X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Hospoda duben-kveten 2022

135 Posts
19 Users
13 Likes
9,019 Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@kobra23 Ty co to uz budu mat budu riesit ako sa to da rozsirit.

Este som len na pol ceste a uz rozmyslam kam pridat.


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

No po vcerajsej debate to vidim tak, ze do FVE pojdem tiez. Len skoda tej momentalnej situacie na trhu - asi nema vyznam riesit ponuku FVE pre skupinu zaujemcov 🙁


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@juraj  rovnez nepocitam s jakymkoli smlouvanim, a spis budu rad, zda nekdo doda za rozumne penize za rozumny cas 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Kluci je to fakt průser, co měsíc nám zdražují panely o technologiích ani nemluvím, tam kdo není velký hráč na trhu nebo nemá objednáno a zazálohováno, tak má smůlu nemá z čeho stavět.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: @kobra23
Posted by: @richard

@l pro inspiraci...

 

S tím Multiplus 3000 se jdi vyfotit. Reálně z toho dostaneš jen 2400W. To je málo i pro některé moderní spotřebiče. 

Já myslel, že chceš instalovat tiskárnu na peníze a né hračku.

To bylo pro @l, je to levne a melo by to rychlejsi navratnost. Ja jdu do Studer


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@richard no pockat, Multiplus 48/3000 ma i Dalibor a je to i v tom, do ceho sem chtel jit ja ;-).

kdyz to bude 3F, tak mi 3x 2400W staci.  6kw mi dum nikdy nebere a kdyz jo, tak si cucne ze site.

Nebo je tam jeste nejaky jiny problem? Muzes pls @richard poslat i tu nabidku se Studerem?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@l 3kw mi prijde malo. Bojler bere 2.8kw a pak k tomu uz moc paralelne nemuzes zapnout. 

Ale vse si vyrikej s Kobrou 😉 

Ja ti tady jen cvičně ukazal jednu nabidku. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@richard nojo, ale kobra ma high-tech best hracku a tiskarnu. Ja chci neco s dobrym pomerem cena/vykon, protoze radsi ty penize navic necham v jinych tiskarnach ;-).

jinak ja nemam boiler, mam TC a ten tolik na jedne fazi nezere. Ten muj cil je pokryt idealne tu stredovou spotrebu 1-1.5kw co je vetsinu dne a v noci ~500-600w.

na peaky kaslu, ty si klidne koupim ze site, jde mi o server, prac.komp, a nejakou tu beznou spotrebu.

Jinak ta nabidka co mi ted ukazoval Dalibor je hodne podobna tomu, co si tu hodil ty.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @L na peaky kaslu, ty si klidne koupim ze site, jde mi o server, prac.komp, a nejakou tu beznou spotrebu.

Tomu nevěř. S instalací FVE nastane změna tvé osobnosti a takto přestaneš uvažovat a cíl bude úplně jiný.

@dalibor má Multiplus 5000, ten umí 3700-4000W. Záleží na teplotě okoli.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@l 
chces firmu tak Viktron, Studer znamena svojpomoc.

Pre teba je vhodne nieco podobne ako ma Dalibor.
To TC mas 3F ? 
Ak by nebolo dalo by sa usetrit na jednom striedaci.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@smotek7 urcite firma, svepomoc neprichazi v uvahu, to nedam. TC je tusim 2-faze, kdyz koukam na graf, tak v nejvyssim peaku si bere 1.1kw, jinak spis 600-700w

@kobra23 ja rozumim co tim myslis a asi mit ted k dispozici vic penez a vetsi dum, mozna bych o tom i premyslel. Jenze aktualne vic penez znamena presunout penize odjinud, kde vydelaji vice.

Tech prvnich 530k se vyplati, protoze dostanu 200k dotaci,takze me fve stoji ~300k, usetri dejme tomu pri aktualnich 6kc a 50% pokryti spotreby 30k rocne, tzn 10%. kdyz pujde cena elektriky nahoru, bude to treba 15%-20%. coz je ok investice

ale dalsich 500k navic uz udela max 5% rocne zisk. A to uz umim ty penize protocit jinde, kde dam minimalne tech 20% kdyz to pujde fakt blbe, kdyz to pujde dobre, tak 100-200%. 

Tzn potrebuju variantu, ktera je optimalni pomer cena-vykon. Jasne ze bych chtel plne nezavisly barak, idealne studnu a cisticku. Ale to tady neudelam. 

Co udelam, je priprava na strese tak, abych mohl dat jeste jendou tolik panelu, abych zoptimalizoval pak pripadne zisky. To mi smysl dava, ale hned to delat nebudu. Vic baterek nepotrebuju, nechci jet 24hr na baterky, staci mi kdyz to v noci pokryje server a zaroven da minimalne 1-2h pres den, coz by melo dat v pohode.

Celou tu FVE beru spis jako snatek z rozumu, nez nejakou pleasure zalezitost. Takova bude mozna jedou na jinem dome ;-))).


   
ReplyQuote
(@mates)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@l Jen bych upozornil, že momentálně nelze čerpat dotaci na FVE když jsi v minulosti čerpal na pasiv. Jsem ve stejné situaci 😀 a asi budu řešit svépomocně... 🙂

Pokud se mýlím prosím opravte mě, ale psal jsem dvakrát na SFZP a NZU a vždy stejná odpověď.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@mates mas na to nejaky link? protoze my jsme koukali na podminky i kvuli jinym vecem a na toto jsme tam teda nenarazili


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Bych požádal a počkal co sdělí. Máš pak na to 2 roky zrealizovat. Dá se i požádat o prodloužení.

Ale začal bych nejdříve u rezervace výkonu u distribuční společnosti. Ta řekne, zda může být on-grid nebo off-grid FVE. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

at hledam jak hledam, nasel sem jen omezeni pro novostavby, kdy novostavba je dum zapsany v katastru mene nez 2 roky.

ale o stavbach starsich co meli zelenou nic takoveho nevidim

https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/23006-fotovoltaika-pro-novostavby-na-jakou-podporu-ne-mate-narok-podle-novych-podminek-nzu


   
ReplyQuote
Page 6 / 9
Share: