Forum

Forum

[Sticky] Dobrovolné představení  

Page 5 / 5 Prev
  RSS

czgaston
(@czgaston)
Active Member
08/11/2018 10:04 pm  

Ahoj přátelé, já jsem Ondra z Českých Budějovic a je mi 31 let.
Postavil jsem svépomocí bungalov. Už od mala mě zajímala elektrotechnika a automatizace, ale bohužel jsem si toto vzdělání nedopřál, tak jsem samouk.
Jsem ženatý a mám dvě skvělé děti, zaměstnán jako provozní ředitel.
Loxone jsem objevil 2 roky před zahájením stavby a velice mě nadchlo.
Žena navrhla dům, já ho postavil a oživil o loxone přičemž návrh a realizace celého loxone byla svépomocí.

Stále je se co učit, je to ale moje radost a koníček. Zatím využíváme osvětlení, zabezpečovačku (Paradox),přístup a řízení FVE pro spotřebu.
Do budoucna přibudou žaluzie a regulace topení plus řízení kravinek na zahradě. Jak říká moje žena "máme na to celý život",ale rád bych to už zítra 😀 .
Jsem rád že tento blog funguje, mohl jsem při návrhu a realizaci loxone čerpat plno nápadů a poznatků.
Toť asi vše.

IMG 3465
IMG 3464

Georgio and acter liked
ReplyQuote
naryan
(@naryan)
Active Member
10/12/2018 7:49 pm  

Ahojte,

Som zo zapadneho Slovenska a zivim sa IT. Momentalne som vo faze pripravy projektu ale za posledne dva roky som pomohol dvom mojim kamaratom postavit domy a spravit inteligentnu elektroinstalaciu.

Vo svojom volnom case rad navrhujem elektroniku alebo programujem, pripadne pracujem na stavbe. Vo svojom dome planujem vyuzivat Loxone, aj ked ich politika "ala" Apple sa mi nepaci, ale softver (az na nepochopitelne obmedzenie na 8 programov) aj miniserver maju dost kvalitny. Planujem si niektore senzory navrhnut cisto sam, takisto aj meteostanicu a pohravam sa s myslienkou vyuzit dake sonoff alebo zigbee komponenty.

L liked
ReplyQuote
klapalik
(@klapalik)
New Member
11/12/2018 5:03 pm  

Zdravím,

sem na blog a posléze i na forum mě přivedlo klíčové slovo VPC. Jelikož se chystáme na jaře 2019 začít stavět, už rok (možná víc) ležím ve všech možných forech a studuju. Zatím nejvíce mě nadchli Vodníci. Přečetl jsem blog od začátku do konce, tak je asi nejvyšší čas na registraci na foru.

Oborem jsem strojař, ale elektronika byly vždycky mým koníčkem, takže Smart House byl jasná volba (teda po řádných vysvětlovacích hovorech s manželkou). 

Co se mě týče, mám 35 let, manželku, roční dcerku, psíka a momentálně stále ještě chuť stavět svépomocí v blízkosti Rychnova n. Kn.

Všem tu děkuji za jejich ochotu se se vším pochlubit a poradit a doufám, že taky něčím přispěju.

L liked
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Eminent Member
12/12/2018 3:59 pm  

Ahoj všem,

ráda bych se také představila. Jmenuju se Eva, je mi 40 a pracuju v telekomunikační firmě na dohledu sítě. Momentálně jsem na rodičovské s naším mládětem. A když mi mezi kojením, plínama a předčítáním Krtečka zbude chvilku času a trochu volné mozkové kapacity, tak nasávám informace ohledně pasivních baráků, VPC, tepelných čerpadel, rekuperací a tak (ano, u nás v rodině jsem já ten technický typ, co tyhle věci řeší). Na rozdíl od drtivé většiny z vás v tuhle chvíli neplánuju chytrý dům - jak kvůli financím, tak kvůli tomu, že já ani můj chlap nemáme žádné programátorské zkušenosti a není čas ani chuť se učit něco úplně nového a po večerech si s tím hrát. Ale kdoví, nikdy neříkej nikdy 🙂

Kromě mláděte máme ještě dva labradory. Jo a barák budeme stavět ve Strančicích u Prahy.

This post was modified 1 month  ago by Baysha

L liked
ReplyQuote
Skadra
(@skadra)
Eminent Member
02/01/2019 9:31 pm  

Ahoj všem

Už nějakou dobu vás tu sleduju a asi bych se mohl taky představit.

Jsem Pavel, je mi 33 a Doma mám dva sviště a manželku. Asi 12 let se pohybuji v oboru průmyslové automatizace. A asi 10let jako programátor - stroje, linky. Sem na fórum mě přivedla absence LoxonFóra, hledal jsem něco kde se s Loxonem zabývají a objevil jsem toto. Jinak máme novostavbu, bydlíme asi 2 roky a stále je co řešit. Stavbu jsme dělaly kompletně svépomocí, včetně všech instalací. Stavba nám zabrala cca 2 roky a poslední dva roky doděláváme drobničky kterých je mraky 🙂 . Je to pasivní zděný podkrovní dům z pórobetonu. Loxon jsem objevil na začátku stavby takže když jsme tahali elektriku tak se s ním už počítalo. Tady mě zaujal teď v poslední době hlavně článek o Zigbee. Tak doufám že to tu bude i nadále fungovat a těším se na další diskuze.

ReplyQuote
fxc
 fxc
(@fxc)
New Member
03/01/2019 8:38 am  

Ahoj,

Volám sa Peter, mám 31 rokov a staviam dom v okolí Trnavy(SK), momentálne hrubá stavba. Ženatý, 1 dieťa na ceste, 1 pes 😀 Pracujem ako programátor/analytik. S HW si moc nerozumiem 🙂 Elektroinštaláciu plánujem riešiť nasledujúce mesiace a nakoľko nemám ani šajnu, tak toto fórum mám teraz otvorené 24/7. 

ReplyQuote
tpa
 tpa
(@tpa)
New Member
05/01/2019 2:18 pm  

Zdravím,
zdejší blog sleduji asi od roku 2016.  Je mi 38 let, ženatý, momentálně dvě děti, vystudoval jsem strojařinu, pracuji jako programátor, zajímá mě programování, elektronika, mechanika, 3D tisk, hraju na bubny a na kytaru. Díky tomuto blogu začínám stavět pasivní dům z VPC.

ReplyQuote
Page 5 / 5 Prev
Share:

Working

Please Login or Register