X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

podbiti strechy

9 Posts
5 Users
0 Likes
1,920 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

Panove, vymyslim jak a cim podbit strechu (prevazne to bude podlhed na terase).

 

Uplne na zacatku projektant mluvil o materialu Fundermax. Ale cena za m2 byla silena. 

Pozdeji nahradil modrinovymi deskami natrenymi na bilo. Bila barva je dulezita.

 

Pozadavky, aby sly vytvorit vetraci mezery, aby se do toho podhledu daly integrovat svetla (LED 24V downlight), aby se to dalo amatersky opracovat/kratit/vrtat. Flexibilni pro ruzne delky/sirky, aby to pekne kopirovalo okna, vodici drazku na stinici prvky.

 

Modrinove desky by to splnily. Napada vas jeste jiny material, ktery by mohl byt pouzity? (cena za prkna a nater bude taky vysoka.

cca 60m2 

diky

Výstřižek strecha
20210106 095729

   
Quote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Co Cetris? Ale asi bych ty desky nechtel zvedat nad hlavu 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tiez ma napadol nejaky tensi cetris, nech to nevazy 2 tony.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

@blaf Diky. Cetris jsem zvazoval, na format 1250x300, ktery by byl idealni maji v Hranicich i slusne akce. To bude prekryvat bezonove zakladove pasy. 

Cetris se dost spatne reze. Respektive dava pekne zabrat naradi ktere mam. Jak mafl, tak formatovaci pila. 

Vaha je silena a navic je krehky. Ale byla to prvni myslenka - souhlas 🙂 


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

Asi bych šel taky do Cetris hobby tl. 10 nebo 12 mm. To větrání vzduchové vrstvy ale nebude úplně ideální. Větrací otvory (přívodní a odvodní) by měly mít co největší výškový rozdíl.

Pokud ne Cetris, ideální by bylo dát větrání větrané vzduchové vrstvy střechy pod závětrnou lištu. Např. https://www.onpira.cz/zbozi/hlinikove-vetraci-mrizky-15-100-cm/?variantId=10026&gclid=CjwKCAiA_9r_BRBZEiwAHZ_v10psP1pQvqHpfQq5Pb5owfj9czIEws4BMXWMKKLMWeak7VPBsaH6QhoCKyoQAvD_BwE

A podhled pomocí Knauf Aquapanel outdoor, lepidlo+perlinka, omítka, nátěr.

https://www.knauf.cz/knauf-aquapanel-outdoor


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64

   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@richard

Ahoj, ja sem cele oplasteni a podhled zastreseni terasy udelal z materialu Powerpanel H20.
Bylo to sic drazsi nez CETRIS, ale tyhle materialy maji nulovou roztaznost pri pruniku nejake vlhkosti. U cetrisu musis delat mezi deskama mezery (ma to v sobe urcity podil dreva) protoze se to roztahuje a tudiz to nevypada jako final moc hezky (tmeli se to spec. tmelem)

Ja osobne sem se te roztaznosti bal, protoze na to pak prisla natahnout fasada. Tak jsem od Cetrisu upustil... 

Cetris jsem dal treba na strop garaze, to je vevnitr a neresil jsem to.

 edit> taky to neni tak silene tezky jak cetris, delal jsem si to sam, krajel sem to normalne kotoucem na beton...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

@gisbern diky. Fermacell (normalni) mam na stenach. Toto jsem videl jen na netu, v realu jeste ne, ale zvazim to taky. 

Jakou mas plochu? Musim delat mezery mezi panely, aby strecha odvetravala. 

Natahnuti fasadou je taky reseni.

 


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@richard

Ja to nemam velky, cca 5x4m uprostred mam jeste pruh skla, aby to uplne nestinilo do obyvaku. Vetraci otvory tam budu teprve vsazovat, budou na bocich. daval jsem to normalne na pozink rost. ( nejakej ten rok to snad vydrzi, doporucovany nerez rost jsem kvuli cene vyloucil)

IMG 20190809 1020340

 


   
ReplyQuote
Share: