Nanoleaf a integrace do Loxone

Nanoleaf a integrace do Loxone

How Can We Help?

Categories

Nanoleaf a integrace do Loxone

You are here:
< Zpět

Systém světelných panelů Nanoleaf snad nemá ani moc smysl představovat, ale aspoň něco málo z historie jelikož začala na “mém” oblíbeném Kickstarteru ( mimochodem taky Nuki zámky z Rakouska jsem tam objednal jako kupující č. 52 🙂 … takže Nanoleaf je projekt z roku 2013 od třech studentů Gimmy Chu, Christian Yan a Tom Rodingera. Jó každý nějak začíná berte si z toho příklad, dnes jsou kluci “za vodou voděnkou” :

A pro takové magory jako já co jim světla učarovala je to něco neodolatelného. O to více mne prudilo že ten zázrak co jsem si instaloval jako poslední světlo v obyváko-kuchyni nemůžu ovládat před Loxone a tím konečně zaplnit poslední volné výstupy na bloku “Ovládání osvětlení” ( celkem mám 17 světel v jedné místnosti …:-) a “kobra na zdi” vypadá při náladě “Romantic” takto:

Z prvků co si nakoupíte, můžete vytvářet na zdi různé vylomeniny tím, že je prostě nalepíte ( jste omezeni zejména finančně já sehnal mých 15 trojúhelníků za necelých 5.000,- Kč a fakt nechápu co se na tom ženské nelíbilo )

Nicméně díky Node RED a neutuchajícímu zápalu pro “pokus/omyl” a hlavně díky knihovně node-red-contrib-nanoleaf-aurora  je integrace velice jednoduchá, takže se nebudu moc rozepisovat vše je krásně a bez úskalí popsáno v dokumentaci. Jen pár poznámek spíše pro inspiraci:

Předtím, než můžete Nanoleaf z Node-RED ovládat si vygenerujte přes Node “new-access-token” klíč do ostatních Nodů, kolik Nanoleafů máte doma tolik tokenů samozřejmě. Vypadá to pak takto :

Port nechte podle nastavení jen si zjistěte IP adresu v lokální síti samozřejmě …

Na stránce github.com v sekci example-flow.json máte všechny “řeky” pro Node-RED jako příklady … jednoduché a účelné.

Mým cílem bylo, abych mohl v rámci jednotlivých scén v bloku “ovládání osvětlení”:

-zapínat Nanoleaf

-měnit jas

– aktivovat nálady

Prostě ty nejoblíbenější co mám v App Nanoleafu. Nemá žádný smysl z Loxone suplovat to, v čem je hlavní kouzlo Nanoleaf. To je ve fantastickém zpracování prolínaček mezi jednotlivými prvky designového světla a provázené přes hudební modul. Zároveň taky  samozřejmě i možnost ovládat tři výše uvedené funkce z Loxone App.  Stačí definovat výstupy z bloku “ovládání osvětlení ” jako :

Samozřejmě jsem si vytvořil v Loxplánu kategorii “Nanoleaf” no a pak už to ve výsledku vypadá třeba takto :

Samozřejmě veškeré prvky pro ovládání v Loxplánu musí mít zatrženou “viditelnost” ve vizualizaci abyste je dostali do Node-RED což může být s takovýmto výsledkem ( třeba ):

Například výstup z AQ17 vypadá pak takto jednoduše :

Nálady v Nanoleafu přepínám primitivně z výstupu AQs a po “přežvejkání” je jako string posílám do Nodu “efect”. Co dodat je to vskutku easy že ?  Ve vizualizaci Appky Loxone pak mám k dispozici základní možnost ovládat Nanoleaf ručně:

No a to je vlastně všechno.  Kdo chce, může si pohrát s řízením RGB přímo z kanálu bloku osvětlení, ale já dám přednost jednoduché funkční integritě a nastavení “barevné hudby” si řeším v App Nanoleaf:

Mimochodem “barevná hudba” je řešena modulem, který mám samozřejmě připojen ke svojí domácí “kobře na zdi” jak říká moje manželka. Zejména naše zvířátka ” pejsek and kočička ” milují když doma pustím “Canton” bedny naplno ( sotva 60% ) , doporučuji vyzkoušet na hudbu z filmu Fontána …

tak a to je vše jdu na další integraci Node RED buď “Nuki zámek” nebo “Google služka”

 

dalibor

 

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
Table of Contents

2 thoughts on “Nanoleaf a integrace do Loxone

  1. Cauves,

    tak jsem to taky poridil a musim rict, ze je to naprosta pecka 🙂

    zatim to ovladam homekitem nebo primo na panelu (jako ovladani klimatizace a pokoji apod fakt cele pusobi jako ze scifi – treba Altered Carbon).

    nicmene mam otazku – vzdy kdyz neco integruju skrz node red a zaroven ovladam i z homekitu, musim zajistit konzistentni stav v loxonu, pokud zarizeni zapnu odjinut (uz to takhle delam v Harmony)

    tady jsem pouzil blok “power-status” kterej sepne skrz switch loxon blok

    bohuzel ale kdyz ma blok VSTUP tak se tam neda nastavit reakce na zmenu stavu… takze jsem to vyresil skrz auto-repeat-output kterej co 5s trigruje blok…

    nenapada te neco jineho jak to vyresit?

    kuba

    1. jeste teda dodam, ze ten ON/OFF delas zbytecne slozite

      staci dat: LOXONE SWITCH NANO 🙂

      bohuzel sem asi nemuzu pastnout screenshot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *