A zase vázali a vázali

A zase vázali a vázali

Kdybych měl dneska u nás na stavbě pořádat workshop, pojmenoval bych ho asi “Kurz šikovné ruce”. Na barák jsme dneska dorazili až kolem jedenácté. Ráno jsme totiž měli odpočinkové…. leželi jsme v posteli, já programoval a I. řešila okna ;-). 

2015-09-12 15.24.33

Na baráku jsme pak celý den jen vázali a vázali a vázali a vázali. Nejprve jsme připravili armovací  koše pro dlouhé rovné stěny. To bylo ještě docela easy, čtyři koše, tři z toho 6m dlouhé, a čtvrtý 4m.

2015-09-12 15.25.08

Opět jsme měli naohýbané třmínky dopředu, takže šlo opravdu jen o to je svázat.

Když byly hotové roviny, začalo to být zajímavější. Jelikož máme na jižní straně vikíř, který bylo také potřeba svázat věncem, bylo potřeba správně naohýbat roxory a připravit koš, který spojí věnec nad vikýřem s hlavním věncem.

2015-09-12 16.31.15

U prvního se nám to bohužel napoprvé nepovedlo, takže jsme ho museli převázat a lehce poupravit (i flexa tam hrála svou roli), ale pak už tam sedl “jak prdel na hrnec”.

Co se nám naopak osvedčilo, tak nejlepší ohýbačka je strčit roxor do některé z děr ve vépécéčku a ohýbat přes hranu cihly. Roxor v ní drží, nekroutí se a není s tím ani moc práce.

S nabytým know-how jsme vyrobili stejně i druhý (zrcadlový) koš na druhou stranu vikýře, tentokrát už napoprvé.

Jako poslední jsme pak dneska ještě zvládli připravit vyztužení příček, které nad sebou mají roxory jen dva a ty jsme napojili cik-cak na armovací koše a podepřeli zbytkama ytongu, aby drželý tvar a správně je obtekl beton.

2015-09-12 18.35.38

A tím jsme dneska skončili. Zítra nás čeká doarmování a napojení štítů a ve zbytku času budu dopřipravovat obednění příček a další drobnosti, abychom to v pondělí všechno stihli.

 

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *