi zamlová Vaše řešení předsazené montáže pomocí komp. profilů. Prosím Vás, kde se dají sehnat ? Jedná se o PREFA Prefen? Případně jaká je cena?

Díky

Ladislav Hrabcak
Guest
Ladislav Hrabcak
7 years ago

Zdravim,

nemate nahodou nejaky iny kontakt na stolarstvi vasicek okrem webu, telefon tam nikto neberie a na maily nikto neodpoveda…

Ladislav Hrabcak
Guest
Ladislav Hrabcak
7 years ago
Reply to  L

ako ste sa potom dokazali dohodnut 🙂

Ladislav Hrabcak
Guest
Ladislav Hrabcak
7 years ago

Este mam jednu otazku, aka je vnutorna povrchova uprava ramu, je to seda farba alebo hlinik? Vyzera to dobre ked je to rovnake ako ten hlinik na vonkajsej strane, ak by to bolo mozne velmi radi by sme videli detail na vnutorny ram.

Dakujem.

PS: podarilo sa mi spojit s p. Vasickom.

Roman
Guest
Roman
7 years ago

Zdravím,
jak jste se tedy domluvili? Navázali jste s p. Vasickem spolupráci? Děkuji

Katka
Guest
4 years ago

Hezký den,
váhali jste nad jinou barvou vnitřní části oken? Ta šedá vypadá velmi hezky:-)
Nemohu se právě rozhodnou či jít do šedé nebo nechat vyniknout barvu dřeva (dub).

Lukas
Guest
Lukas
3 years ago

Zdravím, tak i my jsme se konecne dostali k reseni oken (6 let cekaní na povolení stavby a zmeny uzemního plánu). Tak jsem zvědav, jak pochodime u pana Vasicka… 😀 Stale si myslite (po par letech), ze to byla dobra volba?

Lukas
Guest
Lukas
3 years ago

děkuji za shrnutí… až bude trochu horší počasí, zajedeme se za panem Vašíčkem také podívat, jsem zvedav co mi rekne na 4m HS portal 🙂

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x