X
Forum

Forum

Seznam zajímavých w...
 
Notifications
Clear all

Seznam zajímavých webů kolem stavby domu

24 Posts
8 Users
1 Likes
4,047 Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ano. Jsi ještě neviděl? Kdo nerad čvachtá v loužích z čerstvě zaparkovaného auta od sněhu, má v garáži podlahovku.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

@kobra23 - myslis opravdu vazne? Ani me nad tim nenapadlo uvazovat... V garazi mam projektovany maly radiator kvuli temperaci.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ano, vážně. Mám velkou garáž a tak tam jsou 2 okruhy.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

@kobra23 - diky za tip, konzultoval jsem to projektantem podlahovky a soupnem ji tam taky. V rychlosti spocitano to vyjde levneji nez 2 radiatory.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ani nejde tak o cenu, jako o komfort. V minulém  domě jsem měl  garáž bez podlahovky a štvalo mě, že jsem večer přijel s autem od sněhu a ráno při odjezdu jsem se čvachtal ve vodě.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

No...cvachtal ve vode...Snad kdyz je dobre vyspadovana podlaha, tak by voda mela odtect, ne ?


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

@kobra23 Mohl by si napsat něco víc k temperovaní garáže? 2 okruhy napojené na TČ nebo jiný zdroj? Nebude to moc srážet výkon TČ, když se bude v garáži víc "větrat"? A jak pak řešíš zvýšenou vlhkost, pokud topíš a sníh rychle roztaje? Mám projektovanou podlahu se spádem a kanálem, ale i tak tam ta vlhkost bude vysoká, ne?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Mým zdrojem je kotel na pelety. Byť TČ instaluji, nepřišel jsem jim stále na chuť. U pelet mám stejné náklady, chodím k tomu 4x za rok a životnost kotle je 3-4x delší než u TČ, investiční náklady podobné jako u kvalitního TČ.

Řeším co nejvíce ostrovní provoz a to lze u pelet vyřešit mnohem lépe než u TČ, protože celoroční zásobu paliva mám doma a neřeším blackout. Kotel může běžet na baterky. 

V technické místnosti je IZT do kterého jsou všechny zdroje tepla (pelety, fototermika, fotovoltaika), z toho napájím jednotlivé topné okruhy podlahovky a jeden topný okruh pro žebříky. 

I když je garáž součástí domu, tak je   z pohledu vzduchotěsnosti oddělena od obytné části a je v ní ventilátor, který se stará o odvod splodin a větrání při zvýšené vlhkosti.

Stavebně jsou stěny garáže z VPC 20cm, podlaha 55m2  je 10cm beton, stropy jsou 21cm beton a kolem všeho je 30cm šedého EPS. Takže pokud je vše naakumulované na teplotu 22°C, při otevření vrat sice dojde k prudkému ochlazení vzduchu v garáži, ale díky teplotě konstrukcí se teplota po zavření vrat rychle vrátí do normálu. Podlahovka tohle ani moc nezaznamená. Takže systém se nerozhodí.

Pozn. Stále je aktuální dům ve výstavbě, takže reálné data budou příští rok, ale vše výše uvedené je vyzkoušeno v předchozích domech.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Diky za nazor a podrobnejsi popis...1000 lidi-1000 nazoru.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: