Finalizace projektu a dodavatelé materiálu

Finalizace projektu a dodavatelé materiálu

Delší dobu jsme sem nic nenapsali. Není to proto, že bychom nijak nepostupovali, jen se nějak nic většího nedělo a ani jsme nic nedořešili nebo nedokončili.

S našim architektem-projektantem postupně dolaďujeme poslední detaily domu. Máme už řezy stavby a pohledy ze všech stran a zítra budeme mít dokumentaci pro banky. Celá spolupráce s ním pokračuje pořád k naší naprosté spokojenosti a výstupy, které od něj dostáváme, jsou z našeho pohledu více než výborné.

Díky tomu, že nakonec řešíme celý projekt včetně prováděcí dokumentace, dostáváme od architekta pomalu i seznamy všech materiálů, které budeme na stavbu potřebovat. V současnosti už máme k dispozici seznam materiálu pro stěny, stropy a okna, takže začínáme obepisovat různé dodavatele a zjišťovat ceny.
DodavateleJdeme na to velmi podobně jako s bankama, zatím jsme v prvním kole, kdy si necháváme vše nacenit. Až se nám sejdou všechny nabídky, postupně přejdeme do druhého kola, kdy začínáme smlouvat na základě cen konkurenčních nabídek. Našim cílem však není cena usmlouvaná v tomto druhém kole. Důležitý okamžik je pro nás totiž jinde a jindy.

Na konci příštího měsíce je v Brně velký stavební veletrh, kde budou všichni výrobci vystavovat a nejpíš přijdou také s veletržníma slevama a akcema. A to je okamžik, na který čekáme. S hotovýma nabídkama v ruce obejdeme všechny dodavatele a cenu se pokusíme ještě dál srazit.

Stavebni VeletrhBude asi potřeba složit zálohy, abychom se na tyto ceny dostali, ale to by neměl být problém. Za měsíc a něco už budeme velmi přesně vědět, co na dům potřebujeme, takže bychom neměli udělat s poptávkama nikde chybu.

 

Kromě veletrhu v Brně jsme se rozhodli podívat ještě na jeden. Příští týden je totiž stavební veletrh ještě v Bratislavě. Rozhodli jsme se, že se pojedeme podívat i tam. Chceme zjistit, co se všechno na veletrhu dá zařídit a sehnat. Rovnou si tam zkusíme natrénovat i smlouvání a uvidíme, jak to vlastně na veletrzích chodí. Chceme se i podívat, jak je to s cenama a nabídkou produktů na Slovensku, jestli se třeba nevyplatí něco vzít i od našich slovenských bratov.

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

4 thoughts on “Finalizace projektu a dodavatelé materiálu

 1. Čau, měli jste i prováděcí projekt nebo jen projekt pro stavební povolení? Z hrůzou jsem včera zjistil, že mám zaplacen jen projekt pro stavební povolení. Pokud ho máte,tak kolik jste priplaceli ?nebo ještě lépe na kolik vás projekty vyšly? Diky

 2. Meli jsme celou provadeci dokumentaci. Bez toho si to vubec nedokazu predstavit a to nam pak stejne jeste nas projektant po celou dobu hodne asistoval.

  Projekt pro stavebni povoleni je v porovnani s projektem jen par “obrazku” a vlastne vsechno musite resit na stavbe sam, a nebo hur, resi to remeslnici dle sveho uvazeni, takze vetsinou tak, aby to pro ne bylo nejsnazsi.

  Co se tyka ceny, meli jsme cely projekt + vybehani papiru za 80.000, zelenou pak tusim 25.000. V cene akorat nebyla studie, tu jsme delali u predchozich “architektu”, od kterych jsme utekli 😉

  Jestli muzete, urcite si nechte udelat projekt v celem rozsahu. Ve zjednodusenem projektu totiz neni rada veci resena a az na stavbe zjistite, ze to treba ani nejde udelat. Napriklad nam puvodni architekti navrhli dum tak, ze bychom vodu a odpady tahali po celem domu, misto aby to slo udelat jednim rozvodem centralne.

  Jeste ohledne tech detailu, ve velkem projektu pak dostanete (pripadne mel byste dostat) vsechny kriticka mista takto rozkreslena, aby tam pak nikdo nevymyslel nejake nesmysl – https://www.vodnici.net/acrord32_2016-07-02_13-16-13/

 3. Diky moc za rychlou odpověď. No já dal už ted za projekt pro stavební povolení + architektonická studie pasivního domu (projektují Gservis) 92.000 Kč, jsou tam i detaily konstrukcí (11 detailů – napojení oken, dveří, střecha a obvodový plášť atd), ale včera jsem zjistil, že to je bez provádecí dokumentace a hrozím se nad cenou kterou mi řeknou za tu prováděčku 🙁 (budu to řešit po neděli). Dále mne napadlo, že kdyby si řekli nějakou velkou ranu peněz, tak zkusím oslovit jiného projektanta na tuto fázi, ale nevím, jestli je to vůbec reálné. Mohl bych Vás poprosit jestli by bylo možné s Vaším projektantem (pan Patrika)pořešit jestli je to reálné takhle “v půlce projektování” předat projekty na prováděčku někomu jinému. Jen by mne zajímal názor jestli je to vůbec možné nebo to musí dělat ti co projektovali projekt pro stavební povolení. Popřípadě jestli by do toho pan Patrika šel 🙂 Díky

  1. Určitě zkuste panu Partikovi napsat. Věřím, že když to půjde, tak Vám pomůže. Email má [email protected]

   Je zajímavé, že máte zpracované i detaily v tomto zjednodušeném projektu, to vypadá, že máte něco víc než jen nezbytné minimum.

   Jinak co se týká celého projektu, tak my jsme třeba už nezpracovávali nějaký kompletní soupis materiálu, ale toto jsme řešili pak už za chodu. Vím, že některé dokumentace obsahují i třeba soupis dlaždiček, klik u dveří, atd.

   Naopak třeba takový rozpočet byl hodně užitečný, protože jsme jednak měli představu co kolik bude stát a pak jsme si i postupně v rozpočtu odškrtávali co jsme už zrealizovali, kolik jsme kde ušetřili, co nás naopak stálo víc a pořád jsme měli (a máme) přehled, kolik ještě peněz budeme potřebovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting