X
Forum

Forum

Mate nekdo zkusenos...
 
Notifications
Clear all

Mate nekdo zkusenost s bezdodavatele.cz?

13 Posts
10 Users
1 Likes
5,341 Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
Topic starter  

Ahoj,

 

narazil jsem na  https://www.bezdodavatele.cz/.

Znate to, vypada to prilis dobre na to, aby v tom nebyl hacek. Nemate nekdo zkusenost?

 

l.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Koukam na to, ale dost to tam kazi ten denni poplatek.

Protoze u EONu mam ted 1600kc za NT, spotreba cca 0.5MW/mesic, takze 800kc cca. U nich bych mel 900kc za NT, takze 450kc.

Jenze pri 7,26kc/denne je to dalsich 225kc, takze sem na 670kc vs 800kc a to uz takovy zazrak neni.

Vyplati se to pri vetsim odberu, ale to ani pri bezicich kompech a serveru nedam ;-). Mit tezebni rigy, tak by to bylo zajimavejsi 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Stojí za tím Robert Chmelař, který dělá v Bohemia Energy, takže tam nejspíš bude nějaká provázanost...?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A kde je Bohemia Energy, je potřeba být ostražitý. 


   
blaf reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám momentálně skautskouenergii a tam mi od novýho roku dali 1560Kč NT a 1800 VT plus mesicni poplatek 48Kč.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: @kobra23

A kde je Bohemia Energy, je potřeba být ostražitý. 

Kde je? 🙂 


   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 

Bohemia Energy je první rok OK. Pak je potřeba dát včas výpověď a pohlídat si to !!! Jsou schopni o výpovědi jednat, ale třeba následující den po automatickém prodloužení a z toho není úniku. Další rok má i příplatky, které jsou závislé na burze a to nelze odhadnout - vždy to bude dobře pro dodavatele (tak se mu vrátí víc než první rok). Je to uvedeno ve smlouvě, ale kdo tomu rozumí když se nevyzná na burze elektřiny?  

 


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Od listopadu také mohu odejít od stávajícího Eonu, tak řeším nejvýhodnější alternativu.

A ony ty tarify vycházející z aktuálních cen na burze nevycházejí třeba za minulý rok vůbec špatně.

Kdo ještě neobjevil, taky tady mají dobře udělaný porovnávač:

https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavka-elektricke-energie

A třeba Bohemia má ten "burzovní ceník" i s garancí maximální ceny 1,23 Kč/kWh

při smlouvě na 2 roky. To nedostanu od Eonu, kdybych se rozkrájel.

A ohledně toho automatického prodlužování smluv - někde jsem četl, že se to stát chystá zatrhnout, alespoň v té podobě "na další tři roky" atp.

Myslím, že se chystá 12 měsíců max.

 


   
ReplyQuote
 Zbee
(@zbee)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

Ahoj, nevím jestli je toto ještě aktuální téma....

Já právě u bezDodavatele řeším převod plynu (dům babičky), kde je roční spotřeba cca 30 MWh, za které aktuálně platíme cca 37 tis. Kč / rok. Po převodu k bezDodavatele to dle buzrovních cen PXE pro plyn vychází na cca 22-25 tis, Kč. To už je velká úspora. Nejníže jsem se dodstal zatím u ČEZ, kde mi ale dávají 652 Kč s DPH za komoditu (nějaký 25 €), oproti reálné ceně plynu 9,9 € za rok 2020. Prognózy na 2021 je mírný stoupající trend, ale ten prostor na růst je značný.

Jinak jsem řešil i převod elektřiny, roční spotřeba 8,5 MWh...ale tam nejsem ještě úplně přesvědčený. Nejde ani tak o denní poplatek, což není úplně moc, i cenově by to vycházelo zajímavě. Jde hlavně o to, jak budou spotřebu účtovat. Resp. jak budou vyúčtovávat odchylky a případně kdo je zaplatí, ale toto všechno budu ještě zjišťovat, jelikož na převod mám ještě cca rok. 


   
ReplyQuote
(@tomec)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 

@zbee mně se to aktuálně týká, barák vytápím elektřinou pod tarifem D45d, takže si to dost hlídám kolik za energie dám. A právě mě je to vyhodilo teďka jako nejlevnější, tak k nim také přecházím. Vaše babička má velkou spotřebu, tak to jistě ocení.


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Tak ten bezDdavatele je výhodnější až u větších spotřeb.

Při srovnání třeba s BohemiaEnergy A++, kdy k tržní ceně

přihazují 0.25 Kč/kWh se to pro těch 6Kč za den vyrovnává u 24kWh za den. Za rok pak tedy 8,76MWh. Až od této spotřeby výš je bezDodavatele výhodnější.

Navíc v těch porovnávačích se vychází z cen na burze v loňském roce - teď tam třeba svítí vykřičník "aktuálně vysoké ceny na trhu".

Proto jsem šel do výše zmíněného ceníku s garancí maximální přípustné ceny.

Doba neurčitá, výpovědní lhůta 3 měsíce, ceny dle burzy + 0.25 na kWh ( bez DPH ), 2 roky garantovaná max celková cena 1,299

Při zvážení, že bezDodavatele má ještě i vyšší stálý měsíční plat se ta hodnota posouvá dokonce až od 9,2MWh/rok.


   
ReplyQuote
(@tomec)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 9
 

Ano také jsem si toho tam všimnul, tak u nás díky tomu topení nikdy nízká spotřeba nebude, proto jsem do toho k nim šel. Smlouva je tu stejně taky na dobu neurčitou, takže kdyby to nějak moc lezlo nahoru, tak se to vždycky s 3měsíční výpovědní lhůtou dá ukončit, ale ono se to nějak překlene, takový bývají zimy.


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
 

Dobrý den, chtěl bych přejít k bezdodavatele.cz. Máte někdo prosím sledování spotřeby s jejich cenovou politikou? Tzn. Každý měsíc jiná cena. 


   
ReplyQuote
Share: