X
Bednění věnce v druhém patře

Bednění věnce v druhém patře

Poslední dva pracovní dny (tzn úterý a dneska, tj čtvrtek. pondělí a středa měl zedník volno, tak jsme řešili spoustu jiného) jsme bednili horní věnec a připravovali ho na vylití betonem.

2015-09-10 11.28.02

Je to celkem drbačka, ale docela to jde. Rovné plochy jsou snadné – OSB desky na půl, na hřebíček nebo na roxor usadit a jde se dál. Později až se do bednění vloží roxory, tak se ještě sváže bednění vázacím drátem nebo chytne ještě dřevem naštorc.

2015-09-10 17.58.07

Šikmé plochy jsou pak trochu geometrická výzva, ale když jsme přišli na to jak přenášet sklon na desku, šlo to také. Je potřeba si nejdřív nakreslit sklon na desku a ten pak posunout o šířku cihly, aby deska správně dosedla. Pak změřit délku sklonu a stejný úhel nakreslit i tam. Pak už jen vzít mafla, uřezat a modlit se, že to správně zapadne ;-).

2015-09-10 11.28.05

Dneska jsme dodělali obednění celého věnce, zbývá udělat jen bednění seshora, aby beton za šikminou a vikýřem nevytekl. Ale to uděláme až po tom, co do bednění vložíme roxory, aby se nám tam roxory dávaly co nejlépe.

2015-09-10 17.57.04

Taky jsem dneska od čtyř měli na baráku naše oblíbené brigoše, kteří tentokrát pomáhali s nošením zbylých cihel z horního patra dolů na paletu. Cihel zbylo relativně dost, odhadem tak tři palety nejméně. Ale úplně se o ně nebojím, buď skončí jako plot, nebo jako terasa, gril, udírna nebo cokoli jiného 😉

2015-09-10 17.56.48

Zítra ráno vyzvedávám třmínky, přes den navážeme armovací mini-koše a vložíme do bednění. Zároveň zítra začínáme se schodama, které bychom chtěli během zítřka a pondělka dodělat, aby v úterý mohl dojet další mix. Tentokrát to máme vymyšleno tak, že dojede mix s dopravníkem, který je o dost levnější než mix+pumpa, tak uvidíme.

eur4-mix-8x4-mb-dopravnik-16-5m_1414160080_orig

Jinak co se jiných novinek týče, tak o víkendu jsme si koupili nový aku-šroubovák. Původně jsem vůbec aku věci kupovat nechtěl, ale po konzultaci se zedníkem, který má aku 7 let a baterky stále jedou jsem změnil názor. Akorát je potřeba koupit aku né za 1000kč, ale za 4000kč a pak by snad měla vydržet. Vybrali jsme nakonec od metabo, váhou i velkostí prcek, ale silou víc než většina velkých. Krouťák má 34Nm, což je hodnota, který utáhne i dost velké vruty ve dřevě nebo turbošrouby přímo do cihly a zároveň váží i s baterkou necelé kilo. Docela mazlík ;-).

2015-09-05 17.54.35

A druhá akce, co ještě stojí za zmínku, o víkendu jsme udělali druhé kolo odvozu odpadků z pozemku. Ačkoli to na začátku vypadalo jen na trochu, bylo toho nakonec zase plný vozík. Většina byla jako minule plast a igelity z balení palet, pak nějaké papíry od cementu a jeden pytel komunálu. Tentokrát jsme to hodili do Asy, takže máme i doklad o ekologické likvidaci, kdyby ho chtěli (jakože ho asi chtít budou….).

No a to je asi tak všecho. Ještě video z dvou posledních dnů:

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

10 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
E.
Guest
E.
8 years ago

Milí stavebníci,
moc Vám děkuji za tento úžasný blog. Je velmi inspirativní! S přítelem se chystáme spáchat stejný počin příští rok, takže jsou pro mě Vaše zkušenosti, poznatky, tipy a skvělé fotky a videa velkým přínosem. Našla jsem zde spoustu pravd a pořádně se nasmála.
Takže jen tak dál, držím palce a ať jde práce pořádně od ruky. 🙂

Martin
Guest
Martin
8 years ago
Reply to  L

Zdravím, taky díky za blog. Byl sem u Vás na stavbě, mám stejného projektanta 🙂 a projekt na úřadě.
Jen dotaz, prosím o typ toho šroubouváku + dá se koupit tes šroubouvák i bez té svítilny? Díky

Martin
Guest
Martin
8 years ago
Reply to  L

Mohu se ještě zeptat, jak dlouho vydrží akumulátor a jak dlouho trvá nabití vybitého akumulátoru?
Děkuji Martin

Martin
Guest
Martin
8 years ago

Tak to je zlaté si myslím.
Půjdu do ní. Snad budu spokojen. Výrobce uvádí nabití za 53 minut. Ale důležité je, že použití je delší než nabíjení.

Zatím díky a ať se i nadále daří.

Roman
Guest
Roman
6 years ago
Reply to  L

Zdravím, když jste podepirali bednění roxory tak co jste s nimi udělali po vytvrdnuti betonu? Roxor se zařízne a nechá ve věnci? Děkuji

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x