Další den parotěsnosti

Další den parotěsnosti

Tak máme za sebou další den bojů s parotěstností (a vzduchotěsností). Celé dnešní dopoledne jsem budoval prostupy z horní malé technické místnosti na půdu.

2016-03-21 11.25.46

Celé se to strašně táhlo, protože jsem vymýšlel nejprve jaké průměry trubek použít tak, abych na to měl vykružovák a zároveň existovaly i trubky o stejném průměru a pak jsem je musel do ProDomy koupit.

Pak jsem rozebíral půdu a tři vrstvy izolace tak, abych správně změřil, vyvrtal a připravil tři prostupy spolu s jejich držákem, aby to celé bylo stabilní.

2016-03-21 11.30.30

Pak byla obědová technologická přestávka, aby trochu vytvrdnul mamut (lepidlo), které HT trubky v prostupech drží.

2016-03-21 11.48.32

Dál jsem pak musel spoje ještě přetmelit Illbruck tmelem, pak zaizolovat Isocell bitumelovou páskou (parádní věc) a ve finále ještě přelepit Isocell páskama (raději pro jistotu, bitumelová páska, ač držela pevně, měla tendenci na rovné ploše se trochu rolovat).

Když byly konečně trubky takto zaizolované a chycené z obou stran, byly dvě hodiny a I. dorazila na pomoc s instalací zbytků parotěsných fólií. Dneska nám to šlo naštěstí docela dobře, tentokrát brigádník nebyl až tak levý jako včera a už jsme taky měli určitý systém, takže jsme za cca 2h měli nataženou druhou půlku stropu.

IMG_0000327

Zbytek dne jsme pak s I. finalizovali jednotlivé detaily fólií, spojů a dalších drobností. To nás čeka ještě nejméně jeden-dva dny. Zítra jsem pak domluvený s brigádníkem na dozdění příček. Tím se pomalu blížíme do stavu připravenosti na montáž oken.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

5 thoughts on “Další den parotěsnosti

    1. asi nerozumim uplne otazce. Na fotkach je videt puda, nikoli technicka mistnost. Jinak jestli je otazka jak se pujde dostat na pudu, tak ano, budou tam nejake takoveto stahovaci schody

  1. Diky za odpoved a jinak preji hodne stesti a pridavam pochvalu za super blog. Pro me jste cislo 1. Taky stavim pasiv z VPC jsem tak 3 mesice za vami a vzdycky koukam co jste meli za problemy atd.
    I laser jsem si koupil chteli po me sice darebaci na celnim 800 kc za clo. Takze celkem 3500kc i se stativem ale laser slape a je super.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting