Forum

Forum

Notifications
Clear all

Hospoda Zari/Rijen

152 Posts
20 Users
12 Likes
17.7 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

panove, pisu to tady, protoze to se srazem souviselo.

 

Vsichni elektrikari v okoli s mym planem Loxone nechteji nic mit spolecneho (ikdyz jeden se podepsal pod muj predesly Inels, ted uz to neudela).

 

Jak jste prosim legalizovali vase rozvodne skrine, Loxone, slaboproud, wattmetry, DMX, audio a arduiny? 

Kdyz si vymyslim zapojeni rozvadece, tak si ho udajne musim nechat vyrobit, abych dostal certifikat a doklady k tomu. To bych jeste svedl, ale kdo mi tam necha volne misto na wattmetry mezi jistice a stykace/relatka? Nebo kdyz povedou draty do Loxone serveru a extention a budu ovladat 220V okruhy? Jak toto dat dohromady?

Kdo vam prosim delal zapojeni a revize? 
Nebo jinak, kdo by sel do toho mi s tim pomoct? (za uplatu). V opacnem pripade mam na prodej Miniserver, DMX, 1wire a pak blbosti k tomu - zn. skoro nepouzite 🙂

Diky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

ja jsem sehnal revizaka, co zkontroloval silnoproud a na slaboproud ho uspokojilo videt detailni dokumentaci.

A co jsem slysel i z vice mist, revize je potreba jen na 230V, to ze tam mas pak dalsi 12V by uz nikoho zajimat nemelo.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

diky. Ale co ten rozvadec, aby jsi dostal ten certifikat nebo co to k tomu muusis mit?

Myslel jsem ze si rozvadec zapojim sam, ale ani to pry uz nejde. (drive jsem dratoval sam) Tak to pak zacina byt problem, pokud takoveho cloveka nesezenu. Chci kolaudaci 😀

kdo u piva rikal, ze takoveho cloveka, ktery to zlegalizuje ma prosim? 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Pokud použiješ rozvaděčovou skříň od stejného výrobce jako prvky v ní, tak je to vše jednodušší. 

Takže např. rozvaděč od Eaton a pak jističe a chrániče od Eaton a 90% problémů s revizí je vyřešeno.

Nikdo nikoho nenutí dělat revizi na celý funkční systém. Potřebuješ ji hlavně pro kolaudaci.

 Co takhle natáhnout pár kabelů 230V, udělat revizi, pak si dovybavit vše dle potřeby. Úřednice ti do rozvaděče nepoleze.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Jen taková perlička: "zkolaudoval" jsem dům s revizí na přívod do baráku, byla tam i sekce o topení, bylo to dělané pro ČEZ abych dostal D57D. No a úřednici to nějak stačilo 🙂

PS: uvozovky proto že jsem kolaudoval po novu a dostal jen jeden papír o přidělení čísla popisného.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Jj, přesně.

Nejhorší je zeptat se revizáka co vše musí být. Ideál je zjistit co chce úředník, udělat to, dotáhnout revizáka, dát mu schéma, peníze a požádat o revizi.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

jako chlapi pokud mi s razitkem prijedete, jsem v pohode, ale...

Eton vypada dobre a zkousim i jejich SW.

 

nejak to jit musi, ale co se tim zivi s tim nechteji nic mit a klepou si na celo. 


   
ReplyQuote
(@arniex)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Mně říkal tatík od předchozího majitele našeho pozemku, který nám zapojoval zásuvku za venkovní rozvaděč a současně vydával revizní zprávu pro ČEZ, že ho slaboproud v rozvaděči vůbec nezajímá a že dává revizi pouze na silnoproud.  S tím tady pracuji a tak nějak počítám že až nastane ta správná chvíle tak udělá revizi. Co by mě zajímalo od vás co už máte rozvaděč co za konkrétní model to je, nějak se na tom trhu nemůžu zorientovat a nevím pořádně co je součástí běžného rozváděče jestli jsou tam i DIN lišty a celkově komplet vybavení, nebo je to jen kysna. Zda lze třeba použít jako rozvaděč síťový RACK nebo ne. Nějak v tom tápu. Budu rád za nějaký tip na konkrétní typ ;). Díky


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

No můj partner Loxone mi na rozvaděč žádný papíry nedal, ale měl jsem  revizáka, kterej věděl, že se nemá pídit... Revizi tedy pro potřeby kolaudace mám ale asi to není stav ideál.  Třeba pokud by došlo na nejakej pruser (napr. požár ) tak by to asi bylo zajímavý 🙂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Nekdo na srazu rikal, ze takoveho cloveka ma... tak bych se s nim chtel spojit a pripadne s timto clovekem to daval uz dohromady, aby vedel a pak aby ta revize byla  snazsi... Nebo aby to zapojoval primo dotycny "revizak".

V predeslem dome s tim pomahal kamarad. Ja udelal rozvadec, on mi metodicky radil, pak zapojil silnoproud, protoze mel svym kodem poznacene draty odkud kam vedou (nastrihnuta izolace, do ted nechapu). Ja dodelal zbytek, pak to zmeril a dal revizi. Od uvedeni do provozu a revize uplynulo teda >10 let, jsem bordelar. Ted to chci vse aby klaplo a revize musi byt pro kolaudaci atd... tak pokud o nekom vite, nejlepe Vysocina, tak beru 🙂 diky


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Můj otec má vyhlášku 50 paragraf 9. V rozumném km dosahu se dá řešit. Mělo by jít zajistit i papíry na rozvaděč.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Co je rozumný dosah?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Je o to domluvě, je potřeba respektovat, že doprava a čas strávený v autě se musí také zaplatit. Aby revize nestála třeba dvakrát tolik, co samotná doprava.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

... s tim jsem v pohode. Jsem na Vysocine.

Klidne budu objednavat rozvadec a jistice podle prani "revizaka" a klidne se necham metodicky vest. Za uplatu s tim nemam problem. Jen to nechci nechat delat nejakemu Loxone partnerovi a pak nemit tuseni kde co v dome mam jak zapojene

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Na poslední hospodě se řešilo předělávaní těchto PIR čidel na 12V.

http://sa.tipa.eu/datasheet/08831012-datasheet-en.pdf

Mohl by někdo napsat, co vše s tím je potřeba udělat, aby to šlo používat v Loxone instalaci s napětím 12V?

Edit: cena je příjemných 84,-Kč a velikost je luxusní pro skrytí.

This post was modified 5 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
Page 10 / 11
Share: