Tak už máme i rovnou střechu…… skoro

Tak už máme i rovnou střechu…… skoro

Dneska nám druzí střechaři dokončili většinu naší rovné střechy. I když to byl tentokrát fakt boj, nakonec se povedlo.

Jak psala včera I., tak nejprve chyběly kotvy. Během včerejška pak střechaři ještě zjistili, že nemají dostatek některých lišt, protože projektant jim množství napočítal úplně napřesno a zapoměl, že momentálně není na domu polystyren, čímž se lišty na dvou straných musí dát o 28cm delší a pak prý chyběla ještě jedna hrana atiky. To ale nebyl žádný větší problém, včera po práci je zajeli dokoupit.

2015-10-30 16.38.51-2

Bohužel zakletí s rovnou střecha pokračovalo i dneska. Ačkoli si střechaři včera dokoupili lišty, nenapadlo je, že když byly špatně spočítané lišty, možná nebude sedět ani množství fólie. No a co byste řekli? Nesedělo.

Takže mi někdy kolem dvanácté volají, že chybí cca 10m2 fólie, což je zhruba přesně rozměr, který vznikl tím, že jsme fólii dávali i na místo budoucích polystyrenů, aby tam přes zimu nezatýkalo.

Jelikož stavebniny, kde fólii mají, je docela daleko od baráku a protože zrovna začínalo páteční peklo v Brně, bylo jednodušší abych to vyzvedl a dovezl já, než aby pro to jeli oni. Nedalo se nic dělat a z báwy bylo zase stavebně-transportní auto. Výhoda byla, že se mi na stavbu povedlo přes celé Brno tam i zpět dostat relativně rychle ;-).

Naštěstí toto už byla poslední věc, která jim chyběla a mohli dodělat co šlo. Bohužel logisticky jsme rovnou střechu úplně nezvládli zkoordinovat a namísto, aby se i na rovné střeše připravili okapy v době, kdy se dělali na šikmé střeše, musí se nyní na klempíře čekat znovu.

Dobré vědět pro příště. Tak nějak jsem žil v domění, že okapy na rovné střeše si dělají sami. No nic 😉

2015-10-30 16.45.07

Ten by snad měl dorazit během přístího týdne, připraví háky a okapy a pak další víkend dorazí opět střechaři a dodělají okapnici a izolaci nad okapem (která nyní nešla udělat, protože musí být nad hákama okapů).

Bohužel ani tím práce střechařů ještě nekončí. Další návštěva pak bude na jaře, kdy po té co zateplíme dům polystyrénem, přijedou a napojí izolaci na něj. Ta se pak finálně schová pod fasádu a tím bude snad i rovná střecha hotová.

Důležité ale je, že už od dneška do domu přes střechu nebude nikudy zatýkat a nám tím pádem odedneška konečně vysychá dům.

No a tady máme ještě video z uplynulých dvou dnů budování střechy. Bohužel tak jako všechno ostatní na rovné střeše, ani video se úplně nepovedlo. Dneska kolem 13:30 vypověděla baterka, takže finální položení fólie bohužel zaznamenáno nebylo.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

8 thoughts on “Tak už máme i rovnou střechu…… skoro

 1. Dobrý den,
  mohu se zeptat kdo vám dělal tu plochou střechu ? 🙂
  Máme v plánu podobnou. Zajímá mě tloušťka izolace a jestli by jste s odstupem času udělal nějaké změny.

  Díky.

  1. Dobry den, mame ji od jednoho remeslnika z Brna. Polystyren a dalsi veci jsme si delali sami, jen horni vrstvu nam instalovali oni. Mrknete do starsich clanku, je to tam ukazano. Zmeny bychom neudelali asi zadne, co se tyka tloustky, tady se obratte na projektanta, ten Vam musi spocitat presnou tloustku dle Vaseho domu. U nas je to tusim 30cm, ale opravdu zalezi na tepelnych ztratach a typu Vaseho domu.

   1. Zdravím,
    fólii máte kotvenou nebo lepenou k podkladu? Dle článku a zmínky o kotvách jsem pochopil, že asi kotvenou (kotva skrz EPS až do betonu stropu). Není to problém z hlediska pasivního domu (bodové tepelné mosty)? Nebo jste použili nějaké speciální kotvy s přerušeným tepelným mostem?
    Díky

    1. Je to kotveno nejakyma plastovyma kotvama skrz EPS az do betonu. Take jsem to s projektantem resil, jestli tam ty diry nevadi, ale udajne ne. Presny typ kotev bohuzel nevim, to uz domlouval projektant s clovekem co to realizoval.

  1. Puvodne tam melo byt vzduchove TC a toto byly prostupy na vsechny spojovaci hadice. K tomu rezervni prostupy na pripadne jine technologie

 2. Mohu se zeptat jaký typ EPS ste na rovnou střechu použili? (70,100,200) Neměli ste v původním návrhu PIR?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting