Forum

Forum

Venkovní žaluzie po...
 
Notifications
Clear all

Venkovní žaluzie postup

8 Posts
3 Users
0 Likes
2,923 Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Ahoj trochu tápu jak správně postupovat s přípravou na venkovní žaluzie.

Zedníci mi začali obkládat barák do EPS a já trochu tápu jak zkoordinovat veškeré práce se žaluziemi a zedníky.

Nad okny mám nachystané výdřevy, přišroubovaný kotvy na kastlíky (což budou jen plechy ohnuté do L) a vše mezi vylepené PIR deskami.

Oknaři radí vše natáhnout do první vrstvy lepidla a pak si mám vyřezat drážky do boků do kterých se vlepí pouzdra na vodicí lišty. Prostor pod žaluzií hodit do finálky než se budou dávat plechy, páč pak se tam již nedostanu.

 

Mám několik problémů

  1. proč řezat drážky až do lepidla a perlinky,  - což pujde asi dost blbě a čím to vubec řezat aby to bylo rovné.. Proč se to neřeže např horkým nožem přímo do eps
  2. v které fázi dávat parapety, které budou zapuštěné do špalet (boční koncovky ve tvaru U). Na ty to koncovky ale mají navazovat ty vodicí lišty. Jak to udělat aby přes ně nezatekalo za ty parapety? Ve které fázi to mám řešit páč potřebují správnou délku těch lišt.
  3. Na plechové kastlíky se pak lepí poliš který se musí následně zatahnout do lepidla, ale v té době asi už budu mít zatažený i zbytek baráku

Nemáte někdo popsaný případně zdokumentovaný fotkami postup jak to probíhalo u vás? Moc by mi to pomohlo... Díky


   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Držel bych se rady  oknařů - dělal jsem stejně. Vyříznout rovnou drážku do lepidla není problém (stačí ti na to něco rovnýho a ostrej nůž). Pokud bys to udělal do EPS tak ti drážky zedníci ucpou právě tím lepidlem. Akorát bacha, já sem musel dodatečně dělat drážky i do kastlíků (nevím už proč, možná že mi jen blbě vyrobili žaluzie...).

Já sem dával parapety až na konec a drážky v liště za parapetem sem zasilikonoval aby tam neteklo. Zatím s tím nemám problém.

Kastlíky je potřeba mít polepený EPS ještě před prvním natažením do lepidla (a srovnaný s okolním EPS). Pak ti to zedníci natáhnou při jednom a máš to pěkný.

 

Z fotek asi pochopíš

20170611 195431
20170629 175752
20170615 153437
20170612 161001
20170630 142257
20170616 143357
20170406 113207

nejlíp.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

No koukám že ty máš kastlíky i se zadní stěnou, já mám jen do tvaru L, tedy boční a horní stranu. Takže ještě budou mi zednici muset udělat hotovou fasadu v tom kousku uvnitř kasltíku.. nejsem si pravě jistej jestli to pak pujde napojit na zbytek fasady.

 

Když říkáš že to jde ostrým nožem a vodováhou řezat dobře tak ti budu věřit a necham je to hodit do lepidla. Pak si to sám říznu, vypěním a vlepím. Doporučuješ to tedy dělat až po parapetách ty drážky jo?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já sem parapety dával až uplně nakonec až bylo vše hotovo.

Nevím jestli je to ale správný postup 🙂


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

A jak si se tedy strefil s delkou te vodicí drážky, když ta má byt přiražená až k těm bokům parapetu?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Strefil. Měl jsem parapet koupený dopředu tak sem věděl jak má vysoký bok a podle toho mi připravili lišty.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
Topic starter  

Aha tak to jo, ale parapet mužeš koupit až znáš vzdalenost špalet a tu znáš až je máš ideálně až v lepidle že...

Já používám lepidlo weber elastik což je hodně pevné , tak sem zvědavý jestli to nožem proříznu.

Taky si to tedy řezal po první lepidle, pak vlepil pouzdra do drážky, pak udělal druhou vrstvu lepidla a pak finálku a pak se tam teprve šroubují vodicí lišty, je to tak?

Nebude tom v tom spoji fasáda, pouzdro drážka praskat případaně tak zatékat voda?


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@kudykam Ja kdyz jsem mel v lepidle spalety, nameril, objednal a pridelal jsem parapety a pritahl prodejce zaluzii, ten si zmeril vysky a pak jsem si uz nej vyzvedl ty hlinikove u profily. Mezitim jsem si nakreslil fixou cary a flexou narizl perlinku s lepidlem. Pak jsem to dodelal nozem na polystyren (mam jeden, ktery mi ukrajinci otupili, takze se hodil). Samozrejme to lze cele vyriznout nozem, jen mi prislo, ze kdyz si to predriznu flexou, tak to bude setrnejsi. Do boxu jsem se flexou nedostal, takze tam samozrejme jen nozem.

Take mam boxy do L, pod ne jeste lepim polystyren na dum tak, aby zustala dostatecna mezera pro zaluzii. Caru pro U profil jsem si zameril od vnitrni strany boxu, coz je pro me fixni bod. Zaluziar tvrdi, ze pro zaluzie 90mm musi byt prostor v boxu 145mm, coz mi prijde nejak moc, ale dodrzuji to.

Co se tyka fasady, tak jestli se ted nepletu tak je cast uvnitr boxu kompletne oddelena od steny domu, takze se to da nanest kdykoliv, uplne jiny den.


   
ReplyQuote
Share: