X
Další den parotěsnosti

Další den parotěsnosti

Tak máme za sebou další den bojů s parotěstností (a vzduchotěsností). Celé dnešní dopoledne jsem budoval prostupy z horní malé technické místnosti na půdu.

2016-03-21 11.25.46

Celé se to strašně táhlo, protože jsem vymýšlel nejprve jaké průměry trubek použít tak, abych na to měl vykružovák a zároveň existovaly i trubky o stejném průměru a pak jsem je musel do ProDomy koupit.

Pak jsem rozebíral půdu a tři vrstvy izolace tak, abych správně změřil, vyvrtal a připravil tři prostupy spolu s jejich držákem, aby to celé bylo stabilní.

2016-03-21 11.30.30

Pak byla obědová technologická přestávka, aby trochu vytvrdnul mamut (lepidlo), které HT trubky v prostupech drží.

2016-03-21 11.48.32

Dál jsem pak musel spoje ještě přetmelit Illbruck tmelem, pak zaizolovat Isocell bitumelovou páskou (parádní věc) a ve finále ještě přelepit Isocell páskama (raději pro jistotu, bitumelová páska, ač držela pevně, měla tendenci na rovné ploše se trochu rolovat).

Když byly konečně trubky takto zaizolované a chycené z obou stran, byly dvě hodiny a I. dorazila na pomoc s instalací zbytků parotěsných fólií. Dneska nám to šlo naštěstí docela dobře, tentokrát brigádník nebyl až tak levý jako včera a už jsme taky měli určitý systém, takže jsme za cca 2h měli nataženou druhou půlku stropu.

IMG_0000327

Zbytek dne jsme pak s I. finalizovali jednotlivé detaily fólií, spojů a dalších drobností. To nás čeka ještě nejméně jeden-dva dny. Zítra jsem pak domluvený s brigádníkem na dozdění příček. Tím se pomalu blížíme do stavu připravenosti na montáž oken.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

5 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lebda
Guest
Lebda
7 years ago

Zdravim

proc jste daval na prostupy butynelovou pasku zhora ?

Nemeli jit zespod ?

Lebda
Guest
Lebda
7 years ago

Jeste na obrazcoch je videt vstup do technicke mistnosti.

Co tam ve finale bude za konstrukci ?

Neco jako
http://www.schody-wippro.cz/pudni-schody-wippro/pudni-schody-wippro-gm4-isotec-200/

Lebda
Guest
Lebda
7 years ago

Diky za odpoved a jinak preji hodne stesti a pridavam pochvalu za super blog. Pro me jste cislo 1. Taky stavim pasiv z VPC jsem tak 3 mesice za vami a vzdycky koukam co jste meli za problemy atd.
I laser jsem si koupil chteli po me sice darebaci na celnim 800 kc za clo. Takze celkem 3500kc i se stativem ale laser slape a je super.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x