X
Cif – vyčistí a nepoškrábe

Cif – vyčistí a nepoškrábe

Dneska ráno, když jsme se chystali na stavbu, zazvonil telefon a tam řemeslník na plochou střechu a že prý problém (jak jinak), že jel pro materiál a zjistil, že naše kotvy jsou na druhé straně republiky. Naštěstí mu slíbili, že kotvy nám promptně vyrobí nové a zítra je budeme mít na stavbě, na dnešek tedy střechař naplánoval oplechování atiky.

Asi za hodinu jsme se sešli na stavbě a střechaři se pustili do díla, zatímco my se převtělili do Cifáčků a začali dělat generální úklid. V baráku i kolem něj se totiž všude válely kusy trámů, latí, prken, plastové převazovací pásky z materiálu, piliny, plechy z okapů, menší i větší kusy polystyrenů, ztvrdlá montážní pěna, igelity, zbytky folií ze střechy, kusy izolepy a to vše zamíchané dohromady, chyběla na tom jenom šlehačka.

2015-10-29 09.03.26

Založili jsme tedy ohýnek a začali pálit už nepoužitelné kusy dřeva a především piliny. Tím jsme vykouřili asi tak polovinu vesnice, protože piliny už stihly navlhnout a úplně nesouhlasily s tím, že by měly shořet. Opět jsme tedy využili náš turbogril, kde jsme ve spodní části založili menší požárek a nahoře na kari sítích jsme sušili piliny, které postupně propadávaly dolů, kde jim byl ámen. Pro představu jsme takhle spálili asi 8 plných koleček, čímž jsme ještě trošku vylepšili inverzní situaci v kraji.

Mezitím jsme přebírali zbytek bordýlku, do chaosu vnášeli řád a zametali a zametali. V průběhu dne taky dorazily OSB desky Egger na zavření vaty ve střeše, ty bylo potřeba teleportovat dovnitř do domu, aby v případě nějakého deštíku nedošlo k jejich poškození. Bylo jich necelých 50 a daly nám docela zabrat.

2015-10-29 15.56.54

Když už jsme byli rozehřátí, pustili jsme do vynošení vaty z přízemí nahoru do podkroví. Balíků bylo asi 50, ze začátku nám přišly docela lehké, na konci už ale vážily nejmíň tunu. Jestli jsme předtím byli rozehřátí, tak pak už jsme byli zpocení až na … (čtenář si jistě doplní dle vlastních zkušeností).

2015-10-29 15.58.30

Ani to nám ale nestačilo, nakonec jsme se dali do odnošení všeho přebývajícího dřeva na jednu velkou organizovanou hromadu. Naštěstí už pak měli střechaři pro dnešek hotovo, povedlo se jim položit všechny plechy na atiku a nachystat si gumovou folii, kterou na ně budou zítra natavovat. I my jsme tedy mohli přestat předstírat práci a s rukama jak opice jsme nastartovali závoďáka a vyrazili domů.
2015-10-29 15.59.31

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Schrott
Guest
Martin Schrott
5 years ago

Dobrý den,
mohu se zeptat jaký typ/výrobce folie jste na plochou střechu použili?
Díky

L
Admin
L
5 years ago
Reply to  Martin Schrott

bohuzel, opravdu uz netusim

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x