Forum

Forum

Notifications
Clear all

Pergola a její zastřešení  

Page 6 / 6
  RSS

MiH
 MiH
(@mih)
Active Member
25/04/2019 10:56 pm  

Já mám stahovací markýzu, dodáno bez DO a senzoru větru - ovládání zapojeno do Loxone jako žaluzie nahoru/dolů, senzor větru mám na meteostanici integrované taktéž do Loxone. Funguje bez problémů.

ReplyQuote
gisbern
(@gisbern)
Trusted Member
29/04/2019 11:12 am  

Ahoj, u nas taky probehl basic brainstorming jestli strecha plna, nebo se sklem. Plna je fajn, kdyz pere slunce, ale zase mame klasicky pergolu pred vstupem do obyvaku, takze by stinila. Lamelova je krasna, ale cena ctvrt mega pro me neakceptovatelna, anzto pochybuji, jestli je cena adekvatni k casu stravenemu pod pergolou. Prosel jsem taktez kolecko nabidek od ruznych lamelovych dodavatelu a usoudil jsem, ze ne. Byl jsem ochoten se s nimi i domluvit, ze kostru si postavim sam atd... ale cena porad hnusna.

Tak jsem si namaloval jak by to mohlo vypadat, koupil jsem par pytliku cementu, nejake vyschle tramy a něco bednění. A po odpolednech jsem si kratil cas....

S pergolou jsem pri stavbe pocital, takze ve fasade jsem umistil  na pozici budouciho cehokoliv (tram, traverza apod.) pevne preruseni mostu z PURENu. Materialu na to ruznyho je 3 pr..le. Puren jsem zvolil, protoze dodavatel je kousek.  Stejne by ten most mel bejt vyresenej asi jeste lepsi, ale me se nechtelo proste davat tram na polystyren, pac si myslim, ze to tam nepatri. A vyvrtal něco zakladů pro sloupy.

L. to klidne do fasady. pokud bude potrebovat muze zariznout na jeho pergolu kdykoliv, prace na dopoledne.

IMG 20180619 0729365

Ze ztraceneho udělal poradné piliře ala Stonehenge 🙂

IMG 20180624 1846333
IMG 20180706 0825264

A přidal trámovou kostru.

IMG 20180721 1534226

Atakdále, atakdále: A protože jsem používal jako krytinu laciné smrkové dřevo, trámy jsou taky za půl darma takové cikcak a chtel jsem, aby cela strecha pusobila vodorovne, cela  je obložená fermacelem H2O. Puvodne jsem chtel pouzit cetris, ale kvuli jeho dilatacim jsem zkusil fermacell, pak polystyren, lepidlo, fasada, sloupy prijdou ve finale oblozit kamenem, ktery uz na fasade mame. Jedine co vim, ze neni uplne ok jsou ty sadrokartonarske pozink plechy, na ktere jsem upevnoval fermacell. Asi by to mel byt hlinik, nebo nerez, protoze jsem je vrtal atd, ale bude to relativne v suchu, tak nas to asi prezije....

IMG 20180929 1125382

No, uprostřed je díra, na kterou přijde upevnit kalené sklo, které bude odspodu stíněno elektrickou roletou, ovladanou loxone. Ta dira me stala nejvic penez 🙂 protoze hlinikove specialni profily, do kterych prijde sklo dat, plus tesneni a plus specialni lem na fasadu staly vosklivy penize.

IMG 20181007 1436563

V soucasne dobe uz je na strese folie fatrafol, (neni na ni odspoda videt kvuli lemu, tak tam muze bejt cokolvek) a chystam se na zaklop (taky  fermacell) a finálně na lepidlo natahnout bilou fasadu, kamenný obklad sloupu a svetylka, integraci nejakeho tepelneho panelu a takove ty zabavnejsi srandy. No a za usetreny penize jsem koupil kvalitni tropicky drevo na celou podlahu.

Hele, kdyby tady mezi Vami byl nejakej tesar a zednik a janevimco profesionalni stoura, usetrete muj prispevek "jak se to ma delat" 🙂 Zbytecne me postavite pred problem, jestli to mam kvuli tomu predelat (a ja to proste predelavat ku...a nechci 🙂

IMG 20181007 1528402

Delam si to pro radost z vlastni prace. Az to bude uplne final, tak pokud bude zajem sem hodim nejake finalni foto i s tim, jake to ma nevyhody (jeste resim posuvne zakryti steny mezi sloupy, anzto to je na zapad a vecer tam v lete bude prat slunce.

Pa

This post was modified 1 year ago by gisbern

ReplyQuote
L
 L
(@l)
Noble Member Admin
29/04/2019 11:54 am  

Diky za fotky i inspiraci. Nevypada to spatne a verim, ze s tim kamenem to bude pekne. Na muj vkus to pusobi jen moc mohutne. Ale urcite tomu pomuze dost i to sklo.

Jen by mne zajimalo, na kolik se pak dostanes v celkovych nakladech vcetne toho kaleneho tvrzeneho sklad ;-). 

ReplyQuote
gisbern
(@gisbern)
Trusted Member
29/04/2019 12:14 pm  

Ahoj, jo, ta strecha pusobi mohutne, protoze aby byla rovna, potreboval jsem do ni schovat ten spad (cca 30cm) aby mi odtekala voda. Mohl sem udelat kvuli fatrafolu i mensi spad, ale uz je to tak 🙂 Ono to ted vypada trochu monoliticky, ale az tam bude bila fasada a ten kamen, oddeli se to a bude to vypadat opticky lepsi (aspon doufam 🙂 Navic ten barak nemame nejakej titernej, takze proporcne vzhledem k baraku je to ok.

Stavebni material do ted sem podrobne nepocital, odhaduju tak 30-35 tis (fermacell - ten je drahej, lepidlo, beton do sloupu, polystyren atd, profily, drevo, tramy, bedneni)    . Uchyceni skla 7 tis. Sklo samotne 8tis. Fatrafol 10 tis (to jsem si nechal udelat) . Tak zatim celkem cca 50-60 tis. asi. doufam, ze sem nic nezapomel...

This post was modified 1 year ago by gisbern

ReplyQuote
L
 L
(@l)
Noble Member Admin
29/04/2019 12:17 pm  

Tak 50-60 je supr. Ja se bal ceny toho skla, ze to bude o dost horsi. K tomu pak jeste ten kamen a fasada, takze o neco to jeste vyleze.

Ja to totiz znam na sobe, vzdycky neco zacnu vyrabet, protoze kupovat je to drahy a skoncim na stejny cene, nebo i hur ;-). Ale zas ten pocit, ze sem to vyrobil sam, ten je k nezaplaceni.

ReplyQuote
Richard
(@richard)
Reputable Member Moderator
13/02/2020 10:04 pm  

resili jste nekdo bocni stineni na pergole? Nejake posuvne prvky s lamelami?
Na dome mam misto zaluzii posuvne "paravany" s lamelami a vymyslim, jestli koupit hotove, nebo nechat udelat. Pripadne se nechat inspirovat.

Na zapadni strane mam 3ks na jizni 6ks, vyska 2,7m a sirka min 1m. A asi bych chtel, aby bylo mozne je mit ve dvou radach aby nestinily permanentne 30% z jizni strany. A odolaly vetru na Vysocine. Pokud mate insiraci z pergoly, budu rad. Diky 

ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Estimable Member
14/02/2020 9:54 am  

není to sice pergola ale to je snad jedno. rozměr otvoru 7x2,8 m a právě kvůli větru nešla dát žaluzie. Výroba je od místního kovoumělce cena včetně montáže 50 tKč. Jedno pole je napevno dvě na horní kolejnici.

image

ReplyQuote
Richard
(@richard)
Reputable Member Moderator
14/02/2020 10:17 am  

@dalibor

Diky, to je presne co potřebuji. Odkud je ten umelec prosím?

Delal by jsi to ted jinak? Jak se chova drevo na desti? Jake to je dřevo? Roztece, uhel sklonu...

Diky

ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Estimable Member
14/02/2020 12:34 pm  

Umělec je z naší vesničky u Tišnova. A celkem vytížený dělá hlavně kování staveb ( zábradlí , schody ...) 

Tohle byla jeho první taková práce. Celkem jsem mu dost nadirigoval provedení . Materiál je : ocel a dřevo . Pokud se týče provedení tak jsem si to kreslil a počítal sám podle min. výšky slunce nad obzorem v červnu, systém je navržený tak, aby když zatáhnu žaluzii bylo mezi lamelami vidět ven ale dovnitř nepronikalo přímé slunce ... žádná věda.

jen bych dnes uvažoval o tom zda místo oceli raději dát Al slitinu, setrvačnost je totiž sfiňa. Ale na to se dá zvyknout a ani děti ( 5 a 11) nemají problém s tím manipulovat. 
jinak v Tišnově je na to firma, která mi nabídla to stejné ( ale z Al profilů a umělého dřeva ) za 126 tKč bez DPH

pokud chceš můžu nafotit a poslat detaily 

ReplyQuote
Page 6 / 6
Share: