X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

home office

22 Posts
9 Users
9 Likes
3,803 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

Ahoj, netyka se to vylozene fora, ale do vybaveni domu to davat nechci.

Vcera jsem se dival do sve dochazky do prace a od 1.6.2017 jsem na home office. Do 2019 jsem byl sam v byte, pak chvili u tchanu v zavrenem pokoji (a po vecerech a nocich a za prispeni kovidu jsme staveli dum). Od prosince 2020 bydlime v dome, chvili jsem mel monitor v jidelne, pak v loznici, pak v pokoji a ted jsem v pracovne.

Delate z domova? 

Nehrabe vam z toho?

Dodrzujete nejaka pevna osobni a pracovni pravidla? 

Jak to delate s jidlem?

🙂 

 


   
Quote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Jsem na HO ctvrty rok. 

Nehrabe mi, maximalne si to uzivam. Mam vic casu na prcka, na dum...

Nemam rad lidi, usetrim mraky casu testovanim. 


   
zefe reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@l-adamek presne ;-).

 

Z "domu" delam vlastne cely zivot, jen sem si obcas udelal i kancelare a do nich dal par zamestnancu, abych si tim overil, ze delat z domu a bez lidi je o dost lepsi ;-).

Asi zalezi, jestli mas svou praci rad nebo ne. Mne to vyhovuje, ze delam kdy potrebuju, muzu delat i vecer kdyz je prace moc, nebo naopak nedelat, kdyz je venku pekne a prace neni mnoho.

Mam samostatnou pracovnu, ktera se ale stejne behem covidu castecne promenila v detske hriste. Takze mam zvuky-tlumici sluchatka (psal sem o nich na blogu) a pak ma clovek vcelku klid.

Na nejaka pravidla uprimne kaslu, delam jak potrebuju a co potrebuju, zadne "od-do" nebo tak, proste delam tak, abych byl co nejvic efektivni v tom, ceho zrovna potrebuju dosahnout.

Ohlende jidla, zena je rovnez doma s prckama, takze bud vari ona, treba na 3 dny jedno jidlo, nebo si nechavame obcas neco vozit, aby si i ona odpocinula.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

tim jak jsem doma se mi uplne rozbilo takove to teseni se na vikend. ZAdny milnik, ktery by cloveka motivoval. Porad jsem doma... a pak jsem zacal chodit na obedy do hospody, abych videl lidi, aspon jednou za den vytahl paty z domu 🙂 Soused stavel dum, ani jsem nevidel jak delali strechu 

 


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

Zalezi hlavne, aky si typ cloveka. Extroverti, co maju radi debaty s kolegami, kuchynky, kavicky, obedy, fajciarske prestavky... na HO urcite trpia.

Ja nemam rad ludi a cim som starsi, tym som vacsi asocial 😀 . 

Uz roky som primarne zamestnanec, na HO som salamovou metodou prechadzal od roku 2012. Najprv 1 den do tyzdna, potom 2, 😉 ...ale ked nas prestahovali do openspace, tak som myslel, ze sa zastrelim. Dal som sefovi na vyber, bud full HO, alebo idem prec. Takze bola ticha dohoda na full HO s tym, ze som sa prilezitostne ukazal v kancli.

Az covid to konecne zlegalizoval, full time HO, ludia zistili, ze ani na meetingy netreba v roku 2020+ chodit osobne, takisto manazeri zistili, ze aj na HO ludia pracuju a nelezia na gauci. Osviezujuce.

Za mna je HO topka. Kedysi v byte bez deti, klidek alebo hudba, radost robit.

V dome tiez radost, ale z deti som uz na prasky. Dufam, ze vyjde skolka od septembra, lebo to uz nedam. Toto je jedina vec, preco som rozmyslal nad ciastocnym navratom do kanclu. Ale do toho fucking openspace? To je z kaluze do blata. Bud hucia doma decka alebo v praci kvakaju kolegovia + zabite skoro 2 hodny denne. Takze dalej HO.

Inak mi HO totalne vyhovuje, usetrim kopec casu bez cestovania, rano sa zobudim a o 5 minut uz v pyzame mozem robit 😎 . Pevne pravidla nemam, mimo fixnych veci (meetingy, atd...) pracujem ked som najvykonnejsi a mam najviac kludu, takze s deckami casto vecer/v noci. 

Jedlo riesim doma, obcas sa idem najest von. Snazim sa hlavne znovu viac sportovat, aby som len nekysol na stolicke. Byvam blizko lesa, sport mi ako psychohygiena staci + manualna praca okolo domu.

Jedinu negativnu vec, co pozorujem hlavne po covid izolacii, ze uz totalne neznasam ludi. A uplne ma obtazuju nejake smalltalky o pocasi a pod, hlavne ked treba ist onsite k zakaznikovi. Aj ludia v restauracii na obede mi vadia 😱 .

 

Keby som nemal decka, tak by som robil aj vysunuty HO v zahranici, napr. mesiac HO pri mori. Tento sen sa mi zatial nesplnil. 😥 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Tak jsem zvažoval jednou vyšetřit čas a zkusit hospodu, o které se píše v jiném vláknu, ale koukám, že to bude sešlost lidí co nemají rádi lidi 😀


   
Vladiczek and Richard reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@_petr_ ja som si to vsimol tiez 
@l-adamek tusim dalsie hospody budes len online 😀 


   
Richard reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Este v kamennych dobach som bol schopny vyjednat 1 den HO 2 az 4x do mesiaca. Od 2018 som presiel na ICO a intenzivne hladal nieco, kde nebudem musiet sediet kazdy den v kancli a hlavne dochadzat do prahy ako kkt. Bol to problem, podarilo sa mi to ukecat vacsinou na 2 dni tyzdenne max. Hlavne ako na to tie firmy nebyvali procesne pripravene, tak som sam citil, ze niekedy to nie je uplne idealne. Nakoniec som nasiel firmu, kde je HO standard a dohodol si podmienky 1 dna onsite a 4 dni remote. Takto fungoval cely tym pol roka, nez neprisla korona/ No a odvtedy som bol v kancli asi 4x a viac menej nemam v plane na tejto kadencii nic moc menit (a to mam kancle v dojazde cca 30 min).


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

A ted si borci predstavte, ze porad existuji lidi, co chodi bouchat do haku v naprosto nepravidelnym rezimu den/noc a delka sichty cca 4-20h... A tihle lidi, si po navratu z prace, prectou vase stesky o tom, ze jednou tydne do kanclu je moc... 😀 

Tohle vlakno by melo byt neverejny, nebo vas pulka naroda bude chtit zastrelit... 🤣 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Je to tak, velakrat si hovorim v duchu nieco podobne. Na druhu stranu, mozu si to vymenit. Nastudovat a ziskat knowhow, skusenosti, vecer chodit od monitora z vymletou hlavou, v hlave riesit pracu aj po pracovnej dobe ...


   
zefe reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@misak teraz neviem ci sa stazujes na tie 4 hodinovky, alebo chvalis  😀 .
Este ze Dusan neovlada tvoju napln prace.

@dusanmsk Misak tiez musi riesit veci po pracovnej dobe :D.


   
MisaK reacted
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

@smotek7 No tak ja si uplne na ten muj World-home office nestezuju... Jen jsem sedl v noci z Filipin zpatky v Kataru a nechtelo se mi jit chrapat, tak jsem jeste vlezl na Vodniky s tim, ze se podivam na nejakou inspiraci, co bych na Loxone jeste narouboval - no a videl jsem tuhle diskuzi o HO a to mi proste nedalo... 🤣 

Jako pro zajimavost jak to vypada na me remote office tady v Kataru:

IMG 0090

Na tom neni samo o sobe az tak moc zajimavyho - krome vzdalenosti na ktere to funguje... 😀 

Takze pres VPNku je a ten prevodnik mam napichly ty teplomery do Loxonu a na tech 5000km to funguje prekvapive dobre... Zadny vypadky - vsechno cajk...

Jinak samozrejme jsem to tady rozjidel, abych to pristi tyden nabouchal doma do rozvadece, protoze ten ZLAN s tim rozjet byl trosku porod - ale ted to jede jak vino...

A fakt pro me byla sranda vcera na Filipinach se pripojit domu, podivat se v Loxonu co si pousti manzelka za playlist v kuchyni v Brne a k tomu zaroven se podivat na teplotu/vlhkost u me v byte v Kataru... Porad me jeste dnesni technologie umi udivovat - kdyz nad tom clovek fakt premysli... 😲 👍 


   
L and smotek7 reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@misak veru tie technologie nas zabiju. 
To ti ten router robi domov VPN? 
ZLAN neni taky porod jak tie HEX kody. 
Inak mne sa stoho cidla tusim nedarilo vytiahnut teplotu a vlhkost naraz.

Menil si v cidle aj modbus adresu? 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

@misak nez playlist bych sledoval CO2 😂👍


   
msk reacted
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
 

@smotek7 Zlan neni porod, ale to kolem je...

Jestli adresou myslis ID tech teplomeru, tak u jednoho jsem to samozrejme menit musel..

Byl tam problem v tom, ze ten teplomer mel defaultne rychlost 4800b, ale i kdyz jsem ji nastavil v ZLANu, tak to proste nechtelo nic cist... Tak jsem nastavoval ZLAN 2400, 4800, 9600 - nic to necetlo...

Az jsem se nastval a pri nastaveni 4800 jsem tam na slepo zapsal bit na zmenu rychlosti na 9600 a pak to prepnul na 9600 i v tom prevodniku - a voala - najednou to bezproblemu jelo... Obe hodnoty...

HEX kody jsem vubec k nicemu nepotreboval... Vycital jsem si to na notasu pres Modbus klienta, takze to bylo rovnou v DEC... Pak uz v Loxone relativne na jistotu - a OK

Jo ten Mikrotik mam pichlej na druhej Mikrotik doma pres Wireguard - funguje to super...


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: