Forum

Forum

Dobrovolné představ...
 
Notifications
Clear all

[Sticky] Dobrovolné představení

95 Posts
79 Users
37 Likes
23.8 K Views
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Ahoj všichni,

jmenuji se Jirka, je mi 32, oborově sdělovací technik z FEKT VUT, v reálu IT manažer v korporátu. Stavím svépomocí kousek SZ od Brna nízkoenergetický podsklepený, podkrovní domek co bude tak nějak splňovat má očekávání kluka z malé vesničky na vysočině s koníčkem v technice. Dům bude primárně řízen Loxone (světla, žaluzie, rekuperace, TČ a podlahovka, přístup, sauna a další legrácky, co mě napadnou a projdou přes manželku... WAF 😉 ).

Jelikož trošku zklamal bývalý dodavatel materiálu, tak mám zatím jen sklep a čekám na cihly na hrubou stavbu. Ale doma nad televizí už mám nějakou dobu DIN lištu s Loxone, Quido (díky L., úžasná věc) a když už děcka spí, hraju si se senzory a aktory...

Tohle fórum mě hodně baví a je to super zdroj inspirace, díky za něj.


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

Zdravím všechny,

jmenuju se Pavel, je mi 42 a Loxone si užívám na svém domě v Brně Líšni už téměř dva roky. Toto fórum sleduji prakticky od jeho založení, jelikož informací po zablokování oficiálního fóra Loxone bylo pomálu a toto je pro mě  jednoznačně nejlepší zdroj informací.

Pomocí Loxone ovládám nyní především topení, žaluzie, světla, alarm, kamery a hraju si s dalšíma blbůstkama, na instalaci čeká meteostanice a nejspíš i intercom. Do budoucna mám ještě "připraveno" na bazén a na soláry pro ohřev vody. Dále taky řeším multiroom audio - momentálně pomocí RPi a Hifiberry Amp na které mám napíchnuté zatím všechna vestavěná repra v baráku, časem to ale rozdělím. 

Něco málo o elektrice vím - studoval jsem FEI v Brně (silnoproud), v profesním životě mě najdete kolem záložních zdrojů, dieselagregátů, UPS apod. Na Loxone nejsem ale žádný velký odborník, je to pro mě spíš takové odreagování od dětí a pracovního stresu 🙂

Ještě jednou díky za toto fórum!


   
ReplyQuote
(@ivob)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 9
 

Čaute, já jsem Ivo je mi 29 bydlím v Bohumíně a stavím o 5km vedle v Dolní lutyňi svépomocně 2 generační domeček v nízkoenergetickém standardu. Domeček jsem si navrhnul a kromě střechy, klimatizace, rekuperace a omítek i celý postavil během 3 let, co jsem dělal postgraduál, státnice mám hotové, teď už jen zbastlit disertační práci a je to 😀 - ale dostavba domu, práce a psaní dis. znamená že jsem beznadějně zahlcený. V tuto chvíli na domečku chybí dodělat trocha silové elektroinstalace,celé loxone, trocha vody, podlahy a zaklopit sádroš. pak samozřejmně koupelny/kuchyně/záchody a vybavení obecně, pak asi 100 drobností, atd... Do důchodu mám co dělat. Topení mám klimatizací, rekuperaci, bojler se solo TČ vzduch/voda, jako zálohu budu v podlaze mít elektrické topení, puvodně to nebylo v plánu, ale na místnost ty kabely vyšly cca na 1200 což mi přišlo jako dobrá investice, at už na přihřívání podlahy nebo zaloha na krutou zimu když zamrzne výměník : o ).

Původně jsem žádné "inteligentní" prvky neplánoval, ale když jsem řešil jak řídit žaluzie, spínat podlahovku, ovládat alarm atd. Propočítal kolik ty jednotlivá řešení budou stát a že pak na vše bude solo ovladač/rozhraní, tak jsem došel k tomu, že přecejenom by bylo to dobré integrovat. Nejdříve jsem začínal s myšlenkou LOGO 8 / TECO -  Pracuju jako PLC programátor. Ale  rychle jsem od toho upustil, vzhledem k tomu, že se nabízí řešení, které má větší podporu a i smysl pro RD. Po projití trhu mě velmi oslovil Loxone se všemi svými výhodami i nevýhodami se mi to momentálně zdá, jako velmi dobré řešení. S trochou bastlení a většinově svépomocné instalaci i ve slušné cenové relaci.

Forum je opravdu super, postupně ho pročítám a vstřebávám nápady. Nabral jsem tu hodně inspirace. Já jsem spíše přes tu mechanickou část, ale návrh obvodů / oživování atd zatím na urovni batolete.


   
L reacted
ReplyQuote
NorMack
(@normack)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
 

Ahoj,

 

jmenuji se Jirka a stavím pasivní dřevostavbu kousek ve vesnici hned vedle Olomouce. Stavba už je v pokročilé fázi a letos se snad budeme už v létě stěhovat. Celé stránky sleduji již velmi dlouho, přivedl mě na ně zájem o loxone, no a v některých bodech jsem se zkušenostmi L inspiroval. Loxone budu používat jen v omezenější míře, jelikož ačkoliv jsem ITak a nadšenec do technologií, tak se snažím držet z krátka a nechci s ním ovládat každou blbost., každou zásuvku a světlo. Bude tedy na monitoring a ovládání rekuperace, vytápění (IZT a podlahovka) FVE elektrárny, žaluzií a pár světel.

Díky všem za super práci, opravdu se díky tomu stává toto forum tím nejlepším zdrojem informací o moderním stavění a chytré domácnosti na českém internetu 🙂


   
L reacted
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Ahoj,

jmenuji se Tomáš a stavíme částečně svépomocí a částečně dodavatelsky RD v Dětmarovicích. Dům by měl být nízkoenergetický s rekuperací a teplovodním podlahovým vytápěním. Ohřev vody kombinace plynového kondenzačního kotle a solárního kolektoru.

Původně jsem o chytrém domě neuvažoval, ale časem jsem začal přemýšlet nad ovládáním venkovních rolet, osvětlení a zabezpečení. Jelikož pracuji jako SW vývojář, tak jsem samozřejmě chtěl sbastlit sám. Nakonec jsem se rozhodl, že nejdůležitější funkce domu jako ovládání světel, zabezpečení a ovládání rolet by nebylo úplně vhodné ladit několik týdnů až měsíců. Potom jsem se dozvěděl o Loxone a tomto skvělém fóru 🙂 a to mě přesvědčilo o tom, že klíčové části automatizace nechám na Loxone a podružné funkce se pokusím časem řešit bastlením :-).

Zatím žiju v přesvědčení, že rozvody i oživení zvládnu sám i díky tomuto fóru. Tak snad mi to vydrží. 

Rád bych taky přispěl zkušenostmi, ale v tuto chvíli jsem teprve na začátku.

Hodně velké dilema, které stále řeším je osvětlení. Ikdyž bodové světla a LED pásky od Loxone jsou šíleně drahé, tak po zkušenostech s levnějšími LED světly přemýšlím, že možná na obyvací část a kuchyň bych tyto světla použil.

Ještě jednou díky za toto fórum a obdiv všem, kteří zde přispívají.


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

Ahojte, moje meno je Boris a mam 28 rokov.  Pracujem v oblasti IT ako technik, podpora na prvej urovni. Tento rok zaciname stavat domcek, a ako inak, musi byt smart. Zboznujem vsetko nove z oblasti technologie a rad sa ucim nove veci. Aj preto som velmi rad, ze som dostal k tomuto foru, pretoze je tu kopec skvelych rad a skusenosti od ludi, ktori su v tejto oblasti doma. Ja, aj ked nie som expert, dufam, ze sa mi podari obcas s niecim prinosnym prispiet.


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Ahoj, 

za chvilku mi bude 30, živím se primárně vývojem webových aplikací, částečně v LabVIEW a vývojem HW/SW (STM32, ESP8266, ESP32 a arduino).

Zkušenosti ohledně RD zatím sbírám, dokončili jsme projekt a stavba začne až začátkem 2019.

Vzhledem rozpočtu a zálibě v elektronice půjdu pravděpodobně do řízení pomocí RPI s hlavní sběrnicí RS485 a protokolem Modbus RTU. 


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Zdravím,

 

jmenuji se Jirka a pracuji v IT jako analytik. Zanedlouho začneme stavět domeček, jsme aktuálně v projektové fázi kdy návrh domečku je již hotov a čeká se na schavolačky a poté půjde projekt na stavební úřad. Stavit budeme pasivní bungalov svépomocně a jak jinak také bych jej rád ochytřil, blog i forum sleduji téměř od prvopočátku jeho vzniku a jsem velkej fanda. Sleduji i blogy některých návštěvníků fora a taktéž se jimi inspiruji.
Snad budu shcopen taktéž něco přinést ze svůch zkušeností a znalostí, ač nejsem úplně technicky tolik zdatný jako mnozí z vás, proto snad se mnou budete mít trpělivost kdybych se ptal trošku mimo mísu a nasměrujete mne správným směrem.

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1191
 

Zdravim vas,

 

omlouvam se ze jsem se hned tady nepredstavil.

 

Jsem z Roznova, ale dlouho jsem byl v Rakovniku, kam jeste dojizdim za praci (mam homeoffice v RpR). 42 let, ted rozvedeny.

Prvni dum byla totalni rekonstrukce. Rok 2006 a daval jsem ta Inels. Prvni dum v CR, prvni instalace, na sedkach plosnych spoju byly i dratove propojky 🙂 Ladil jsem s nimi algoritmy co by dum mel delat, dostaval a testoval FW, bylo to dost poucne. Svetla a topeni. 

Ted se chystam na dum cislo 2 z CLT panelu, ale chtel bych Loxone. A pokud by to bylo mozne zase sam. Musim zjistit jak by to bylo s revizemi, pokud by to bylo problematicke, tak treba udelat dva rozvadece, jeden silovy s revizi a druhy "chytry" a uz sam.

Jinak hobby je horske kolo obcas i zavodne. Elektro prumka, nejaky postaveny zesilovac a reprobedny, byvaly hifista 🙂

IMG 20170529 223438
100 7255
258 5802
259 5947
257 5800

   
L reacted
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ahoj,

jmenuji se Radek a příští rok budeme stavět zděný dům kousek od Žatce. Koukám, že jako většina se motám okolo IT/telekomunikací a tak inteligentní domácnost je pro mě nezbytností/nutnou hračkou. Byl jsem na Loxone školení, pořídili jsme si do práce loxone kufřík a nyní v kanceláři testuji různá zapojení. Spoustu věcí jsem si myslel, že mám vyřešených než jsem začal pročítat zde, to si připadám zase úplně na začátku. Ve svých 33 letech jsem se přihlásil na účňák na silnoproudaře, abych stavbu elektro v našem domě zvládnul sám. Největší výzva bude, jak zjišťuji, osvětlení.


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
(@tomass)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 4
 

Ahoj,

Jmenuji se Tomáš, je mi 34 a stavíme domek kousek od Chomutova. Živím se jako vedoucí projektu v automobilovém průmyslu. Vodnici.net sleduji už delší dobu a ze začátku to bylo hlavně kvůli stavbě. Dům je ve fázi příprav na střechu, ale tak před měsícem jsem si řekl, proč si neudělat trochu inteligentní dům a začal studovat Loxone. Něco z IT jsem studoval, tak uvidíme jak to půjde. Plán byl zapojovat elektriku s otcem, ale ten když viděl rozvaděč pro intel.dům tak si to rozmyslel 😃.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Ahoj, dobry den.

Jmenuji se Martin a jedine, co umim jsou PLC. Specializuji se na Siemens a standarty automobilek (BMW,Skoda, Volvo, VW, Tesla). Obcas si teda pro "uvolneni" strihnu nejakou oddechovku na pohodu jako napriklad plneni jogurtu (naposledy Hollandia nebo Valasske Mezirici). Z tohoto duvodu pro me Loxone moc neni. U cteni clanku "Miluju Loxone, nenavidim Loxone" jsem se opravdu moc smal (a nahlas) a souhlasil s kazdym slovem. Presne tohle mi chodilo na mysl, kdyz jsem kdysi zkousel LoxoneConfig. Ja zvolil Wago a primarne sbernici ModBus (RTU i TCP). Ceny Wago karet jsou opravdu smesne (1 DI vychazi na 120Kc a 1DO na 133Kc) a je to plnohodnotne PLC na bazi Codesysu (v podstate ABB, Beckhoff, ajine...vse na jedno brdo). Navic je zde moznost flashnout FW, ktery otevre pristup do Linuxu, na kterem bezi, coz otevira opet par novych moznosti.

Jinak jsem original ze Zdaru nad Sazavou a ted ziju s manzelkou a dvema prckama (3 a 1 roky) jako naplava v Praze, chystame projekt pro barak v Cervenem Ujezdu. Jako stavar amater jsem pro klasickou poctivou cihlu se vsemi technologickymi postupy.

Ale zatim opravdu jen nasavam informace a zacinam se zaplave informaci lehce ztracet 🙂 Treba se to zlepsi...

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

Založili jsme mapu, kde si může každý člen zadat, odkud pochází. Je to samozřejmě zase dobrovolné a doporučuji nedávat přesnou adresu, ale třeba jen střed města.

Pokud máte zájem, lze přidávat zde:

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1ARdN11pg_AmjfMTTs41YW45dHs2F6_u1&ll=49.61358238288611%2C16.338103338077644&z=8

Momentálně mohou editovat všichni, až se tam všichni přidáme, tak to zamkneme, aby nám to někdo nový třeba nesabotoval.


   
eda, KaZaN, MartinB and 6 people reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jé to je fakt hezký 🙂

@cybermole : už chápu proč se scházíte v Brně 😀


   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@lukask)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Zdravím všechny,

Jmenuji se Lukáš, živím se jako elektrotechnik u firmy vyrábějící CNC obráběcí centra.

Rekonstruuji dům v obci Neumětely, pro Loxone jsem se rozhodl kvůli ovládání rolet, světel, regulaci topení pokud automatický kotel nebude zvládat. Původně jsem přemýšlel nad programovatelným automatem Fatek, při bližším zkoumání a poznání Loxone padla volba na již prozkoumané vody a tím pádem ušetření spousty cenného času.

Fórum už prolézám delší dobu a říkám si že je na čase se také přihlásit a nebýt pouze anonymní. Zatím jsem ve fázi sosání informací, po spuštění systému vám snad také podám nějaké cenné informace. Každopádně všem přispěvovatelům děkuji za sdílené znalosti! 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Page 4 / 7
Share: