X
Forum

Forum

Kapovací pila s poj...
 
Notifications
Clear all

Kapovací pila s pojezdem - zkušenosti

16 Posts
9 Users
0 Likes
1,637 Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

Ahoj všem, už tady občas proběhla informace o "ručních strojcích" co kdo používáte a protože jsem se včera rozloučil se starou pilou ( kvůli ceně a použití jsem koupil z Lidlu tu s trubkovým posuvem...  ) která mi už nestačila s opakovatelností řezu atd. atd. ... Prostě hledám "něco" s kotoučem mezi 250 - 305 - výkon podle kotouče 1,5 - 2,0 kW  samozřejmě lepšího a trvanlivého pro tentokráte.  

Co byste z vlastní zkušenosti doporučili ?

( Dewalt, AEG, Metabo, Makita ... ? )

( zatím mám favorita AEG PS254L za cca 11 kKč, případně Metabo KGS 254 M za 7 kKč nebo KGS 350 M za 10,5 kKč)

P.S. naposledy jsem si koupil FESTOOL BS75 pásovou brusku s rámečkem kvůli velkým plochám na přebrusy ( typicky masiv stůl, což užiju ) ale na přířezy nemám takové požadavky ( 20 tis  + od FESTOOLu je pro tento účel prostě moc ) 

Díky za názory Dalibor


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

Ja mam to metabo a sem s ni fakt spokojenej. Nereknu ti bohuzel presny typ, nemuzu to nikde najit.

Jde videt na tehle fotce:


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Milwaukee 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Ahoj, mám Metabo KGS 305, naprostá spokojenost. Na takové to domácí řezání dostačující.

image

Ještě si na ní plánuju koupit stolek, asi mi bude stačit z Lidlu... 

EDIT: vyráběl jsem škrabadlo pro kocoura 😀 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

😀 tiez mam to  METABO KGS 254 M co maju clapci, na domace prace uplne staci.
Mam v tom 100z kotuc na hlinik, rezem stym vsetko hlinik, drevo, plast.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@pa-v-el Jojo, to je moje metabo, jen nema narizlou tu listu vlevo ;-))) 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

No jo čéče, toho sem si ani nevšiml 😱 To sem teda šikula, řezal sem na škrabadlo něco pod úhlem a takhle to dopadlo...

Ty máš voči 👍 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3074
 

@pa-v-el pockej, ja mluvil o svem narizlem metabu 😉 Protoze presne jak pises, rezal sem pod uhlem a nevsim sem si toho, takze tam mam diru jak hovado ;-). Bohuzel se mi ted nedari najit zadna fotka.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Ahoj, mám Metabo KGS 305, super je ten větší kotouč. Třebas na KG trubky 🙂


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@pa-v-el Ta vrtacka je pouzitelna?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 
Posted by: @l

@pa-v-el pockej, ja mluvil o svem narizlem metabu 😉 Protoze presne jak pises, rezal sem pod uhlem a nevsim sem si toho, takze tam mam diru jak hovado ;-). Bohuzel se mi ted nedari najit zadna fotka.

F093CE70 6B5A 4631 86F2 A0A1C4043BDD

no já si uříz špičku


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 
Posted by: @blaf

@pa-v-el Ta vrtacka je pouzitelna?

Hele myslím že jo, má to velmi decentní vůli na ložisku na sklíčidle a ta regulace otáček není úplně přesná, resp. stálá na volnoběh to ubírá/přidává. Pod zátěží je to lepší, jen je potřeba si zvyknout ze to mírně ubere, přidá a pak už to otáčky drží.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
Topic starter  

Díky za rady pánové, uvidím ještě Metabo mi přijde jako sice menší riziko a u toho AEG mne láká turbína na odsávání a 2kW motor. Taky nemá ty délkové dotazy co vůbec nepotřebuji ...


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Mam taky Metabo KGS 254 uz cca dva roky. Koupil jsem ho kdyz jsem zacal delat podlahovy listy, pak nejaky hlinikovy profily, terasa, detskej domecek a drevnik. Ted jsem delal malymu postylku a zjistil jsem, ze pila ma uz pomerne velky vule v ulozeni ramena a na nejaky presny rezani uz neni pouzitelna.

Ve svy kategorii "levnych pokosovych pil" je super, ale pokud ji chces dlouhodobe pouzivat treba na presny veci, truhlarinu kdy dilce maji byt perfektne slicovany, tak bohuzel nic moc. 

U znamych jsom zkousel Kapex, ten mi moc nesedel a pak Dewalta a od ty doby ho mam na wish listu... Je to i o detailech napr. pokud chces rezat v interieru s odsavanim a aby to opravdu odsavalo a tak...

20210109 203445

 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Ja mam Metabo KGS216M a je super. Dnes bych urcite koupil vetsi kotouc, ten 254mm, nicmene ta mensi mi narezala komple prkenka na modrinovou fasadu, hrabali mi na to delnici a krome laseru bezi a drzi stale vse perfektne. Pokud ti jde o odstavani, zrejme to budes pouzivat v dilne, tam bych se dnes poohledl po pantografech a ne trubkovych posuvech, nicmene zkusenost s pantografy nemam, jen se mi libi u americkych youtubovych kutilu.

No a vlastni hloupost jsem si na pravitku take vyznacil:

IMG 20210110 085802

   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: