Forum

Forum

[Sticky] Dobrovolné představení  

Page 5 / 5
  RSS

czgaston
(@czgaston)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 16
08/11/2018 10:04 pm  

Ahoj přátelé, já jsem Ondra z Českých Budějovic a je mi 31 let.
Postavil jsem svépomocí bungalov. Už od mala mě zajímala elektrotechnika a automatizace, ale bohužel jsem si toto vzdělání nedopřál, tak jsem samouk.
Jsem ženatý a mám dvě skvělé děti, zaměstnán jako provozní ředitel.
Loxone jsem objevil 2 roky před zahájením stavby a velice mě nadchlo.
Žena navrhla dům, já ho postavil a oživil o loxone přičemž návrh a realizace celého loxone byla svépomocí.

Stále je se co učit, je to ale moje radost a koníček. Zatím využíváme osvětlení, zabezpečovačku (Paradox),přístup a řízení FVE pro spotřebu.
Do budoucna přibudou žaluzie a regulace topení plus řízení kravinek na zahradě. Jak říká moje žena "máme na to celý život",ale rád bych to už zítra 😀 .
Jsem rád že tento blog funguje, mohl jsem při návrhu a realizaci loxone čerpat plno nápadů a poznatků.
Toť asi vše.

IMG 3465
IMG 3464


Georgio and acter liked
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 21
10/12/2018 7:49 pm  

Ahojte,

Som zo zapadneho Slovenska a zivim sa IT. Momentalne som vo faze pripravy projektu ale za posledne dva roky som pomohol dvom mojim kamaratom postavit domy a spravit inteligentnu elektroinstalaciu.

Vo svojom volnom case rad navrhujem elektroniku alebo programujem, pripadne pracujem na stavbe. Vo svojom dome planujem vyuzivat Loxone, aj ked ich politika "ala" Apple sa mi nepaci, ale softver (az na nepochopitelne obmedzenie na 8 programov) aj miniserver maju dost kvalitny. Planujem si niektore senzory navrhnut cisto sam, takisto aj meteostanicu a pohravam sa s myslienkou vyuzit dake sonoff alebo zigbee komponenty.


L liked
ReplyQuote
klapalik
(@klapalik)
Active Member
Joined: 8 months ago
Posts: 6
11/12/2018 5:03 pm  

Zdravím,

sem na blog a posléze i na forum mě přivedlo klíčové slovo VPC. Jelikož se chystáme na jaře 2019 začít stavět, už rok (možná víc) ležím ve všech možných forech a studuju. Zatím nejvíce mě nadchli Vodníci. Přečetl jsem blog od začátku do konce, tak je asi nejvyšší čas na registraci na foru.

Oborem jsem strojař, ale elektronika byly vždycky mým koníčkem, takže Smart House byl jasná volba (teda po řádných vysvětlovacích hovorech s manželkou). 

Co se mě týče, mám 35 let, manželku, roční dcerku, psíka a momentálně stále ještě chuť stavět svépomocí v blízkosti Rychnova n. Kn.

Všem tu děkuji za jejich ochotu se se vším pochlubit a poradit a doufám, že taky něčím přispěju.


L liked
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 10 months ago
Posts: 67
12/12/2018 3:59 pm  

Ahoj všem,

ráda bych se také představila. Jmenuju se Eva, je mi 40 a pracuju v telekomunikační firmě na dohledu sítě. Momentálně jsem na rodičovské s naším mládětem. A když mi mezi kojením, plínama a předčítáním Krtečka zbude chvilku času a trochu volné mozkové kapacity, tak nasávám informace ohledně pasivních baráků, VPC, tepelných čerpadel, rekuperací a tak (ano, u nás v rodině jsem já ten technický typ, co tyhle věci řeší). Na rozdíl od drtivé většiny z vás v tuhle chvíli neplánuju chytrý dům - jak kvůli financím, tak kvůli tomu, že já ani můj chlap nemáme žádné programátorské zkušenosti a není čas ani chuť se učit něco úplně nového a po večerech si s tím hrát. Ale kdoví, nikdy neříkej nikdy 🙂

Kromě mláděte máme ještě dva labradory. Jo a barák budeme stavět ve Strančicích u Prahy.

This post was modified 8 months ago by Baysha

L liked
ReplyQuote
Skadra
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 1 year ago
Posts: 133
02/01/2019 9:31 pm  

Ahoj všem

Už nějakou dobu vás tu sleduju a asi bych se mohl taky představit.

Jsem Pavel, je mi 33 a Doma mám dva sviště a manželku. Asi 12 let se pohybuji v oboru průmyslové automatizace. A asi 10let jako programátor - stroje, linky. Sem na fórum mě přivedla absence LoxonFóra, hledal jsem něco kde se s Loxonem zabývají a objevil jsem toto. Jinak máme novostavbu, bydlíme asi 2 roky a stále je co řešit. Stavbu jsme dělaly kompletně svépomocí, včetně všech instalací. Stavba nám zabrala cca 2 roky a poslední dva roky doděláváme drobničky kterých je mraky 🙂 . Je to pasivní zděný podkrovní dům z pórobetonu. Loxon jsem objevil na začátku stavby takže když jsme tahali elektriku tak se s ním už počítalo. Tady mě zaujal teď v poslední době hlavně článek o Zigbee. Tak doufám že to tu bude i nadále fungovat a těším se na další diskuze.


ReplyQuote
fxc
 fxc
(@fxc)
Active Member
Joined: 8 months ago
Posts: 10
03/01/2019 8:38 am  

Ahoj,

Volám sa Peter, mám 31 rokov a staviam dom v okolí Trnavy(SK), momentálne hrubá stavba. Ženatý, 1 dieťa na ceste, 1 pes 😀 Pracujem ako programátor/analytik. S HW si moc nerozumiem 🙂 Elektroinštaláciu plánujem riešiť nasledujúce mesiace a nakoľko nemám ani šajnu, tak toto fórum mám teraz otvorené 24/7. 


ReplyQuote
tpa
 tpa
(@tpa)
New Member
Joined: 8 months ago
Posts: 2
05/01/2019 2:18 pm  

Zdravím,
zdejší blog sleduji asi od roku 2016.  Je mi 38 let, ženatý, momentálně dvě děti, vystudoval jsem strojařinu, pracuji jako programátor, zajímá mě programování, elektronika, mechanika, 3D tisk, hraju na bubny a na kytaru. Díky tomuto blogu začínám stavět pasivní dům z VPC.


ReplyQuote
Solcik
(@solcik)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 23
15/02/2019 12:25 pm  

Zdravím všechny,

Jsem Petr je mi 31let. Vystudovaná strojárna, pracuju jako konstruktér v kovovýrobě(ocelové konstrukce, tlakové nádoby, mísiče atd..), takže s elektronikou nemám vůbec nic společného :-D. S manželkou a dvouletým svištěm žijeme v Karlových Varech. Rádi lezeme po skalách, expedice na 4kolkách a podobně. Z města chceme vypadnout do přírody, tak jsme koupili pozemek s kouskem lesíka v Hroznětíně u Karlových Varů a budujem tam naše budoucí hnízdo. Jednopodlažní dům s pultovou střechou (178m2). Mít přehled o domě a ovládat ho odkudkoliv mě láká, web vodníků mě přesvědčil o tom, že Loxone prostě potřebujem 🙂 Zaregistroval jsem se jako partner, pořídil kufřík a hraju si, na školení zatím není čas. Momentálně jsme ve fázi montování oken zateplování krovu a rozmýšlení elektroinstalace, tak zde hltám vše co mohu 🙂


ReplyQuote
HellMaster
(@hellmaster)
Eminent Member
Joined: 5 months ago
Posts: 23
20/03/2019 7:03 pm  

Ahoj,

jmenuji se Vojtech a pracuji jako embedded vyvojar ve spolecnosti NXP v Roznove pod Radhostem. Po delsich zkoumanich jsem zjistil, ze bych si Loxone nikdy nekoupil, ale jsem ucasten jedne rekonstrukce domu, kde jsme se k tomuto reseni po dlouhych tahanicich uchylili.

Prihlasil jsem se na toto forum, abych zde mohl konzultovat moznosti a zkusenosti s ostatnimi, jelikoz mi ruzni lide rikaji ruzne veci a ja nejsem spokojeny s ani jednou odpovedi. 🙂

This post was modified 5 months ago by HellMaster

ReplyQuote
Cyklonit
(@cyklonit)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 24
21/03/2019 8:31 am  

Ahoj,

jmenuji se Martin, je mi 35 a už asi dva a půl roku stavím RD v Petrovicích u Ústí nad Labem. Manželku mám, děti zatím ne. Vodníky sleduji už nějakou dobu, pak jsem se registroval, protože jsem nalezl spoustu zajímavých informací. Pracuji v lodní dopravě, dříve jsem bastlil různé elektro, ale teď není čas a ani prostor. U domu stavím i samostatnou garáž, jako dílnu.

Zvažoval jsem Loxone kvůli řízení žaluzií, ještě než jsem mohl začít stavět. Asi to znáte, ale nemám vůbec na nic čas, takže řeším vždy jen to co dělám na stavbě a poté se posouvám dál.


ReplyQuote
Kops
 Kops
(@kops)
Active Member
Joined: 9 months ago
Posts: 8
22/03/2019 3:54 pm  

Ahojte, já su z Brna 🙂

Domek jsme ale postavili kousek za Brnem v roce 2014/2015, pro Loxone jsem se rozhodl až v průběhu výstavby vlastním studiem možností chytrých domů a dostupných systémů. Tehdy ještě fungovalo jejich skvělé fórum, a teď koukám, že se tu v mezičase vyprofilovala hezká lokální komunita.

Jinak na domě je pořád co zlepšovat a dodělávat, jen když jsou děti, už není tolik času. Sem mě nedávno přivedlo hledání řešení pro multiroom audio, které teď doma implementuju.

Některá zajímavá řešení dávám na svůj blog. Jinak závidím lidem, kteří se rozhodují a nebo realizují "chytrý" dům až nyní. Spousta věcí se už tak nějak vyjasnila a standardizovala, existuje množství návodů, třeba jako na tomto fóru. Držím pěsti!


SiebenCZ and Georgio liked
ReplyQuote
neGryk
(@negryk)
New Member
Joined: 3 months ago
Posts: 1
21/05/2019 5:44 pm  

Ahoj,

jmenuji se Ondra, je mi 35 a jsem ve fázi vylévání základové desky u našeho nového bungalovu cca 200m2. Moje hlavní zájmy je motorsport(aktivně i pasivně), lyžování, filmy, tenis, volejbal a knihy Mám přítelkyni Lucii, kterou už jsem ale požádal o ruku. Vodníky sleduji už nějakou dobu, pak jsem se registroval, protože jsem nalezl spoustu zajímavých informací. Pracuji v IT jako desktop specialista pro ČSOB, nemám moc zkušeností s bastlením elektra, ale miluji počítačový HW, audio techniku a obecně věci co jsou kvalitní a fungují.V prostoru domu počítám s Hobby místností - bude to taková větší pracovna/dílna/zašívárna před ženou.

Mám vybraný Loxone systém, studuji fórum, rád bych někdy zkusil přijít na sraz, jelikož z mého pohledu je to pěkně strávený čas, kde se dá velmi dobře dovzdělat. Bohužel vzhlem ke stavbě svépomocí nemám tolik pořebného času na fórum, ale snažím se:)

Komunita zde podle toho co čtu mi přijde velmi rozumná a těším se až se s vámi virtuálně, nebo osobně lépe seznámím.

 

Ondra


L liked
ReplyQuote
Page 5 / 5
Share:
  
Working

Please Login or Register