Forum

Forum

Notifications
Clear all

Střešní krytina

19 Posts
9 Users
0 Likes
3,982 Views
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Další téma, které je pro mě aktuální a na foru, co jsem hledal není.

Co jste vybraly na střechu a proč. Já mám v projektu tašky - plech, šindel,... ani nic podobně lehkého tedy neřešíme, byť na začátku jsem to zvažoval.

Když jsem si před pár lety dělal přehled (měl jsem pocit, že budeme jen rekonstruovat a první barák jsem si namaloval sám ve sketchupu :D) tak jsem skončil u Bramac ať už u betonu nebo keramiky. Co jsem se tehdy dočetl v diskusích, tak u KM beta i Tondach bývá problém s přesností a křivostí tašek, byť záleží ze které jsou fabriky. Bramac byl sice dražší. ale řemeslníci si chválili, že jsou nejpřesnější a pěkně se s nima pracuje.

Další dotaz je, jakou zvolit povrchovou úpravu. Někdo doporučuje glazuru, že se na tom nic neudrží, ale už mě i někteří varovali, že to je i ten problém...v zimně se na tom neudrží pořádně ani sníh a mají od toho rozmlácené věci kolem domu (auta, přístřešky, ...). Z toho důvodu zvažuju engobu, případně nevím, jak je na tom od bramacu ta jejich uprava Star.

TL;DR - co vybrat a proč?

Plech (lehká krytina) vs taška
Beton vs keramika
Engoba vs Glazura
Značka

 


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Mám rovnou moderní pálenou krytinu, kterou jak píšeš opravdu Tondach neumí vyrobit rovně. I reklamační technik Tondachu má stejnou jako já, tj. německý Walter Jacobi - pálenou. Není to strojařsky na desetiny milimetru, ale je to nejrovnější co je na trhu.

Kvuli odstínu jsem šel do Engoby, jinak mi to bylo jedno. Více jsem musel řešit ukládku, kvůli spádu jen 25 stupňů, takže to mám na vazbu.

Betonová taška bude vždy nejpřesnější, protože se vyrábí na vibrolisech a nevypaluje se. Vypalování způsobuje deformace.


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Díky, Walter jsem neznal a musím říct, že jedna taška se mi od nich hodně líbí (Walther Tegula). Taky zvažuju jestli jít do něčeho vyloženě rovnýho (ala Tondach Figaro), nebo něco tradičnějšího jako bral L (ala Tondach Stodo nebo právě ta Tegula).

Vím, že beton je právě s ohledem na princip výroby přesnější i proto řeším jestli ten nebo pálenou.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ahoj, my máme Bramac betonovou v úpravě star. Zatím v "provozu" dva roky. Sklon střechy 42° s padajícím sněhem problémy nemáme, pořeší to protisněhový hák.


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Ještě jsem narazil. Do dnešní půlnoci se jde přihlásit do soutěže od střechu Tondach - stačí vyplnit požadavek na výpočet střechy...

https://www.wienerberger.cz/sluzby-pro-vas-dum/pomoc-s-nakupem-materialu/poukaz-na-material/soutez-o-strechu-tondach.html


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Jako, že by jsi vyhrál prohnutou krytinu?

Tak když to bude zadarmo, tak asi proč ne 🙂


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Někomu by se to mohlo hodit. Mají to na střechách tisíce baráků, takže úplnej průser to nebude, ale dle toho co vím, to není úplně top možnost. Já mám plný 2 patra a sbíjený vazníky, takže mi tam vzniká půda na kterou když pár kapek spadne, tak se houby děje...

Stejně budu dělat plný podbytí na střeše (takový ty desky na krovy pod latě a kontralatě), protože mě soused strašil, že kuny jsou u nás mrchy a bez toho by do toho nešel. Nedávno údajně na zánovním baráku vyházely skoro všechnu vatu ze stropu, protože tam měly pelech a byla skoro všude prochcaná...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ano, pokud nechceš rovnou tašku (Figaro) tak to nemají špatný.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Kobra zase lehce prehani 🙂

Mame zrovna Figaro a je to uplne v pohode. Sklon strechy 42st. Pravda desetiny mm jsem ovsem neresil.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Ahoj, stou křivostí Tondachu to nebude tak divoký jak tu někteří prezentují, možná u bobrovky nebo něčeho opravdu placatýho. Já mám Sambu 11 červená engoba, sklon 32°, tašky jasem nijak neměřil, ale okometricky není nijak křivá a na střeše už vůbec není nic vidět. Taška je posuvná v obou směrech o nějaký snad 2 cm a má dvojitý zámky. Teď jsem dával i na zahradní domek a na dřevníček, sklon 11°. Jediná nevýhoda je že nejde vysunout (zasunout pod vrchní tašku) jako Bramac, aby si člověk udělal schody, to je daň za ty dvojitý zámky.


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

Já jsem nakonec zakotvil u keramiky a poptal Bramac, Tondach a Röben (vše přes DEK, kde bere můj zedník, takže tam má i slevy) a Walther Jacobi, kde to vypadá, že by mohla být docela zajímavá sleva, ale skrz dopravu si nejsem jistý, jestli to klapne...

Tento týden bych to měl mít dořešené, tak pak dám vědět. Jsem spíš zvědavej na to v jakým stavu ty tašky dojedou. Nechal jsem si nacenit glazuru, engoba prý bývá dost dobitá...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mne po 2 rokoch zacala km beta na streche praskat. Odlupuju sa rohy, na tesnost to nema vplyv, nema kade zatiect, tyka sa to fakt posledneho 1-2 cm rohu. Reklamacny technik skusal nieco blabotat o nepresnej pokladke a operoval tam s nejakym milimetrom, ale tesar oponoval ze 1 mm toleranciu si mozu strcit do prdele nanajvys tak, kedze drevo na streche neustale pracuje. Takze sa bude menit jedna polvalba, tak uvidime.


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

My vybrali palenou variantu Bramac (Brass) Topas 13. Uz kdyz to dovezli, tak cast byla popraskana. Dokonce na paletach bylo oznaceni o kontrole kvality se zvucnym nemeckym jmenem a prijmenim... Bramac to vyreklamoval. Letos jsme ale po zime museli menit cca 30 tasek ze strechy a mam obavu ze to pojede dal... Takze za me nemuzu paleny Bramac doporucit...

Foto novy popraskany tasky

47438125 1600

   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

My jsme dávali KM Rotu, když jde někdo kolem, tak jak je to krásná střecha. Přesné teda také moc nejsou, rohy se po létě mírně olámali, tlakem okolních tašek, protože spodní rohy jsou rozjeté do stran. Roztažení tašek jsme delali podle jejich technické příručky. Tedy že byli odřené od ostatních tašek když to přivezli, to už ani neřeším. Na paletě na dosedových plochách tašek, mají být kousky izolaček, či co. Tak z výroby, balení ujeté a na paletu to tak dají. 3 palety z celé zakázky rozlamané. Reklamační technik se divil, přivezli střechu 6 měsíců po zaplacení, což bylo domluveno, ale neměli krajové levé celé. A do výroby měli jít za dva měsíce. No za mě KM Beta znovu ne. 


   
ReplyQuote
Lamak
(@lamak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 100
Topic starter  

No já jsem musel objednat dneska a jsem trochu mrzutej, ale už se nedá nic dělat.

Tondach od zítra zdražuje (nebo aspoň to byla informace ze stavebnin) a proto se honil termín. Bohužel borec ze stavinvestu poslal nabídku až večer, takže to bude Tondach a ne Walther Jacobi. Když jsem se díval do nabídky tak mě to trochu teď štve, na druhou stranu ze stavebnin kde to beru mám jistotu, že dokoupení/vrácení, reklamace atd nebudou problém...

Upřímně docela čumím, že to co posílal mikk Bramac vyreklamoval. Protože z toho co jsem viděl na netu a Tondach poslal lidi do háje, tak tohle je proti tomu fakt nic. Prvně jsem si říkal kde je problém, až pak jsem si všiml těch vlasových prasklinek....


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: