X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Hospoda Srpen/Září

84 Posts
14 Users
2 Likes
8,058 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

manipuluji s nami slusne... Smrtnost? Jak klesa? Ano, ale v breznu byly stovky testu denne, dnes jsou >20k denne? 

Asi tady vsichni mate zdravy rozum a dokazete nad tim premyslet, ale co starsi lidi, nebo Ti co moc nerozumi statistikam? Tam se da vymyvat mozek slusne. 

Cele se to pekne zvrtlo. Jak rika L, zbytecne nikamnechodit kdyz nemusis, ale aby to zastavilo ekonomiku nucene, z narizeni nekoho, to je drsne.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@richard ja treba hodne sleduju FB skupinu Data proti Covid - https://www.facebook.com/groups/covid19cz/ , clanku v novinach/televizi nesleduju vubec.

Vcelku zajimavy post byl terba toto: https://www.facebook.com/tomas.kapler/posts/10217939129205081

Fakticke udaje a shrnuti dat. Napriklad to, ze jsme uz nejakou dobu narazili na strop testu denne, diky kapacitam nelze vic. Ale pocet nakazenych stale roste. Tzn kdyby kapacity rostly, rostl by pocet nemocnych jeste rychleji. A kdybychom testovali jako na zapade (ne, opravdu netesujeme lepe nez ostatni jak tvrdi Andrej Lzivis), tak by to bylo zrejme jeste horsi.

Vychazim z toho, ze pokud na neco je studie, asi to nebude uplna lez. Samozrejme, kazdy si to prikrucuje dle sveho. Na cele krizi se nekdo hodne napakuje, to je jasne. Vyhazelo se 500miliard v dobe, kdy to pruser nebyl a ted, kdyz to je nasobne horsi, tak se dela jako by se nedelo vubec nic.

Pravdepodobne proto, ze se to nekomu hodi. Jak? Tenkrat se Babis a ostatni napakovali na rouskach, nyni pravdepodobne potrebuje dotahnout do voleb a nechce svym oveckam neco zakazovat, aby neprisel o hlasy. Mozna. Nevim.

Zastaveni ekonomiky nebylo a neni reseni. Namisto postupnych a rozumnych ustupku se dela bud vse a nebo nic. Cela tahle zeme jde doprdele. Bohuzel.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@l posledni veta souhlas.

Ja mel v utery letet do Francie. Minulou stredu jsem resil test. (vecer, bez moznosti kontroly jestli nedelam nesmysly). velka cast nemocnic mela obsazene terminy az do uterka, stredy. To je dost dlouha doba, kdy meli plno a nove pripady nebylo mozne resit. Mozna jako samoplatce nemam dobry prehled, treba tam jsou kapacity jeste volne pro lidi co posle hygiena. 

Jel jsem do Rakovnika, tak jsem si tam chtel zajit na test - bez sance. Zjistis, ze od kladna na zapad se testuje nejblize v Plzni a nebo ve Varech! To je spadova oblast jako hrom!

Tak jsem hledal vysocinu, vse obsazeno. Nahodou meli ve Valasskem Mezirici volno v patek. Nevedel jsem jestli patecni test na cestu v utery k necemu bude, ale stejne, kdybych sel v pondeli, vysledky jsou az za 24-48 hodin, takze cesta v utery prakticky neresitelna. 

Na test jsem se objednal, misto krevniho mi udelali vyter z nosu (moje chyba? Mozna,a le byl jsem si jisty ze objednavam test z krve). Tak jsem si test nechal udelat. Vysledek jsem se dozvedel v pondeli cca ve 14:15. 

Sluzebni cesta byla zrusena. S takovym vysledkem, kdy mi prisla SMS do telefonu nevim jak bych nekde byl schopen operovat, navic s testem z patku 🙁

A ted babo rad jak postupovat priste. Dalsi cestu mam ve ctvrtek do Nemecka, uz se tesim


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 
9

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak to je solidni ficak. Vcera uz 3000.

chrome 2020 09 18 08 08 21

Timhle tempem je do pristiho uterka 10.000 denne.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Hoši neblbněte i tady. Byl jsem rád, že je tady od toho klid. 

Už jsem přestal poslouchat i rádio, protože se to fakt nedá. 


   
Pavel reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Neboj, koncim ;-). 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

No chalani kde ste uz tu cakam pol hodinu... 🤣 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@smotek7 Musis do toho horniho salonku, ne tam dolu co sme byli minule. Cekame tu na tebe.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Aha to som neprecital , idem.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

:-). Tyve a schvalne kolik lidi tam ted fakt dojede.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Sak hadam napisu, ze boli.
Inak to sme tusim chceli kedisi robit, zoznam zucasnenich.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

jojo, stejne jako jmenovky, abychom vedeli kdo je kdo. Nastesti chodime porad dokola vetsinou stejni lide, takze tech novych jmen neni tolik 😉


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Borci, tak teď ve mě hrklo, že se to fakt koná 😀 to mi nedělejte


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

posledni pivo mi teda hodne chybi - jsem ve fazi nejvice dotazu 🙂 

co vy ostatni? Kdo jeste maka a kdo uz je v klidu a jen dela tuninig? 

 


   
ReplyQuote
Page 4 / 6
Share: