Telepné čerpadlo, dějství třetí

Telepné čerpadlo, dějství třetí

normal-488

Tak jsme zase o něco moudřejší a rozhodnutější. Jak jsme psali minule, hledáme tepelné čerpadlo pro náš pasivní dům. Jednoduše znějící úkol se složitým řešením.

Kromě schůzky s ACONDem se událo i několik jiných, zmíňěníhodných událostí. Krom firem, které poslaly naprosto nekontextové nabídky jsem samozřejmě odpovídal i všem ostatním, které měli nabídky buď moc drahé, nebo z nějakého důvody nevyhovující.

Co mne fakt překvapilo, je potřeba některých firem schazovat konkurenci. Nevím, jestli to funguje na masy, ale na nás fakt ne. Několik firem se po mé odpovědi ptalo na vybranou firmu/technologii. Nemám problém s komunikací a tak jsem jim psal, že zatím favoritem je firma ACOND s jejich novým tepelným čerpadlem pro pasivy.

Některé firmy odpověděli, že chápou, že trumfnout takto nízkou cenu (80.000kč) a možnost platby až po roce je těžké. Ovšem našli se i firmy, co začali rovnou házet špínu, že je to určitě čína, že je to šunt, že dělám životní chybu s výběrem.

Korunu tomu nasadila firma IVT, které po oznámení o tom, že nevyhrála, měla potřebu zaslat tabulku vzduch-voda čerpadel (ano vzduch-voda, ačkoli jsme poptávali země-voda), kde ukazovali, jak jejich jednotky jsou nejlepší.

Ovšem co pak opravdu pobavilo byla další firma, která na moji odpověď o tom, že nevyhráli, tak poděkovali za odpověd a jen dodali, že je to ok, ale že snad nevyhrála firma IVT :). Asi to o nich něco vypovídá.

Po tomto kolečku emailů jsem se opravdu trochu děsil schůzky s ACONDem. Jestlit totiž ani oni nedopadnou, fakt nevím od koho to čerpadlo vemem. Asi od Číňanů 🙂 I ty někdo doporučoval na modrastrecha.cz, ale představa řešení vlastního konteineru mě fakt nebere, to už jsme si zkusili kdysi z Pákistánu.

Schůzka naštěstí proběhla velmi dobře. Na baráku jsme se potkali ve složení já, projektant a pan Hanuš z Acondu. Po úvodním seznámení jsme začali řešit technologie, možnosti atd. Následoval určitý časový úsek, kdy si projektant a člověk z ACONDu začali vyměňovat pojmy a dojmy a já si tam připadal jak Alenka v říši divů (asi tak, jako si zřejmě připadá I. když řeším IT věci se známýma 🙂 ).

Když skončili se slovní diskuzí, přešli k notebooku, kde měli jakýsi SW na výpočty čerpadel a rovnou se domluvili, jaké komponenty by se u nás použily. Očividně u ACONDu nedělají unifikované čerpadla, ale uzpůsobujují je dle požadavků zákazníka. Další bod k dobru 🙂

Ze stavby jsme se rozešli o cca dvě hodiny později. Všechno zatím vypadá velmi dobře. S projektantem jsme po odchodu p. Hanuše ještě pořešili i jeho dojem z firmy ACOND a i on je “schválil”. Nyní mají za úkol si mezi sebou vyměnit návrh kotelny a dořešit technické parametry. Pak se potkáme na stavbě znovu.

Snad se to na ničem nezadrhne, ale zatím z toho máme dobrý pocit. Tepelné čerpadlo za 80.000 Kč s odloženou splátkou rok v případě spokojenosti, no neber to. Teď ještě dořešit ty ten zemní registr (geotermální koše asi kvůli ceně nebudou) a bude to.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

15 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jakub
Guest
jakub
8 years ago

Mohu se zeptat na cenu geotermálních košů?

Laco
Guest
Laco
8 years ago

Dobry den,

Mozem sa opytat s akou tepelnou stratou sa pocita aky je typ cerpadla a jeho vykon.

Dakujem.

Laco
Guest
Laco
8 years ago
Reply to  L

Dakujem za odpoved, TC bude pouzite aj na teplu vodu? Acond nam tento model neponukol a tepelnu stratu mame 3.28kW.

Tazi
Guest
Tazi
7 years ago
Reply to  L

Zdravím,
už jste od Acondu k tomu tepelnému čerpadlo dostali nějaké podklady? Já jsem je žádal o technickou specifikaci a řekli, že ji zatím nemají k dispozici, že ji teprve dokončují. Pán, kterého mi doporučili jako dodavatele jejich čerpadel, ani nevěděl, že něco takového ajko Pasiv G4 existuje

Tazi
Guest
Tazi
7 years ago
Reply to  L

Tak po více než měsíci, po dvou mailových urgencích a jedné telefonické stále nemám od Acondu ani základní info k tomu TČ, natož nějakou nabídku. Vypadá to, že Vám prodali jediný vyrobený exemplář a následně spálili výkresovou dokumentaci 😉 Nebo je to super tajný projekt pro NASA…

Tazi
Guest
Tazi
7 years ago
Reply to  L

Děkuji za pomoc, pan Hanus se mi už skutečně ozval s tím, že to byla i jeho chyba, když kolegům nepředal dostatek informací. Ty mnou požadované informace mi prý pošlou během několika dní, neboť ještě dolaďují detaily. Tak uvidíme, dám pak vědět

Miro
Guest
Miro
2 years ago

Zdravím. Dostal som sa so stavbou do bodu, kedy treba konečne objednať tepelné čerpadlo. Celý čas som počítal s rovnakou jednotkou, ktorú máte.
Môžte prosím v skratke uviesť skúsenosti po päťročnom používaní? Ste stále spokojný a šli by ste do jednotky opäť?
Ďakujem za odpoveď.

Miro
Guest
Miro
2 years ago
Reply to  L

Ďakujem za odpoveď a potvrdenie správnosti výberu! 🙂

Celé tri roky od začatia plánovania stavby som počítal práve s touto jednotkou. Ale pred troma mesiacmi ma staviteľ začal presviedčať do inej značky. Vraj má s jednotkami Acondu v poslednom čase samé problémy a reklamácie. Opakovane mi však nedodal žiadne podklady, len konkurenčnú ponuku. Už som to musel riešiť, tak som radšej začal zisťovať skúsenosti ľudí, ktorí toto čerpadlo používajú (medzi nimi aj Vás). Žiadne problémové inštalácie sa nepotvrdili. Nakoniec som s tým konfrontoval aj staviteľa, ktorý si potom konečne veci poriadne overil a musel priznať, že sa celý čas mýlil (jednalo sa o problémy s čerpadlami vzduch-vzduch…)
Tak už len dúfam, že nájdeme u Acondu okno na dodávku a inštaláciu, aby sme to začiatkom jesene stihli.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x