X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

[Sticky] Preco Smart House

108 Posts
20 Users
13 Likes
16.9 K Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@dusanmsk koukám že je tu soutěž NR x Lox. Tady Lox v přehlednosti asi vede, dal by se i odebrat NOT a jeden AND. Měl bych ale ještě jeden příklad do soutěže. Zkus například v Loxone udělat, že se přes Modbus na stisk tlačítka zapíše do registru 100. Registr bude například časovač, který se bude postupně snižovat a ty ho tlačítkembudeš chtít inicializovat na tu stovku.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@mafraf jj, toto je hodne podobne KNX. Bohuzel, presne proto ma stale Loxone navrch. Ta graficka editace je o dost prehlednejsi a jednodussi. Na druhou stranu, to kodovani je pak super pro ty slozitejsi veci.

Popravde nechapu, ze uz neni davno konkurence Loxconfigu, neni na tom vubec nic sloziteho a tech systemu je na trhu mraky. Cele to graficke rozhrani, tahani car, atd. je naprosto primitivni, prace na par mesicu vcetne odladeni.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@_petr_ tam nejde ani tak moc o ten modbus, ale o neschopnost Loxone handlovat "NULL" stavy. Je to stejne, jako kdyz chces nastavit treba presnou polohu lamely zaluzie na zaklade nejake eventy. Jde to slozite nasimulovat, ale musi se poslat nejdriv jina hodnota a pak zpatky ta sprava, aby probehla vzdy zmena. S tim sem bojoval a vzdal to 😉


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@l jj, bylo te jen "zadání do soutěže" pro řešení něčeho co mě u Loxone neskutečně prudí


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@_petr_ a vyresil si to nejak elegantne? ja kdyz sem to doresil, mel sem z toho plnou obrazovku. A predstava, ze to takto potrebuju pro kazdou zaluzii zvlast, tak sem to smazal a uz to nikdy nechtel 😉


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@l elegantně ne. V případě, kde jsem to potřeboval, nezáleželo na přesnosti, takže jsem posílal buď to číslo nebo o jednu jiné. Ale na přehlednosti to nepřidá.

obrazek

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@_petr_ a tak to je jeste docela elegantni a pekne, to sem to mel horsi. Ale uz presne nevim proc, mozna tam byl jeste nejaky problem s tim blokem zaluzie, kdy se tam nedalo nastavit uplne cokoli.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 
Posted by: @dusanmsk

@skybor No, to je presne o com som hovoril. Vsetko to naroutujes do jedneho vstupu a potom vo vnutri toho logickeho bloku nerozlisis z kade a co to vlastne prislo.

Ano, booleany ktore mas or/and-ovat su v pohode ci ich tam posles 1 alebo 1000. Akonahle budu vstupy roznych typov z roznych zdrojov, si v koncoch (resp. riesi sa to tak, ze ten node, ktory POSLE tu spravu, jej musi dat nejaky custom atribut, podla ktoreho si to potom v tom inpute najdes. Co je uplne nahovno so zjavnych dovodov).

@dusanmsk No já jen že by to možná i v tom NR taky nějak šlo. Já plánuji stejně dělat základní logiku přímo v LOGO! SoftComfort. I když na Loxone SW to asi nemá, jde s tím udělat taky hodně. Hold tady má asi Loxone zatím navrh nad všema ...

Ale Node-Red jako pojítko s okolním světem a pro visualizaci a ovládání mobilem nebo tabletem má podle mne rozhodně co nabídnout.

Topeni Logo

Takhle nějak by to mohlo vypadat v LOGO! SoftComfort ...

 


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

A takhle nějak by to taky mohlo vypadat v Node-Red. Všem díky za inspirace 😉

Topeni Node Red

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ja si myslim ze tak ako to ma loxone je to dobre. Co tam chyba su custom bloky programovatelne v nejakom rozumnom jazyku a moznost robit si custom/template bloky zlepenim existujucich dohromady. No a potom take samozrejmosti ako SSL a podobne, ale to sa netyka samotneho loxplanu ale skor OS miniserveru.


   
ReplyQuote
(@re4der)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 16
 

@msk jak udelas wired esp? nejakym shildem? nasel jsi nejaky ktery umi POE? 

 

 

Prave resim ze bych chtel wired senzory v pokojich (co2/teplota/vlhkost) a premyslim nad platformou

 

---

Jinak ty mas nejaky custom reseni na arduinu a funguje spolehlive nebo mas nejaky zaklad na loxone? Hledam zrovna jak vybavit novy dum.

Puvodne jsem chtel neco sveho, pak jsem se zacal klonit k loxonu pac jsem nenasel moc alternativu, ale uz me to zase opousti a vracim se k "bastl resenim".

Tak ze premyslim ze bude arduino (nebo mozna ten unipi axon) a graficke UI bude HomeAssistant ktery pouzivam ted a jsem maximalne spokojenej. 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@re4der Olimex co dusan spomina ma POE.
Na senzori do miestnosti skor RS435 modbus. Ale som zvedavy na dusanov nazor. 
Mozno odpovie Xiaomi zigbee 😀 
Mne sa dusanove riesenie I/O paci , len by to chcelo HW prekreslit.


   
ReplyQuote
(@re4der)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 16
 

Zigbee mam doma na nejaky veci - adhoc ikea tlacitka a tak. A popravde me to spis sere. potrebuju jeste nekam narvat  aspon jeden router, signal nic moc a to jsem v malem byte. 

plus kdyz uz stavim tak chci wired radsi.

 

ze dusan zminuje olimex jsem minul. kouknu na to, je jeste otazka cena. 

 

jj, to je druhe reseni nad kterym premyslim - natahnout do mistnosti normalne utp, par dratu pouzit na napajeni a dva na modbus data. ale tam nevim jestli esp zvladne ze sebe udealt modbus slave, mozna bude treba nejaky arduino a celkove tohle je zatim dost neznama pro me. 

 

ted mam esp ktery jsou na wifi, ty draty to v podstate komplikujou :D. 


   
ReplyQuote
(@mafraf)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 43
 

Než ESP, tak do baráku raději Controllino https://www.controllino.com/shop/ - pokud můžu natáhnout dráty

🙂


   
ReplyQuote
(@re4der)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 16
 

to je neco jinyho ne? vypada to zajimave ale je to spis alternativa k tomu unipi nez k  esp ktery ma byt jako senzorovy  mozek


   
ReplyQuote
Page 5 / 8
Share: