X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zimna zahrada

36 Posts
10 Users
4 Likes
4,113 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@smotek7 toto je moc pekne. to je primo original od nich, nebo nejak dodelavane?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

@smotek7 tohle nám nesmíš dělat. Přesně takto bych jeden bok potřeboval utěsnit.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@L uz som sa lakol ze pisala na forum I
Je to vsetko od nich. Resp. nakupuju profili a kovanie. Vyrabaju to ako celok.
Je tam vakuove sklo 4-10-4. Len ta cena je podla mna strasna pri tych plochach.
Co je premna minus, ze dole to nema nejaky bezbarierovy prechod.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@smotek7 jj, spatny login ;-)). je to moc pekny, ale tu cenu mi tenkrat rikal a to byl mordor. Jestli si pamatuju dobre, tak to bylo snad 400k CZK za to zaskleni.

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  
Posted by: @smotek7

@L ked som videl tuto foto tak som si spomenul na teba.
Tak posielam na inspiraciu.

image

to je hobbytec? ci ina firma?

To bude tiez od Cortizo predpokladam 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@killeriq je to firma, made in Turkey.
Nieje to cortizo, ale je to velmi podobne.
Myslim ze vie dodat aj cortizo.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  

ah ok...predpokladam ze profily atd bude podobne riesenie.

U cortizo bol tusim rozdiel s oddelenym tepelnym mostom okolo 70-80k u mojej verzie


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 
Posted by: @killeriq

Ked svieti dlhsie, musim vetrat lebo to ide aj do 30C. Uvidime ako to pojde v lete ale uz teraz super efekt, decka sa tam mozu blaznit, hupat a nerobia bordel v obyvacke 😀

Ak bude teplo mozem ju vlastne celu zo vsetkych stran otvorit a "vetrat"...

ako to vidis teraz v tychto letnych teplotach? staci ked mas pootvarane vsetky strany? Nesála z tej strechy dovnutra moc teplo? ze ci staci ta izolacia co si tam dal...

cena tych 250k Kc bola za zasklenie? kolko ta vysla ta drevena csat + sindel a izolacia?

tiez uz dlhsie planujem zimnu zahradu, ale najviac sa bojim toho tepla, bude otocena na JZ.

Chcel by som aby jedna otvaracia cast sluzila neskor ako prechod k /prekrytemu/ bazenu


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  

Ako to vidis teraz v tychto letnych teplotach? staci ked mas pootvarane vsetky strany? - Ano staci, musis proste vytvorit prievan

cena tych 250k Kc bola za zasklenie? - Ano

kolko ta vysla ta drevena csat + sindel a izolacia? - drevenna cast, neviem uz zalezi za kolko zozenes teraz drevo (tusim je 2x tolko) a co si zvladnes spravit sam. Ale len material tak 70-80k tusim

Teplo bude je to zimna zahrada = sklenik , ale urcite to s pevnou strechou pece menej ako keby si dal presklenu , ak sa rozhodnes pre presklenu musis mat roletu z exterier strany , v interieri je to nezmysel, nebude fungovat.

 

Mam aj stropny vetrak tak ten to zlepsuje tiez a je tam tam 25-27C a ofukuje cely priestor, tak je to pocitovo chladnejsie


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

viem ze to neni nutne, ale natieral alebo napustal si niecim tie KVH?

Uz si vymysel co das na zem? Pozeram ze tam mas uz teraz len 216 vysku, tak asi nie nic moc vysoke?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  

KVH a palubky, nedavno len z interieru, dekoracny olej.

Na KVH (ext. strana) sa dal polystryren 1cm, perlinka , lepidlo a na to pojde fasada.

Riesit natieranie exterieru v nejakych pravidelnych intervaloch sa mi nechce, takto by to malo byt na dlho bez udrzby.

Vyska je "nizsia" pri dverach ale tym ze je sikma strecha tak to ide hore. 

Jaku vysku by si potreboval? chces tam trampolinu? 😀


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

vysku som myslel prave cez dvere a to ze cista vyska otvoru dveri je este nizsia...

ja som nakoniec premeral moju terasu a zistil som ze mi to vychadza este nizsie... ty mas sklon 12.5°, ja aj ked som ratal s 10°- co je minimum pre sindel, tak by mi vysla vyska pod hranolom 191 cm, ak by som dal hranol 18 cm vysoky... 🙄 

musim zavolat stolara nech mi nieco navrhne. myslim ze ak by bol system cely od nich- teda boky aj strecha tak by sa to vedelo nejako rozumne spravit, ale ta cena je strasna... 🤑 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  

Od povodnej podlahy po tram som mal 220cm

po osadeni dveri / ramu je vnutorna vyska 205cm

my sme este davali dlazbu a suchym betonom to cele dvihali cca o 5cm + 2cm dlazba lepidlo

Takto je to ako "bezbarierovy" prechod , nezakopnes.

V reale ak mas moznost je to lepsie zasekat aby si to nemusel cele dvihat.

Pripadne mozno by slo ten vrchny ram terasy osadit do dreva, ze sa spravi taky L vyrez, ale tym padom musia asi prepocitat nosnost / zvolit vacsi rozmer toho tramu.

Cely system od ALU robia ale presklena strecha, ak nedas roletu z vrchu (exterier) tak sa uvaris, lebo si vlastne sklenik nalepis na dom.

 

Som rad ze to uz mam, sice este nie 100% dokoncene, ale material pre Covid siel hore

 

IMG 20210805 135131 2

   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

zasekat radsej nie. terasa ma 52 m2- vacsina zakryta strechou, sklon na 6.5 metrovej dlzke je 10 cm. to budem musiet dat do roviny. Takze penetrak, hydroizolacia, potom tu najvacsiu vysku vybetonovat a po vyschnuti cele zaliat nivelakom na zrovnanie...

uvidim co mi povie stolar ako by sa to dalo vyriesit, jedna sikmina by bola samozrejme najlepsia, ale ked tak bude A.

s tou roletou som samozrejme ratal zhora ak by bol ten komplet system.

KVH som pozeral- brutal, ale asi ako vsetko teraz- aj v stavebninach som sa dost divil na tych cenach 🤮 

IMG 20210805 144454

takto to tam teraz inak vypada, uz to chcem dat konecne do poriadku... 🙄 

This post was modified 3 years ago by salwator

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  

Ak das plnu strechu, tak v tej obyvacke ci co tam mas, budes mat dost tmu, aj my ked sme dali strechu, tak obyvacka uz neni taka svetla...

 

Mat to v plne napajat na strechu/tramy?

Resp jak dlhe to chces? Na celu plochu tej terasy?

Untitled

   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: