Forum

Forum

Dobrovolné představ...
 
Notifications
Clear all

[Sticky] Dobrovolné představení

95 Posts
79 Users
37 Likes
23.9 K Views
(@vaclav)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 

Ahoj, bude mi 44 a pracuji jako státní úředník, resp. programátor. S ženou jsme koupili nedostavěný dům, který budeme teď od jara bourat na základovou desku a od ní zase nanovo. Na vodnici.net jsem se nadchnul na pasivní/nízkoenergetický dům plus automatizace, takže také sbírám inspirace a rady a náměty.

 


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
(@ronny)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 3
 

Ahoj, je mi lehce přes čtyřicet a na tento web jsem narazil náhodně při sběru informací k maximální samovýrobě EE - poslední fáze ostrovního pasivního domu.

V domě už nějakou dobu bydlíme, avšak je stále co ladit. Dům jsme postavili na zvětralé skále na PHA-Východ. Vodu čerpáme z vrtu, na WC používáme dešťovku, provozujeme ČOVku, vytápíme teplovodním krbem s akumulaci do 8m3 AN. Větráme rekuperací.

Rozvody EE jsem natahal striktně do hvězdy a v chráničkách, abych mohl nasadit automatizaci až dodělám na domě vše důležitější. Na domě máme 4kWp FVE se zeleným bonusem a momentálně plánuji doplnění druhé FVE včetně baterií.

Protože, žádný projekt není dokonalý a to ani vzdáleně, většinu technologií jsem musel expost odladit, takže mě situace donutila hodně načíst a nabité zkušenosti “on-site” se můžou hodit i lidem z okolí J

 


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Ahoj, mne je 33 a jsem letecky konstrukter. Nejlip jsem asi umel programovat jako kluk v Pascalu diky krouzku na DDM ... od te doby jsem vzdycky jenom narychlo udelal co bylo potreba: PHP + MySQL, Matlab, ted si trochu hraju s Arduinem. Taky jsem kdysi navrhoval a vyrabel LED celovky na dlouhe outdoorove zavody, takze mam pro tuhle technologii slabost a nejradsi bych si vsechna svetla udelal sam:-)

V lete to budou ctyri roky, co jsem v Kurimi koupil stary baracek z roku 34, z vetsi casti ho zboril a ted k nemu delam pristavbu z VPC 175mm + sedy EPS 260mm. Jako celek by to melo byt lehce nad pasivnim standardem (kvuli orientaci a zbytku stareho baraku). Resim to po remeslnicich a uz me z toho uprimne receno jebe. Manzelce taky, takze je otazka, jestli se tam vubec spolu nastehujeme... Mame decka 5 a 2 roky. A puvodne jsme hledali jen vetsi byt ... ale po dvouletem bezvyslednem procesu mi prisla rekonstrukce baraku jako nejlepsi reseni;-)

Elektrika je jedina vec, kterou si delam sam ... prislo mi skoda do noveho baraku davat hloupou instalaci, tak jsem si nechal nacenit Niko (ktere se mi fakt libi designem ovladacu) a pochopil, ze chytry dum mit nebudeme:-) Uplne zavrit cestu se mi ale nechtelo, takze jsem vsechno natahal do hvezdy s tim, ze ovladani relatek bych na Arduinu mohl zvladnout a pak se uvidi... Zacina mi ale byt jasne, ze nebudu mit cas ani na to, takze jsem obnovil hledani nejake komercni platformy, ktera by byla dostatecne otevrena, abych si s ni v budoucnu mohl hrat...


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Zdravím, také bych se rád představil, ikdyž nevím, jak moc se mi podaří přispívat do odborné diskuze.

Vystudoval jsem stavárnu, ale věnuji se tomu pouze okrajově. S programováním nemám bohužel zkušenosti žádné, ikdyž v tom bych zas takový problém neviděl, s počítači mi to jde, a pokud bych si nastudoval, co a jak, věřím, že díky "Loxone" prostředí bych něco dokázal. Problém je ale v hardwaru, které mu se raději vyhýbám. Je mi skoro třicet a narodil se nám syn, pár měsíců před Šimonem. Dlouho jsme s manželkou plánovali, jak si postavíme dům. Vlastní dům je náš velký sen. Nakonec jsem koupili pozemek a plánujeme stavbu v Olomouci. Po koupi pozemku jsem začal studovat různé články ohledně stavby svépomocí a narazil jsem na tento blog. Základní myšlenka - pasivní dům s high tech vybavením - se mi velice zalíbíl a všechno najednou zapadlo na svoje místo - nerad se starám o větrání - vyřeší rekuperace - nemám rád příliš velké vedro - vyřeší zvýšená izolace domu - nenávidím, když zapomenu vypnout topení a je mi neskutečné vedro a musím větrat - vyřeší automatizace. Prostě paráda.

V současné době čekáme na stavební povolení a jdeme do toho. Snažil jsem se toho načíst moc a moc, ale i tak si myslím, že se budu na vás obracet pro cenné rady.

PS: Díky za tento web, fórum a vůbec základní zjištění, co vlastně chceme 🙂


   
ReplyQuote
(@brudo)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11
 

Ahojte, volám sa Rudolf mam 35 rokov, som z Prešova na východe Slovenska. Som vyštudovaný Elektrotechnik (robím ju len ako hobby) ale živím sa ako obchodný zástupca pre jeden veľkoobchod z drogériou, a vo voľnom čase šprtám do reklamnej činnosti.

 

 Tento rok sa chystáme začať stavať rodinný dom z CLT panelov  a aj vďaka tomuto blogu som sa na 100% uistil že mam isť do Loxone(chcem nim ovládať všetko čo sa len dá aj s pomocou Paradoxu),taktiež plánujem spraviť web stavebný  denník na ktorom budem hádam pravidelne uverejňovať dianie na stavbe.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj,

tak je nacase, abych se taky predstavil.

Jmenuju se Lukas, je mi neco mezi 30 a 40 a zivim se v IT jako Java programator, diky pokrocilemu veku uz vetsinou na pozici senior.

S pritelkyni jsme se na zacatku roku pustili do dalsiho spolecneho projektu - vlastni bydleni. Nyni dokoncujeme nakup pozemku (mn.c.) jizne od Brna, do podzimu chceme mit hotovy projekt a potom zacit stavet hned jak to bude mozne. Vzhledem k vytizenosti, zkusenostem atp. to urcite nebude svepomoci. Dodavatele si budeme hledat a resit postupne a spolupracovat s nimi podle toho, jak se osvedci.

V cem jsem se shlidnul ja (a jeste mi to musi projit pres rodinnou radu) je smart home. Ted jsem ve fazi, zjistovani, uceni se, hledani ... no asi to vsichni znate. Takze ze zacatku budu spise v pozici tazajiciho se, casem se snad prehoupnu a sam dokazu poradit.

 

l.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Ahoj,

vezmu to krátce. S manželkou a naším ročním synem stavíme svépomocí rodinný domeček, který by měl být spíše potěšením a ne starostí. A abychom si to co nejvíce usnadnily a zpříjemnily, měl by být alespoň trochu smart. A jelikož vše rád dělám poctivě a dávám si záležet na detailech, tak jsme se rozhodli pro pasivní verzi domu. 

Jsem študovaný elektrotechnik a nyní pracuji v IT jako sw developer. Proto by byla hamba, kdybych si smart dům nezprovoznil sám 🙂


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Ahoj,

dodavatelsky stavíme RD ve východních čechách. Díky vodníkům jsem narazil na Loxone a snažím se to právě plánovat (na poslední chvíli, během pár dní je nutné začít tahat kabeláž).

Zatím v tom dost plavu, ale na druhou stranu za posledních pár dnů jsem toho nasál dost na to, abych se dokázal věcně pobavit s Loxone partnerem (zkouším druhého, ten první nevěděl co je DMX) co přesně chci.

Jinak je mi 40 a pracuju jako programátor (Java/web)


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
 

Ahoj, s Loxone si nějaký čas hraju u svého bývalého zaměstnavatele. Mám za sebou nějaké jednoduché vlastní implementace, jako např. přístupový systém s číselnou klávesnicí (RS232) a podobné jednoduché věci. Přestože jsem prošel týdenním školením (Silver partner), v porovnání se zdejším osazenstvem se řadím mezi začátečníky. Elektroniku mám jako koníček (slaboproudá, RPI, bastlení, PIC...), ale živým se jako sw vývojář, dříve síťař. Jsem tu nový, tak snad nebudu mít příliš hloupé otázky. 🙂 Loxonem se tedy neživím, ale hrozně mě baví když se mi povede v něm něco vyřešit.

Jinak jsem investorem na Zonky a Mintos.

https://www.linkedin.com/in/milan-cizek-44b66523/


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Ahoj, jmenuju se Milan, je mi 39 let a stavíme pasivní dům v okrese Jičín, kde máme inteligentní elektroinstalaci Loxone.

Máme do ní integrované i žaluzie, topení -  elektrické podlahové, rekuperaci - Drexel & Weiss Aerosilent Stratos, FVE - střídač Fronius Symo a EZS Jablotron 100.

Počítače mě bavili odjakživa, takže když jsme se rozhodli pro stavbu domu, tak byla inteligentní elektroinstalace jasná volba a ve výběru nakonec zvítězil Loxone.

Jinak mám průmyslovku elektro a VOŠ strojírenkou, ale dělám v přípravě výroby ve slévárně (CAD+simulace).

 

 

 


   
ReplyQuote
(@jaant)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

Ahoj,

Jmenuji se Honza z Plzně a jsem project engineer, otec půlročního syna, geek a posledních několik měsíců zedník, přidavač, svářeč, obkladač, závozník, instalatér...


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Ahoj,

tak se taky představím. Je mi 36, dům jsme stavěli s manželkou a jedním zedníkem blízko Prahy. Dům je hotový, ale ještě doděláváme garáž a zahradu. Loxone nám ovládá hodně věcí v domě.

Pracuji jako programátor a jinak jsem takový domácí kutil a bastlíř. V domě jsme s manželkou tak nějak dělali co přišlo pod ruku včetně nábytku na míru, takže bych řekl, že jsem takový všeuměl;)

Kvůli propojení Loxone s ostatním HW balastem jsem napsal prográmek na komunikaci Loxone s MQTT serverem alladdin/node-lox-mqtt-gateway

Taky jsem hodně přispíval do Loxone rozšíření pro NodeRED codmpm/node-red-contrib-loxone


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

Ahoj, jmenuji se Michal, jsem z Olomouce, dum mame ted ve fazi hrube stavby a stoji ve Štarnově. Mam jednoho svyho syna a pak dve nevlastni deti, kluka a holku a k tomu super zenu. Kvuli casu to jedu z vetsi casti dodavatelsky. Kamaradi se mi smejou, ze barak stavim kvuli technologiim a neco na tom bude. Loxone mam za sebou 2x cely skoleni. Poprve kdyz jsem zjistil, ze to jde v Olomouci a pak jsem si to loni strihnul jeste do Budejovic kvuli tomu, ze jsem si registraci hodil na druhou firmu a kluci z Loxone trvali na novem absolvovani skoleni (a bylo to fajn). Dum je komplet na elektriku, Loxone ridi vse co jde i nejde pripojit... Kdyby byl nekdo z okoli, tak se rad potkam. Zkusenosti se mi predavaji a vstrebavaji ustne 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Slunko - tak to jsme se asi na tom školení v Olomouci potkali?

Já v Olomouci pracuji takže se určitě můžeme sejít ?


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

Tak to by bylo super 🙂 můžu kdykoliv... jen pro info muj porad rozdelanej projekt... 🙁


   
ReplyQuote
Page 2 / 7
Share: