Forum

Forum

Notifications
Clear all

vsakovani vody

9 Posts
5 Users
0 Likes
1,526 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
Topic starter  

mam plan vodu z COV vsakovat na pozemku (pokud se dohodnu s urady, projektantem a clovekem co delal hydrogeologicky posudek ze UV lampy nejsou nutne a nemusim mit cisticku za 118tisic bez DPH).

Mate prosim nekdo vsak? At za COV, nebo retencni nadrzi? Co jste delali? Jamu s lamenim, vsakovaci kos, nebo tunel? Propadne jaky? 

Diky

 


   
Quote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Osobně si myslím, že se nedohodneš a pokud ano tak ti to budou co měsíc chodit kontrolovat . Ikdyž je pozemek tvůj tak spodní vody jsou ve správě státu , stejně tak jako vzdušný prostor nad tvým pozemkem ( což je mimochodem zajímavé téma  co ti vlastně patří 🙂 ).

Já jsem kdysi řešil vsakování jámou asi tak 3T ( vešly by se tam tři Tatrovky ) zasypanou různým kamenivem a štěrkem shora krytá geotextilí a metrem zeminy . Fungovala dlouho a do dobře ale už je to víc jak  xx let. ..:


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Původně jsem chtěl vsakovat dešťovku, dokonce jsem koupil na bazoši i vsakovací koše (1000kč kus) a pak je zase prodal, postavil jsem si nádrž, za ní mám přepad do jámy s kamením, překryto geotextilií a zasypáno.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
Topic starter  

z neznameho duvodu mam v hydrogeologickem posudku limity na mikroorganismy. Vyrobce cisticek nechape, urednik na zivotnim prostredi nechape... a v tom posudku si to trochu odporuje, kdyz se odkazuje na nařízení vlády č. 57/2016 Sb a tam Tabulka 1 A, ale pak tam jsou hodnoty jak z A, tak z C. Ale ten bod tam explicitne zmineny neni.

A ja bych rad vsakoval, protoze se nedostanu lehce do kanalizace a nudu muset precerpavat


   
ReplyQuote
(@mikael)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 58
 

Ja mam z COV povolen vsak a to stavim v CHKO. Pokud si to dobre pamatuju, tak ho mam nakresleny jako vsakovaci ryhu delky asi 1om a sirky 0,5m. Ale mam tam podminku, ze tam musi byt pristup na odber vzorku vsakovane vody. Jak casto to budou delat, to fakt netusim, ale doufam ze maximalne 1x rocne.  COV budu mit EKO SBR BIO. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
Topic starter  
Posted by: Mikael

Ja mam z COV povolen vsak a to stavim v CHKO. Pokud si to dobre pamatuju, tak ho mam nakresleny jako vsakovaci ryhu delky asi 1om a sirky 0,5m. Ale mam tam podminku, ze tam musi byt pristup na odber vzorku vsakovane vody. Jak casto to budou delat, to fakt netusim, ale doufam ze maximalne 1x rocne.  COV budu mit EKO SBR BIO. 

Diky, to CHKO je podstatne. Jake roury jsi pouzil? Mas to na ohlasku, nebo stavebni povoleni? Podle toho je frekvence pro odbery


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Jsem vedle CHKO a mám povolen roztřik vody z ČOV po zahradě a v zimě mám odvážet, ale to mám pořešeno taky roztřikem po zahradě.


   
ReplyQuote
(@mikael)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 58
 

Zatim nemam COV ani vsak hotovy. Divam se do dokumentace, mam vydane povoleni (zadal jsem na ohlasku, ale mam vydane stavebni povoleni) s kontrolami 2x rocne na mnostvi vypoustenych vod a jejich znecisteni ( BSK5, CHSKCr, NL a N-NH4+):

Odpadní vody budou svedeny do ČOV EKO SBR BIO I. (výrobce Bazénplast, s.r.o.) s
následným přepadem předčištěné odpadní vody gravitační kanalizací PVC DN 100, dl. 0,5 m do vsakovacího zářezu (1x8x2m).


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
Topic starter  

navsteva projektanta byla v pohode... kdyby nebyla v hydrogeologickem posudku hodnota na mikroorganismy, tak je to bez UV lampy. Tak ted to bude dotaz, proc to tam do posudku daval.

Vzak mi "doporucuje" udelat ze sterku. 


   
ReplyQuote
Share: