X
Forum

Forum

Používate, máte Tap...
 
Notifications
Clear all

Používate, máte TapHome?

13 Posts
7 Users
0 Likes
2,737 Views
(@007tommas)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
Topic starter  

Zdravím, som majiteľom IE taphome ako predpokladám je väčšina vás loxone. 

Nebolo by možné pridať podsekciu taphome? Predpokladám že som neni jediný kto tento systém vlastní a občas by sa hodili nejaké rady, nápady, skúsenosti a inšpirácie aj od iných používateľov ktorý podobný systém majú. 

Prípadne ak ste tu nejaký TapHomáci tak sa môžme spojiť a komunikovať nakoľko nič inde som nenašiel na webe.... 🙂

 

Ďakujem


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Pokud by se ozvalo více lidí, rád sekci zařídím. Budu ale upřímný, doposud sem o TapHome nezavadil a ani na srazu ho tuším nikdo nezminoval.

Určitě dejte vědět,  pokud  vás je tu více.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím, vlastním také jednotku TapHome no musím říct že je to systém který potřebuje ješte nějaký ten čas na vývoj. Aby byl dle mého názoru použitelný co se týče GUI a programování. Jinak HW OK. Síla taphome je v repository comm tpc - modbusu ruznych vyrobcu. ale to programování je zoufale...

Kdyby někdo chtěl tak prodám jednotku Core za 5t.


   
ReplyQuote
(@007tommas)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
Topic starter  

@chucky ja osobne nemôžem povedať že systém je nepoužitelný lebo ho rok používam a riadí mi celú chalupu. Jednoduché veci sa s tým robia pomerne ľahko, prostredie sa mi páči. 

Zložitejšie veci sa dajú tiež spraviť, len si to človek musí dobre premyslieť a musí trochu poznať funkcionalitu daných prvkov lebo niekedy mi príde že som chuj alebo oni lebo mi to funguje presne ináč ako píšu. 

Jedna z vecí je čo mi chýba moc. Nejaký návod, kde bude popísané ako funguje daný smartrule. Ako sa bude chovať ak mu zmením niektorú vec( pri niektorých je to celkom nejasné) lebo obracať sa s každou chujovinou na podporu ktorá je nejasná mi príde blbosť. 

 

Údajne by mali urobiť aplikáciu na programovanie v blokoch. Uvidíme kedy, lebo keď vypukla korona tak vedenie rozhodlo že rok 2020 bude rok stability a odladovania množstva nedostatkov po softwarovej stránke + do toho im údajne vypadol senior programátor na 3 mesiace lebo "vyhorel" tak určité veci museli len plátať. 


   
ReplyQuote
 mapa
(@mapa)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 2
 

Ahojte, je tu kopec infa o tom, co vsetko dokaze Loxone apod, ale riesil na zaklade coho ste vyberali samotne riesenie smarthome? Je tu niekto kto vie nejako rozumne porovnat Loxone vs. taphome vs. Control4? Vsetky tie veci robia viacmenej to iste, ale stale neviem na zaklade coho sa uplne rozhodnut alebo na zaklade coho ste sa rozhodovali?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Já do toho šel kvůli Configu a online Dokumentaci. Prostě mám rád řádně zkokumentované postupy a inteligentní návody. 

Control4 mi kdyso připadal více jako audio a video řešení s naroubovaným ovládáním domu. V té době kdy jsem to řešil se ovládal Control4 přes TV a tu jsem neměl 🙂

Inels mě od verze 2 zklamal.

Teco mi připadá vhodné pro stroje a průmysl.

Pak už znám jen průmyslové PLC (GE, Siemens, Haiko) a ty se na ovládání domu moc nehodí. I když asi Synco living od domu nemusí být špatné.


   
ReplyQuote
 mapa
(@mapa)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 2
 

@kobra23 jasne chapem, no control4 je viacmenej len taka jednotka, ktora to riadi, ale vsetko ostatne je na KNX takze v pripade, ze odide jednotka tak nie si nahraty a mozes bezproblemov fungovat dalej pomocou vypinacu co u Loxone uplne nie je. Oprav ma ked sa mylim. Stale nie som rozhodnuty len skusam diskutovat co je obecnejsie a stabilnejsie riesenie.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak já nevěřím dlouhodobě žádnému systému, podívej se jak skončila Nokia. 

Mám Loxone, ale ne sběrnici Tree a vše v rozvaděčích připraveno na to, že to za 10-20 let můžu vyhodit a nahradit něčím jiným.

Teď to sice vypadá blbě, když je např. Loxone relé a za ním ještě jedno relé na DIN liště, ale čas ukáže, že přechod nebo upgrade bude velmi jednoduchý. 


   
ReplyQuote
(@mz-cz)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 11
 
Posted by: @007tommas

Prípadne ak ste tu nejaký TapHomáci tak sa môžme spojiť a komunikovať nakoľko nič inde som nenašiel na webe.... 🙂

 

Ďakujem

Takže jsme zatím dva? 🙂

This post was modified 3 years ago by mz-cz

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@mz-cz Zatim asi nema smysl novou sekci stale delat ;-))) Leda byste byli fakt aktivni TapHome prispevatele 😉


   
ReplyQuote
(@mz-cz)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 11
 

@l chápu, myslel jsem, že je TapHome rozšířenější. Osobně jej mám nasazen spolu s rekuperací Nilan, žaluziemi a podlahovým vytápěním. Jsem spokojen a doufám, že to v čase vydrží.


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

https://taphome.com/CZ

"TapHome je jediný smart home systém, ve kterém můžete provádět vlastní úpravy. "

Tohle je hodně odvážné tvrzení 🙂 Asi hoši nemají moc přehled ...

Ale jinak to nevypadá až tak špatně. Samotného by mne zajímal žebříček rozšíření ruzných SmartHome systému ve světě i u nás. Asi Loxone (sám jej nemám) na tom bude co se týka počtu instalací o něco líp než TapHome.


   
ReplyQuote
(@mz-cz)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 11
 

@skybor "TapHome je jediný smart home systém, ve kterém můžete provádět vlastní úpravy. "

Ono je to myšleno tak, že je to jednoduché upravit. I pro uživatele, pokud dostane od servisu přístupová práva.

Nastavení je skutečně pro technika jednoduché. Takové obrázkové programování. Sám jsem nastavil celý dům cca za 8 hodin včetně propojení na Nilan.


   
ReplyQuote
Share: