Zrychlujeme, jedem, jedem, není čas

Zrychlujeme, jedem, jedem, není čas

Tak se nám celá naše stavební akce začíná rozjíždět do obludných rozměrů ;-). Jestli jsme ještě nedávno řešili pěkně postupně jednu věc za druhou, najednou řešíme tisíc věcí a nějak se to snažíme celé ukočírovat.

Začalo to plotem, který jsme potřebovali kvůli registru. Plot máme a tak se nám blíží kopání. A když se už bude kopat, dala by se vykopat i retenční nádrž, takže bylo potřeba ji sehnat.

2016-04-21 13.41.52

Od plastové jsme postupně přešli k betonové. Plastová má spoustu výhod do chvíle, než se člověk začte do instalace a všech možných omezení. Většina plastových potřebuje betonovou desku pod sebou, a pokud má jímka apoň něco vydržet, tak i betonovou desku nad sebou. Po všech těch beton-párty se mi už opravdu nechce nic dalšího betonovat a tak jsme to zavrhli.

190-jimky-na-destovou_vodu-podzemni-nadrze

Postupně jsme se dostali k jímkám betonovým. Přijedou již hotové, jen se usadí a zasypou. Žádné riziko proražení kamenem, žádné betonování, nic. Takže jen nějakou sehnat a dovézt, většinou je to prý problém, protože jsou těžké a tak se jich vozí více najednou, proto se tak dlouho čeká na naplnění kamionu.

No, opět jsme měli z prd..e kliku, včera jsem zavolal do jedné z firem – http://www.zumpabetonova.cz/ (kde se prý obecně objednávky táhnou, ale zkusil jsem) a odpověd byla, že jestli tu jímku jako fakt chci, tak že ji mám zítra na pozemku ;-). Zrovna jeli do Brna a zrovna jim někdo odřekl, takže mi jímku prodali se slevou a ještě s dopravou zdarma.

2016-04-21 15.10.19

Jímka je polská, být na jiné použití než na dešťovku, byl bych asi opatrnější. Ale stejně budeme dešťovku vsakovat do půdy, takže by ani prosak neměl vadit. Jímku jsem při převzetí kontroloval a vypadá opravdu dobře, hladký celistvý beton, žádné prasklinky. Tak snad bude ok. Navíc za cenu 13.000kč oproti běžným 30.000+ si klidně nějakou tu prasklinu opravím ;-).

dllhost_2016-04-21_21-12-17

Jako další nám dneska dorazilo potrubí na zemní registr. Tady musím opět vyzdvihnout průběh spolupráce s firmou Acond. Na čerpadle a dalších detailech jsme již domluveni, hodně nám pomohl projektant a spolu s Acondem vše domluvil. Acond nechal spočítat tlakové ztráty potrubí a navrhl dvě varianty registru.

Jedna byla delší a širší trubka, druhý způsob pak dva okruhy slabšího potrubí spojené v domě. Varianta dvě má výhodu v nižších tlakových ztrátách a tím pádem v dalším prodloužení životnosti čerpadla. Vybrali jsme variantu dvě a nechali potrubí přes Acond objednat. Kopat a pokládat budeme nakonec nejspíš příští čtvrtek.

2016-04-21 16.20.58

Dále jsme dneska s projektantem na pozemku řešili umístení zemního registru, spádování drenážního potrubí kolem domu a kolem zdi, svedení svodů okapů do retenční nádrže a vsaky retenční nádrže.

Aby toho nebylo málo, s brigádníkem jsme odpoledne vyskládali ztracené bednění na plot tam, kde budou sloupky, dočistili pasy kolem domu, kde budeme dělat perimetr, s projektantem změřili odchylky základové desky od zdí a večer pak objednali perimetr.

2016-04-21 13.41.26

Do toho nám celý den instalovali okna, tam se vše také pomalu blíží k úspěšnému závěru.

2016-04-21 17.23.56

Zítra domontují HS portály a akorát se musí počkat na pondělí, kdy dorazí vyreklamovaná tabule skla jednoho z portálů, kde byla nějaká vada od sklenáře.

2016-04-21 09.28.42

A jako zlatý hřeb tohoto dne se mi dnes povedlo vyšmelit 50 tater hlíny zdarma, s dopravou zdarma a vypadá to že i s bagrem na rozhrnování zdarma. S motem “s drzostí nejdál dojdeš” jsem zavolal do sídla firmy, která realizuje satelit kousek od nás. Přes spojovatelku vysomroval telefon na stavbyvedoucího, od něj pak na druhého, co má na starosti aktuální etapu. S ním jsem se pak pobavil, jestli nemají nějakou hlínu navíc a že pokud by se potřebovali zbavit 50ti tater, tak že mi ji mohou navozit na pozemek, že vím kolik tím ušetří a že si tak dost pomůžeme oba. K tomu jsem přihodil, že by bylo fajn, kdyby mi to tam rovnou i rozhrnovali a vypadá to, že vše klapne. Dneska mi to potvrzoval a za necelé dva týdny se začne navážet.

maxresdefault

A aby se mohlo navážet, musíme udělat perimetr kolem domu v místech, kde se to bude nejvíce zvedat. A také musíme udělat elektriku, protože 2.května nastupují omítkáři, k tomu se musí připravit všechny drenáže a jímka, aby se vše dalo srovnávat.

No, takže hukot. Máme to tak nějak časově poskládané, ale stačí, aby se nepovedla jedna věc a celá akce kulový blesk se rozpadne 😉 Tak nám držte palce, snad to všechno dobře dopadne.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

12 thoughts on “Zrychlujeme, jedem, jedem, není čas

  1. Dobry den, neni to primo kvuli konkretnimu registru. Jde o to, ze registr bude cca metr od plotu a kdyz se bude kopat, hlina se bude rovnou hrnout na stranu k plotu. Na druhe strane blize k domu zatim nemuzeme hlinu davat, protoze jsou tam ocistene pasy a pripraveny vykop na zatepleni perimetrem. Usetri nam to jak misto, tak dalsi prevazeni. A plot bychom pak stejne museli delat, jelikoz za 10dnu nam zacnou navazet z vedlejsi stavby tatry s hlinou.

 1. Podobnou akci s hlinou jsem mel pred rokem, 58 tater. Videl jste tu hlinu? Pokud mozno nechte si nejdriv shrnout ornici z cele plochy, kde se bude navazet.

  1. Hlinu jsem zatim fyzicky nevidel, protoze je jeste v zemi a az ted se bude kopat. Je to ale stejne pole, na kterem stoji i nas dum, jen o cca 500m dal. Predpokladame tedy, ze to bude uplne stejna jilovita puda jako mame my a ta by mela byt na vyrovnani naprosto idealni.

   Stahovat ornici tam kam budeme navazet uz nema moc cenu. Hodne jsme toho stahli pred zacatkem stavby a ten pas cca 3m podel domu je uz tak spinavy od vseho mozneho, ze bude lepsi ho zavest.

   Vetsinu ornice mame ale uskladnenou v rohu pozemku a mela by snad stacit na cele dorovnani horni vrstvy

 2. Zdravím,
  mohl bych se zeptat na přesnou délku a rozměr potrubí od Ge-try použitého pro zemní registr? Případně i cenu za metr, ale tu bych si snad dopočítal, v některém dalším článku jste uváděl cenu necelých 12 tisíc pokud se nepletu.

  1. 400m, tuším, že to bylo napsáno u té částky někde ;-). Jinak 12k je vcetne prace bagristy. Potrubí samotné bylo nějakých 10.500kč

   1. To je cena s DPH nebo bez? A rozměr potrubí je jaký, 32×3? Objednávali jste to přímo u Ge-try (ti mají v ceníku pro 32×3 uvedenou cenu 34,- Kč/m bez DPH, což je podstatně více)?

    Jinak v tom dalším článku jste uváděl:

    Když to vezmu suma-sumárum, tak vykopání+zasypání registru (bez jímky) bylo na cca 6 hodin práce. Bagristu máme za 500kč na hodinu, takže krásné 3.000kč. K tomu registr za necelých 12.000kč a práce dvou lidí na půlden a hotovo.

    Proto jsem měl za to, že 12 tis. bylo jen za potrubí.

    1. Vcelku hodne otazek 😉

     Cena S dph, normalne na fakturu. Brano pres Acond, oni resili rozmery, cenu a vse ostatni, takze bohuzel uz fakt nevim. Ja pak uz dostal jen prefakturovani od Acondu.

     Byly to dve role, nekde bude videt urcite fotka na blogu, ted to narychlo asi nedohledam.

     Ohledne te ceny, jestli je to tam takto napsano v clanku, tak to tak bude. Ja uz si to vsechno presne nepamatuju ;-).

     Jinak co se tyka jeste potrubi, tak sem nasel tento email od p. Hanuse, kdyz jsme domlouvali jaky registr bude:

     ================================================
     Ge-Tra pro vaši slinku doporučují:

     a) Dva okruhy z trubky 32 mm (každý 180-200 m délky), každý do 17-20 metrů výkopu.
     Výhoda – lépe se s tím bude pracovat. Trubka 32 mm je proti 40 mm poddajnější.
     Výhoda – nižší tlaková ztráta, ca 6 kPa.
     Nevýhoda – trubky se budou muset spojit, aby se vytvořili dva okruhy. Spojení bych provedl raději uvnitř, aby se nemuseli dělat šachty, ale zase to zabere více místa ve strojovně. Znamená to ale také o dva prostupy do baráku víc.

     b) Jeden okruh z trubky 40 mm, délka 300 – 350 metrů.
     Výhoda – žádné spojování uvnitř domu.
     Nevýhoda – s tou trubkou už se opravdu blbě manipuluje. Tím spíš, když nechceme svařovat na místě, ale vzít to jako jeden kus.
     Nevýhoda – vyšší tlaková ztráta ca 18 kPa. Ale pořád je to v pohodě, žádná hraniční hodnota, se zbytkem okruhu v TČ se dostaneme do 40 kPa.

     Pokud by mi nevadilo spojení v domě (dvě téčka), pak bych klidně zvolil dva okruhy 32 mm.
     ===============================================

     volili jsme cestu a), spoje mame uvnitr domu.

    2. Tak jsem uz nasel i zaslany cenik. Mate pravdu, oficialni cena 34kc/m, diky Acondu jsme meli na trubkach slevu 30% a dostali jsme se na 23,80kc/m za ø 32 x 2,9mm PN16, SDR11

     to by pri 400m delalo 9520kc bez dph. Uz nevim, jestli jsme to meli v 15% nebo 21%, ale to by delalo cca 10980kc-11500kc.

       1. Což o to, stejné potrubí se dá sehnat i levněji (cca 26Kč/m s DPH), ale momentálně t.j. do konce roku je problém s dodávkou 200m v celku, všude mají skladem pouze návin 100m.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting