Telepné čerpadlo, dějství třetí

Telepné čerpadlo, dějství třetí

normal-488

Tak jsme zase o něco moudřejší a rozhodnutější. Jak jsme psali minule, hledáme tepelné čerpadlo pro náš pasivní dům. Jednoduše znějící úkol se složitým řešením.

Kromě schůzky s ACONDem se událo i několik jiných, zmíňěníhodných událostí. Krom firem, které poslaly naprosto nekontextové nabídky jsem samozřejmě odpovídal i všem ostatním, které měli nabídky buď moc drahé, nebo z nějakého důvody nevyhovující.

Co mne fakt překvapilo, je potřeba některých firem schazovat konkurenci. Nevím, jestli to funguje na masy, ale na nás fakt ne. Několik firem se po mé odpovědi ptalo na vybranou firmu/technologii. Nemám problém s komunikací a tak jsem jim psal, že zatím favoritem je firma ACOND s jejich novým tepelným čerpadlem pro pasivy.

Některé firmy odpověděli, že chápou, že trumfnout takto nízkou cenu (80.000kč) a možnost platby až po roce je těžké. Ovšem našli se i firmy, co začali rovnou házet špínu, že je to určitě čína, že je to šunt, že dělám životní chybu s výběrem.

Korunu tomu nasadila firma IVT, které po oznámení o tom, že nevyhrála, měla potřebu zaslat tabulku vzduch-voda čerpadel (ano vzduch-voda, ačkoli jsme poptávali země-voda), kde ukazovali, jak jejich jednotky jsou nejlepší.

Ovšem co pak opravdu pobavilo byla další firma, která na moji odpověď o tom, že nevyhráli, tak poděkovali za odpověd a jen dodali, že je to ok, ale že snad nevyhrála firma IVT :). Asi to o nich něco vypovídá.

Po tomto kolečku emailů jsem se opravdu trochu děsil schůzky s ACONDem. Jestlit totiž ani oni nedopadnou, fakt nevím od koho to čerpadlo vemem. Asi od Číňanů 🙂 I ty někdo doporučoval na modrastrecha.cz, ale představa řešení vlastního konteineru mě fakt nebere, to už jsme si zkusili kdysi z Pákistánu.

Schůzka naštěstí proběhla velmi dobře. Na baráku jsme se potkali ve složení já, projektant a pan Hanuš z Acondu. Po úvodním seznámení jsme začali řešit technologie, možnosti atd. Následoval určitý časový úsek, kdy si projektant a člověk z ACONDu začali vyměňovat pojmy a dojmy a já si tam připadal jak Alenka v říši divů (asi tak, jako si zřejmě připadá I. když řeším IT věci se známýma 🙂 ).

Když skončili se slovní diskuzí, přešli k notebooku, kde měli jakýsi SW na výpočty čerpadel a rovnou se domluvili, jaké komponenty by se u nás použily. Očividně u ACONDu nedělají unifikované čerpadla, ale uzpůsobujují je dle požadavků zákazníka. Další bod k dobru 🙂

Ze stavby jsme se rozešli o cca dvě hodiny později. Všechno zatím vypadá velmi dobře. S projektantem jsme po odchodu p. Hanuše ještě pořešili i jeho dojem z firmy ACOND a i on je “schválil”. Nyní mají za úkol si mezi sebou vyměnit návrh kotelny a dořešit technické parametry. Pak se potkáme na stavbě znovu.

Snad se to na ničem nezadrhne, ale zatím z toho máme dobrý pocit. Tepelné čerpadlo za 80.000 Kč s odloženou splátkou rok v případě spokojenosti, no neber to. Teď ještě dořešit ty ten zemní registr (geotermální koše asi kvůli ceně nebudou) a bude to.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

12 thoughts on “Telepné čerpadlo, dějství třetí

  1. Bohuzel nabidka co jsme od Gerotopu dostali byla na 90.000kc. Ackoli kose samotne vychazeli kolem 15.000/ks, tak ostatni prislusenstvi bylo dost predrazene.

  1. Tepelnou ztratu mam 3.6kw, vykon cerpadla je na to dimenzovany (tusim ze 4kw, ale presne uz nevim).

   Oznaceni cerpadla PASIV-G4.

   Co mam ted info, tak maji nejaky set cerpadlo+boiler+zemni kolektor za 140.000kc s dph v techto vykonec. Zjistoval jsem pro nekoho u nich i vykon 6kw a je to pak o cca 20.000kc drazsi

    1. TC bude jak na teplou vodu, tak na podlahove vytapeni (to bude napojeno primo na TC).

     Je to nejaky novy model, kteremu prave dokoncuji certifikaci. Ale co jsem se bavil, tak by ho uz meli bezne nabizet.

     Zkuste se schvalne zeptat primo na tento model.

     1. Zdravím,
      už jste od Acondu k tomu tepelnému čerpadlo dostali nějaké podklady? Já jsem je žádal o technickou specifikaci a řekli, že ji zatím nemají k dispozici, že ji teprve dokončují. Pán, kterého mi doporučili jako dodavatele jejich čerpadel, ani nevěděl, že něco takového ajko Pasiv G4 existuje

     2. @Tazi: Zajimave 😉

      ja zatim zadnou dokumentaci nemam, jen puvodni parametry z mailu a pak se uz vse resilo osobne mezi lidma z Acondu a nasim projektantem.

      Vim, ze tady ty parametry simulovali v nejakem SW, kde se konfigurovali ruzna cerpadla a dalsi komponenty a lezly z toho cisla. Ale to uz na mne bylo moc hardcore 😉

      1. Tak po více než měsíci, po dvou mailových urgencích a jedné telefonické stále nemám od Acondu ani základní info k tomu TČ, natož nějakou nabídku. Vypadá to, že Vám prodali jediný vyrobený exemplář a následně spálili výkresovou dokumentaci 😉 Nebo je to super tajný projekt pro NASA…

       1. Tomu opravdu nerozumim, ja kdykoli s nimi komunikuji (at uz p. Hanus, nebo pani Cerna a jeste jeden techni, nepamatuji si jmeno, tak jde vsechno rychle).

        Preposlal jsem Vas comment i Vas kontakt primo p. Hanusovi, at to tam u nich poresi, jestli tam nemaji nekde nejakou zacpu 😉

         1. Děkuji za pomoc, pan Hanus se mi už skutečně ozval s tím, že to byla i jeho chyba, když kolegům nepředal dostatek informací. Ty mnou požadované informace mi prý pošlou během několika dní, neboť ještě dolaďují detaily. Tak uvidíme, dám pak vědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting