X
Forum

Forum

Stavební deník - on...
 
Notifications
Clear all

Stavební deník - online

19 Posts
6 Users
1 Likes
1,736 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak už mě to zase dohnalo a za chvilku začnu znovu stavět. V této souvislosti jsem se chtěl zeptat, jestli někdo z vás využil nějakých online služeb stavebního deníku? 

Opět si chci vést stavbu v elektronické podobě, takže mně napadla varianta již existujících projektů, které jsou ale zpoplatněny, což nemusí až tak vadit, pokud to není cena přehnaná.

No a nebo tedy jít vlastní cestou vlastního blogu. Minulou stavbu RD jsem vedl pomocí redakčního systému Joomla. Samozřejmě jsem ale všechno už zapomněl, takže by asi bylo lepší přejít na Wordpress. Víte někdo o nějaké slušné šabloně? Případně našla by se dobrá duše, která by mi pomohla web rozjet?

Díky Kolda


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

pokud bys chtel, muzu ti ze serveru vyzobat docker-compose pro rozjeti wordpress+mysql+nginx(ten nevim, jestli by byl potreba, myslim, ze to zvladne i bez).

pak jen nahodis wordpress, najdes sablonu a frcis. Ale nevim, jak je to ted s hostingama, jestli se da uz nekde jednoduse hostovat jen docker. my to jedem jeste na klasickem ubuntu hostingu v Azure, kde je vice docker containeru.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Já mám pořád ten předražený Forpsi 🙂

Vzpomínáš na chatě jak jsi tam volal a oni Ti řekli že platím jen tak zbytečně? 🙂

Nějak to sice změnili ale zase něco jiného zavedli, takže nevím co vše jsem schopný tam rozjet 🙂

Příští týden bych měl jet do Brna. Budeš doma? Já jsem totiž koupil dalšího veterána !!!!

Tentokrát ale na stavbu 🙂 Kamarád by mě ho měl nachystat na stavební sezonu, tak bych se cestou zastavil 🙂

avia veteran

 


   
smotek7 reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@koldavideo Doma jsme, stav se ;-). Veteran super.

Jinak na forpsi to nejspis umet nebudou. zatim sem nikdy zvlast docker hosting neresil, takze nedokazu poradit. ale teoreticky by mohl byt nejaky hosting, kde by ti primo rozbehali wordpress s databazi (mozna i ten forpsi?).


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@koldavideo

Webhosting pre WordPress, ak to bude iba na ten stavebny dennik Ti viem poskytnut.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Docker setup mi na WP s bežnou návštevnosťou pride ako overkill. Na WP beží dnes snáď polovica internetu a stačí naň obyčajný PHP hosting aký ponúka každý poskytovateľ. 

U nás fiči websupport a je funguje aj v cz https://www.websupport.cz

Máš tam aj WordPress inštalátor priamo z administrácie hostingu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

Ja jsem zvykly davat do dockeru uz uplne vse. Primarni duvod je, ze mam pekne zdokumentovane, co vsechno pouzivam a snadno to v budoucnu upgraduju.

Pokud je ale nekde primo hotovy WP hosting a jinak docker clovek nepotrebuje, klidne bych sel primo do WP hostingu. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Osobne bych sel do nejakeho hotoveho reseni. Tolik casu co stravis s nejakym nastaveni Wp, sablony atd... Vubec nema smysl znova vymejšlet kolo.

 

Já třeba k celé stavbě používám Trello (zdarma) a nemůžu si to vynachválit. Neřeším zde ale termíny, podpisy dodavatelu atd. Házím sem fotky, nápady, všechny stavební povolení, dokumenty.. přehledně do karet. Používám to i v práci a víceméně na vše. Má to aplikaci na mobil/tablet... což je pro mě velice důležité.

This post was modified 3 years ago by Dáda

   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@l to dáva zmyslel, lokálne pre seba dávam tiež všetko do docker, ale všeobecne v SK / CZ sa minimum PHP webov hosťuje niekde inde ako na zdielaných hostingoch kvôli prevádzkovým nákladom


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

@vary akože Trello určite na nejaký task management alebo zaznamenávanie, ale mám pocit, že kolda to chce publikovať verejne.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@tomas_iw jasne, rozhodne zalezi na tom co presne potrebujes. pokud to ma byt narychlo nahozeny web, kam se bude neco ted hned psat, je predipraveny WP idealni. Pokud to ma byt task management, tak Trello, nebo Asana, nebo ja ted konkretne pouzivam pro sebe TickTick (asana mi obcas prijde uz dost pomala a mam to jen pro sebe, ne vice lidi).

Pokud by to chtel mit kolda zase jako blog u prvni stavby, je urcite lepsi WP. Ale kliden zacit na pripravenem hostingu a pokud by to casem nestacilo, tak prejit jinam.

Nejsem si prave jist, jak se posunula situace s hostingem hotovych docker containeru, jestli uz je to neco bezneho, nebo porad atyp.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Kluci díky za tipy. Primárně mi jde o to, abych se k dokumentaci dostal online a v případě potřeby i někdo jiný. Nechce se mi vést zvlášť stavební deník a blog (i když se tomu asi nevyhnu). Nejlepší řešení by bylo řešení all in one. Stavební deník musím vést, protože to po mně chtějí. 

U minulé stavby jsem žádný deník ani nezaložil. Líbilo by se mi třeba to, že na stavbě budou zedníci a já si přes aplikaci mobilu hned napíšu od kdy do kdy tam daný den byli. Pak samozřejmě ukládání fotek. Pro sebe navíc chci také nějaké timelapse atd... 

Protože jsem nechtěl vymýšlet vymyšlené, tak se ptám 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

no, jestli to ma byt primarne spis stavebni denik s fotkama a dalsima, tak na to reseni existuji. nereknu ti nazev, ale je to ted docela velky business.

jsou cele softy, ze stavebni firma ma soft, vse fotu a komentuje, zakaznik k tomu ma pristup, takze vidi celou stavbu, atd. Otazka, jeslti maji i neco pro jednotlivce takto.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak jsem se trošku pohnul. Stavební deník online by mohl být Buildary.Online, kde měsíční poplatek není až tak strašný. Zajistím si elektronický podpis a snad mi to bude vyhovovat. Je to cloudové řešení ale nikde jsem nezjistil kolik místa na cloudu je k dispozici. Jelikož budu stavitel i investor bude vše jednodušší. 

Každopádně ale si asi udělám nový blog ve wordpressu. Pokusím se ten blog rozjet přímo na forpsi, bez dockeru. Teď ještě vybrat nějakou funkční šablonu za rozumný peníz, včeně nějakého menu atd... Fotogalerie nebo videa se asi řeší pomocí nějakých pluginů? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

spousta veci je zadarmo, pro zacatek to vetsinou staci. az pak casem, kdyz je ta navstevnost vetsi a dat vic to zacne byt problem.

Konkretne treba uloziste, ja uz ho musim resit pres AmazonS3 a plugin, co to z WP cpe do te S3. a to uz je placene. ale na zacatek to ukladej primo na ten hosting.

fotogalerie je v zakladu WP myslim dostatecna, videa cpi na youtube, tam mas uloziste zdarma, jinak by ses nedoplatil.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: