Forum

Forum

Notifications
Clear all

home office

22 Posts
9 Users
9 Likes
3,742 Views
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

@richard A to prave radsi sledovat nechci... 🤣 🤣 🤣 


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 
Posted by: @richard

@misak nez playlist bych sledoval CO2 😂👍

Alebo kameru 😜 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@misak jaj ja som to poplietol. Ja som to skusal este cez RS485 extension.
Cez ten musis posielat HEX a vracia sa HEX.
Cez ZLAN, DR302 to chodi v pohode.
Ja som menil adresy cez ten RS485. 
Co ja som nazaciatku nevedel je ze ked tam nieco posles tak sa to prejavi az po restarte cidla.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Uvazoval som sa presunut na leto na SK, ale nemam tam priestory na plnohodnotny HO - a to ja potrebujem. Vyhradena miestnost, velky monitor, idealne polohovatelny stol, repraky. Takze cestovatelsky HO u mna moc nepripada do uvahy, to skor ked deti budu vacsie, tak to v hnusnom jesennom pocasi zabalim, zoberiem "neplatene volno" a odideme na mesiac-dva niekam do tepla - ale bez prace.


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

@dusanmsk Hele jestli to mas takto, ze se muzes sbalit a odjet na mesic az dva nekam, tak bych to udelal s veskerym komfortmem...

Na Maledivy zapomen - tam je extremni nuda, Seychelly jsou zase fest drahy...

Bali, Thajsko a podobny je uz moc proflakly a uz je moc na turisty...

Ale jestli neco neni proflakly a stoji za to tak je to Vietnam... Hanoj je takova vic konzervativni, Saigon je super, ale tam bych se v Tvym pripade podival na mesto Da Nang - je to takovy jejich dovolenkovy misto (takovy americky Miami) - mrkni na fotky na netu - tam neni problem si pronajmout velkou vilu na plazi do 1000$ - s veskerym komfortem - vcetne toho kanclu co potrebujes... Internet je ve Vietnamu taky vseobecne dobrej, skvely jidlo tam stoji petikacku na kazdym rohu... A ty dva mesice muzes bouchat od tam a vyjde Te to na par korun...

Toto je muj backup plan, v pripade, ze prijde Covid II... Nejaci moji kolegove to tak udelali kdyz prisli nejaky prvni uzavery behem Covidu - no a par jich tam uz zustalo... A ja se vubec nedivim... 😜 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

@misak Ano, vietnam je jeden z favoritov. Trosku do toho vstupuju deti a pripadne povinna skolska dochadzka, ale ja na tieto statne picoviny moc nie som a nenecham si srat do zivota. Pokial by tam bol priestor a monitor, dokazal by som si predstavit povedzme 4-6h denne odrobit, aby bol aspon nejaky prijem.


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Zdar, na Vietnam jsem slyšel taky samou chválu, pro mne už je to daleko, nacestoval jsem se dost.

Já mám druhou "základnu" ve Španělsku, konkrétně dole v Andalusii u Málagy a taky si to nemohu vynachválit. Letadlem z Prahy 3 hoďky za pár tisíc (dříve i stokorun), z letiště na barák 15 minut, ceny jídla jako u nás, víno za polovinu a k tomu 320 slunečných dnů v roce a boží mořský vzduch; 60+ golfových hřišť do hodiny jízdy jako bonus. Internet  -optika. Je tam dost Čechů, co tam mají byty/domy; kamarádi tam dali děti do anglické školy, pohoda. Ceny nemovitostí stále přijatelné, pokud tedy nejdete do nesmyslných novostaveb. Před měsícem jsem přikoupil vilku, co sousedí s námi - to nešlo odmítnout, lepší než nechat peníze hnít na účtu: pozemek 500m2, dům má 120 s potenciálem rozšíření na patro, vlastní bazén, plný výhled na moře (cca 800m od něj, ale jsme dost nad ním, takže výhledu nic nebrání) za cenu 80 m2 bytu v Praze. Kdybyste někdo chtěl otestovat lokalitu, tak od půlky ledna bude volná na pronájem 😉 PS: Není to chlubení, konstatuji fakta, podle mne jsou ceny bytů v Praze šílené, tak jen nabízím srovnání. Kamarád co tam žije má realitku v CZ a slogan "prodejte byt v Praze/Brně a kupte si za to vilku u moře"... Mmch stejná situace byla před 10-15 lety v Londýně - důchodci tam prodali byt, za to koupili vilku u moře (Esp/Portugalsko/Itálie...) a půlka jim zbyla na spokojený důchod...


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: