X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Venkovní rozvaděč

6 Posts
4 Users
0 Likes
720 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
Topic starter  

Řešili jste někdo instalaci Loxone nebo alespoň rozvaděče s elektronikou ve venkovním prostředí? Konkrétně by mě zajímalo, jestli jste do rozvaděče dávali topné těleso a senzor teploty/vlhkosti nebo to přežilo i bez toho. Zaregistroval jsem tu zmínku o zahradních domcích, technologii k bazénu, zavlažování  a podobně. Je mi jasné, že ne vše musí být puštěné v zimě. Zaujalo mě, že Relay Extension má v datasheetu okolní teplotu -40až 40 st. , miniserver a extension od nuly do 50, takže by na mraze být neměl.

Díky za názory.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Kvůli tomu tahám vše z technické místnosti domu.

Venku mám jen rozvodnice s vysokým krytím a maximálně v ní svorkovnice, kde jsou spojeny kabely. Žádnou elektroniku ven nedávám, ookud proto není vyloženě určena.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ve stodole mám podružný rozvaděč a v něm Ex, 1W a DMX a nějaká relátka cca 35 m od domu s MS. Rozvaděč je v průjezdu takže pod střechou .V rozvaděči je topítko 40W které spíná při 3C . Po čtyřech letech bez problémů všechno chodí.


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Od léta mám venku na pergole, pod střechou v IP68 plastovém rozvaděči 24V MeanWell zdroj, Air Dimmer a Nano IO Air. Bez topení a zatím běží. I teď v zimě je on-line a funguje. Podle datasheetu mají rozsah teplot od -20°C, dimmer dokonce od -40°C.

Air Touch mám na vnitřní straně sloupku a zatím taky funguje.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
Topic starter  

Díky za názory

@dalibor příkon jsi zvolil odhadem nebo na to jsou nějaká doporučení?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
Topic starter  

... už jsem k tomu našel postup výpočtu od výrobce.


   
ReplyQuote
Share: